Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek egy nőnek, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy nőnek, ha szeret, el kell viselni mindent a férfitől? Ki mondja meg, hogy mi a normális és mi nem. A párom szerint nem vagyok normális, ki kellene vizsgáltatnom magam. Én nem gondolom így, de kíváncsi lennék a véleményetekre.

Figyelt kérdés

Szeretném, ha tudnátok tanácsot adni, ill. véleményt mondani a következő történettel kapcsolatban. 26 éves vagyok, a párom 38. Júniusban, egy szórakozóhelyen ismerkedtünk meg. Neki akkor volt egy –elmondása szerint nem túl jó, ugyanakkor nem rossz, azaz nem elviselhetetlen- 5 éves párkapcsolata, nekem nem volt senkim. Augusztus elején szakított a lánnyal, mert az észrevett egy általam írott sms-t a telefonjában. Azóta minden nap együtt vagyunk, de nem élünk együtt. Ő rák, én vízöntő. Én nagyon szerelmes voltam – talán még vagyok is belé-, és bár ma szakítottunk véglegesen, azt mondta, hogy szeret és velem képzelte el. Nem tudom, hogy a problémák igazából hol kezdődtek el.. A megismerkedésünk előtt mindkettőnknek saját élete volt, melyen azóta sem szívesen változtattunk. Sajnos az én egyik legnagyobb hibám, hogy ha úgy érzem, hogy a kapcsolat bármilyen okból kifolyólag (akár egy vita kapcsán) nem fog tudni működni, és a probléma megoldására sem látok esélyt, akkor inkább kiszállok. Ebből következőleg kb. havonta egyszer biztosan „szakítottunk”, majd vagy az Ő, vagy az én kérésemre kibékültünk. A párom elmondása szerint számára ez volt a legelviselhetetlenebb bennem. Az én igazi problémám október elején kezdődött, amikor megtudtam, hogy az egyik hasonló 2-3 napra összeveszős, szakításunknál ő egy lánnyal lefeküdt. Bár ez önmagában is eléggé fájt, a legelviselhetetlenebb számomra az volt, hogy bár az anyagi helyzete engedte volna, mégsem szállodába mentek, hanem abba az ágyba, ugyan abba az ágyneműbe, amibe előző este még én feküdtem. Bár Ő azóta úgy emlékszik, hogy akkor mi nem jártunk, én sajnos pontosan tudom, hogy bár nem voltunk együtt, mert vitáink voltak, nap, mint nap többször beszéltünk telefonon, az ominózus dolog megtörténte előtt is, kb 30 perccel. Végülis kibékültünk, megígérte, hogy többet nem fordul elő a dolog, mert rájött, hogy valóban engem szeret, s nem akar elveszíteni. Aztán, kb. egy hónap múlva véletlenül derült ki számomra, hogy történt hasonló eset, sokkal korábban is, nem is egy, ill. azóta is létező apró hirdetések vannak feladva erre a célra. Ebben az esetben próbáltam a fájdalmat nem kimutatni, de természetesen kb. 2 hét gyötrődés után elmondtam Neki. Elmondtam, hogy fáj, hogy ilyet csinált egyáltalán, fáj, hogy a hirdetések azóta is aktívak, ill. hogy még ha „régen” is történt a dolog, a „jelentkezők” e-mail címei és telefonszámai azóta is mentve vannak Neki. Ebből természetesen egy újabb vita alakult.. Azt mondta, hogy október óta nem volt mással, mert megértette, hogy ezzel nekem mekkora fájdalmat okoz, és nem akar bántani, ráadásul nincs szüksége másra, engem szeret. Tudtam, hogy nem lesz egyszerű, Neki is mondtam, hogy ezek után nem tudom hogyan fogok tudni Benne megbízni, de megpróbáltam. Mert szerettem és akartam bízni. Persze nem ment, sok mindenben valószínűleg tévesen láttam rosszat, amivel Őt nyilván akaratlanul, de bosszantottam.. de úgy érzem, Neki nem is volt célja, hogy megmutassa bízhatok benne. Most szombaton kiderült, hogy terhes vagyok. Bár már pénteken megbeszéltük, hogy vasárnap egy ebédmeghívásra megyünk, utána vásárolunk, nekem azért miután a terhesség kiderült, az lett volna a legfontosabb, hogy az interneten orvosok után nézzünk. Az ebédmeghívás, kutyasétáltatás után elmentünk vásárolni, de mikor azt mondta, hogy most csak nézelődni fogunk, majd holnap vásárol, ingerült lettem, hogy nekem lenne fontosabb dolgom. Itt kezdődött a végleges szakításunk. Azt mondta ez az Ő ideje, akkor sétálgat ajándékot nézegetve, amikor csak akar. Megkértem vigyen haza.. először hozzá, hogy összeszedjem amire másnap szükségem lesz, majd haza, a bejelentett lakcímemre, ahol egyébként minden cuccom van.. (nem éltünk együtt, de minden este nála aludtam.. péntekenként egy kisebb bőrönddel mentem át Hozzá, majd hétfőn reggel haza..)

