Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyik rosszat választanátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik rosszat választanátok a két rossz közül?

Figyelt kérdés

Egy kapcsolat elején (ellentétes nem között, még nem tudni, hogy baráti vagy párkapcsolat lenne belőle) kapsz egy olyan rossz hírt, ami miatt meg kell hoznod egy döntést:


1. Eltávolodsz az adott személytől, de mivel ő ragaszkodik hozzád, elhidegíted magadtól (pl. másnak mutatod magad, megbántod, összeveszel vele) úgy, hogy többé ne álljon veled szóba. Ez akkor fáj neked is,

neki is.


2. Közel tartod magadhoz, de a kapcsolatnak mindenképp vége lesz, így ekkor neki sokkalta jobban fog fájni,

és (talán) hosszú időn keresztül.


Ti rosszat választanátok, ha nem lenne más alternatíva?


2014. ápr. 18. 23:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Ennek nem látom értelmét
2014. ápr. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Mégis milyen rossz hír lehet az ami ezt váltja ki? Inkább mond el neki hogy mi történt!
2014. ápr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Pedig van. Van egy történet, elkezdődik, és két lehetséges befejezése van. Melyik rossz az, amelyiket választanád?
2014. ápr. 18. 23:25
 4/33 anonim ***** válasza:

Nem tudok elképzelni olyan szituációt, amiben csak a fentiek közül lehet választani.

Ha meg akarom szakítani a kapcsolatot, akkor nem kezdek el játszmázni, hanem nyíltan elmondom neki, hogy figyelj ez van, ezért és ezért nem tudjuk folytatni a dolgot.

Illetve az is egy megoldás, hogy megbeszélem vele, hogy ő el tudja-e fogadni az adott dolgot, mert egy kapcsolat ugye arról szól, hogy jóban-rosszban...


Szóval olyan nincs, hogy nincs más alternatíva, az őszinteség pl. mindig egy lehetséges alternatíva. Őszintén szólva én szembeköpném magam, ha a fentiek közül bármelyiket választanám, mert szerintem mindkettő a másik fél teljes semmibe vétele.

2014. ápr. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Akkor is azt mondom mond el neki mi történt, de akkor inkább a második, (ha nem az ó hibája ami történt)
2014. ápr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Akkor példa:

Elmész egy rutin vizsgálatra, aztán kiderül, hogy hoppá, valami nagyon nincs rendjén. Elküldenek még több vizsgálatra, megcsinálod (persze más nem tud róla, nagy vagy már, megy egyedül is), és a végén kihozzák, hogy a 90%, hogy a következő születésnapodat már nem a földön töltöd. Ilyenkor kicsit átgondolja az ember, hogy mit tegyen. Kérdés az, hogy "rántson magával" mást is önző módon, vagy távolítsa el, és ne okozzon neki a kelleténél több fájdalmat.


Lehet szembeköpöm magam, de az elsőt választanám.

2014. ápr. 18. 23:33
 7/33 anonim ***** válasza:

Na legyen!

Én az első lehetőséget választanám helyetted!

2014. ápr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Nos, én tudom, hogy nincs annál fájdalmasabb (de tényleg!), mint amikor valaki nélkülem hoz döntést és hazudik nekem. Ennél sokkal kevésbé fájdalmas az, ha nyíltan elmondja, mi a helyzet. Életemben számtalanszor próbáltak "megkímélni", de sokkal nagyobb fájdalmat okoztak azzal, hogy éreztem, hogy nem stimmel a dolog, magamat ostoroztam, bebeszéltem magamnak, hogy az én hibám.

Ezt akarod? Ezzel SOKKAL nagyobb sebeket lehet okozni, mint az őszinteséggel. Mert a gyászt azt el lehet viselni, fel lehet dolgozni. Veszítettem már el szeretteimet, borzalmas dolog, de az élet rendje. Az viszont nem az élet rendje, hogy hazudnak nekem. És ha másnak mutatod magad, akkor olyan bizonytalanságba hozod az illetőt, hogy önmagát fogja hibáztatni, mert nem fogja érteni a helyzetet. EZ életre szóló sebeket okoz! Úgyhogy nyugodtan köpd szembe magad, ha ezt tervezed tenni valakivel!

2014. ápr. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Nézd, az illető sok éve már (5-10), hogy elveszítette egy szerettét, és a mai napig meg van zuhanva miatta, látszik rajta. Inkább egy hazugság, és soha nem tudja meg, hogy hazudtak neki (messze laknak, életben nem futnának össze az utcán), mint még több fájdalom.

Neki a lelkiismerete tiszta marad, hisz csalódott valakiben, leépítette a kapcsolatot, innentől nem foglalkozik a másikkal. És persze olyan, hogy simán túl fog rajta lépni. Ezen. De nem akkor, ha látja, hogy omlik össze egy másik ember. Azt már megkapta, és mai napig visszaüt rá.

2014. ápr. 18. 23:45
 10/33 anonim ***** válasza:
Ezt te szeretnéd hinni. De nem így van. Ha valakiben csalódunk, magunkban is csalódunk, magunkat is hibáztatjuk.
2014. ápr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!