Vasárnap este talán váltottunk pár sms-t, e-mailt, majd Ő azt mondta segít bármiben, ami a terhesség-megszakítással kapcsolatos, én meg azt, hogy nincs szükségem a segítségére. Ma (hétfőn) többször hívott telefonon, de nem vettem fel, nem akartam vitázni. Írt sms-eket, amikre reagáltam.. majd egyszer csak közölte, hogy a kapu előtt vár. Lementem beszélgetni.. és a következő történt… Szinte ahogy beszálltam a kocsiba mondta, hogy ugye tudom, hogy nem maradunk együtt.. mondtam tudom, hiszen akkor már én is éreztem, hogy ennek semmi értelme.. Kb. 30 perc telt úgy, hogy én meg sem szólaltam.. ez alatt az idő alatt elmondta, hogy pszichopata és antiszociális a viselkedésem, ezért kezeltessem magam – mert sűrűn összevitatkozunk, veszekszünk, szakítunk, majd kibékülünk. Egy 13 éves, buta gyerek szintjén állok – ezt azért, mert szinte mindig sírok az ilyen jellegű dolgoknál. Ezen kívül nem bírja elviselni a viselkedésemet, alaptalannak tartja az esetleges féltékenységet és bizalmatlanságot Elmondta, hogy van nálam jobb, szebb, okosabb.. a testem sem egy nagy szám, az interneten bármikor talál ilyet, a narancsbőrös fenekemről nem is beszélve. Az élete, a pénze a sajátja, nincs beleszólási jogom semmibe, azért dolgozik, hogy ha akarja, bejelentés nélkül költhesse a pénzét lányokra, mert ugyebár futja. Majd akkor lesz hűséges, ha lesz egy gyereke meg egy felesége, akit szeret.. de egyenlőre nincs – nem véletlenül. Szerinte a viselkedésem nem normális.. akkor lenne az, ha nőként viselkednék mellette, s minden esetben boldog lennék, hiszen Ő biztosítja a feltételeket.. Az okos nő szerinte vak, s a párjában feltétel nélkül bízik.. ha ez nem így van, akkor az nem is szerelem..

És nem először hangsúlyozta, hogy ha Vele akarok lenni, akkor könyörögjek Neki..

Erre kb. csak annyit reagáltam, hogy biztosan igaza van, én rontottam el mindent.. bár szeretem, de nem minden áron.. szerintem nem normálisak az elvárásai, és én ezeket a feltételeket nem fogadom el.. inkább nem akarok Vele lenni.

Kinevetett természetesen, hogy még mindig Mellette ülök, mert Ő az én helyemben már régen elküldött volna a melegebb éghajlatra, és emelt fővel úgy távozott volna, hogy többet szóba sem áll velem.

Elmondta, hogy a barátainak megmutatja sokszor az sms-eimet, akik szintén azon a véleményen vannak, hogy mihamarabb szabaduljon meg tőlem..

Elmondta, hogy a volt barátnője pénzt kért kölcsön tőle (több tízezres összeget), de Ő adta örökbe, hiszen úgyis vett volna karácsonyra Neki ajándékot. A lánnyal most azt mondta csak az én unszolásomra szakított.. pedig a lányban semmi hiba nem volt, a lánynak azóta sincs új kapcsolata, hiszen még mindig Őt szereti..

Majd elmondta, hogy én vagyok a legjobb dolog az életében, nálam szuperebb barátnője még sosem volt.. Nem értettem, mondtam Neki, hogy ha annak ellenére amiket eddig mondott, velem szeretne lenni, és hiszi, hogy én ezek után Vele szeretnék lenni, akkor Ő a nem normális.. hisz pont az imént mondta el, hogy semmi nem nagy szám bennem, ilyet bárhol talál.. elmondta megint, hogy ez kémia, szerelem.. szereti minden porcikámat.

Megígérte, hogy nem keres többet, megígértem, hogy én sem keresem Őt.. de Ő csak nevetett, megjegyezte, hogy éjfél van, és úgyis jelentkezni fogok, legkésőbb 24-én..

Majd mosolyogva megkérdezte, hogy Nála alszom-e, és mivel azt mondtam, hogy nem.. annyit mondott, hogy: szia Kicsim..

Kicsit hosszúra sikerült, s a történet még így sem teljes, elnézéseteket kérem ezért.

Nagy szükségem lenne a véleményetekre.. Egyrészt azért, hogy tudjam, valóban kellene-e magamat kezeltetnem, tényleg nem vagyok normális..? Szeretném, ha elmondanátok, hogy Ti, ilyen feltételekkel vállalnátok e egy kapcsolatot..? Szerintetek 5 hónapos szakítás után, még ha a jó kapcsolat meg is maradt, szokás a „volt-nak” ajándékot venni? Lehetséges, hogy Neki van igaza és így lenne a normális..? Én úgy érzem, hogy szeretem, szerelemmel.. az eszem mégis azt diktálja, hogy gyorsan száljak ki belőle.. Melyikre hallgassak.. harcolnom kellene érte, könyörögnöm kellene Neki, ahogyan Ő mondja?

Bármilyen tanácsot szívesen fogadnék.. És nagyon köszönöm, hogy egyáltalán szántatok időt a történet elolvasására.. (ha valami lényeges infót a "tanácsadáshoz" kifelejtettem, elnézést.. ha kérdeztek-válaszolok)


2009. dec. 22. 21:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
82%
mi lesz a babával?
2009. dec. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
A babát nem szeretném.. de ez független azt hiszem a történtektől.. bár az is igaz, hogy a párom kérését - azt mondta "tartsuk meg" - komolyan fontolóra vettem..
2009. dec. 22. 21:26
 3/37 anonim ***** válasza:

Egyikőtök sem egy könnyű eset,de engem is érdekel,mi lesz a babával?

Az elején nem részletezted,hogy mik voltak az állandó szakítások okai.Abban igaza van a pasidnak,hogy ez nem állapot,hogy szakítasz vele,de közben nem úgy gondolod,még mindig a párodnak tekinted,így ha félremegy,akkor az megcsalás.

Tudod ez a Jóbarátokos Ross esete a "szakításban voltunk"-kal.

Másrészt,ha egy pasi így beszélne velem és a hátam mögött továbbra is hírdetésekben keresne magának nőt,akkor rég kidobtam volna.Nem illetek össze ez látszik.Lehet,hogy szereted és ő is téged,de itt valami nagyon el lett szúrva.

Tényleg jó lenne tudni,hogy most mi lesz a baba sorsa?

2009. dec. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
Oké,már látom,hogy mit válaszoltál.
2009. dec. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem MINDKETTEN kezeltessétek magatokat.

Igaz laikus vagyok, de a pasi számára a leghatásosabb gyógymód a ciánkapszula lenne...

Te meg menj el egy pszichiáterhez, vizsgáltasd ki hogy hormonális eredetű-e a depressziód (akkor csak szedned kellene pár bogyót). Ha pedig nem, még akkor is jobb eltölteni hosszabb időt egy elmeosztályon, ahol remélhetőleg kikúrálnak a mazochizmusodból(mert ez már az), mint még talán évekig szenvedni a kinti életben feleslegesen.


Röviden: Normális biztos hogy nem vagy. ( Ezt tényként közlöm, nincs benne gúny)


És tényleg, a gyerekkel mi lesz?


L/17

2009. dec. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

(bocsi, lassú voltam, a gyerekes részt már látom)

L/17

2009. dec. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szakits vele...egy aljas bunko szemet a leiraosdbol itelve...ilyesmit mondani egy nonek...!!!

Elszornyulve olvastam a soraid, mikor lattam milyen elvarasai vannak es hogy mennyire egy idiota szamar modon megsertett teged! Nem tudom, hogy lehet egy ilyen marhat szeretni...

Semmikepp se hivd fel! Ne keresd! O tudja hogy nagyon szereted es ezt kihasznalja, szemetkedik veled. Nyilvanvalo, hogy ha egyeltalan szeret teged (habar ezt ketlem), akkor nem szeret ugyanannyira mint te ot.

Tenyleg ki kene rugnod...

Ami a babat illeti...hat ez tul szemelyes tema, errol inkabb nem irok velemenyt, habr tudnek...a te dontesed.

Sok szerencset es cselekedj okosan! Ne engedd hogy ilyen nagy hatassal legyen rad! Tavolodj el tole...!

2009. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, 21:50es vagyok.

Oh es szerintem nem veled van a gond, hanem vele...O az, aki nem normalis.

Szerintem veled az a gond, hogy tul naiv vagy es tul sokat tursz neki...Tenyleg jo le kellett volna cseszned ot a pocsek szovege utan, es soha a ku*va eletben nem kellett volna szobaalljal vele...! Nagyon komolyan ertem.

Nagyon durva szivatas volt a reszerol, szoszerint, csufolkodik veled, de egy nagyon aljas modon. Felejtsd el!

24 L

2009. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
32%

Mindketten akaratosak és elég önzőek vagytok, ahogy látom. Amíg nem tanuljátok meg, hogy néha a másiknak kell engedni, és ezt el kell fogadni, addig nem is lesz harmónikus a kapcsolat.


Ha szakítottatok, és ő más nőhöz ment, az szerintem nem megcsalás. Mindenki úgy vígasztalódik, ahogy szükségét érzi. van aki egy tányér csokival, van aki egy partnerrel.


Egyébként nem azt mondom, hogy mindent le kell nyelni ami nem tetszik, de sokszor el kell fogadni a másik kívánságát. Igazad van, hogy nem volt kedved csak nézelődni vásárlás nélkül, de akkor sem letámadni kell, hogy márpedig neked jobb dolgod is lenne, hanem finoman megmondani, hogy persze, ha gondolod menj nézelődni, de én inkább szeretnék haza menni, mert fáradt vagyok a csak nézelődéshez, és inkább dokikat keresnék a neten. Légyszi előbb vigyél engem haza.


Egyikőtöket sem kezeltetni, csak kicsit türelmesebbnek kéne lenni a másikkal.

2009. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
0%

Szerelmesek vagytok, de egyikőtök sem elég érett hozzá, hogy ezt kezelni tudja. Talán próbáljátok megérteni egymást és megoldani a dolgokat. Egyikőtök sem őrült, csak erős a szenvedélyetek. Titeket az Isten is egymásnak teremtett, csak tudnotok kell kezelni ezt a helyzetet és megérteni egymást ahelyett, hogy mindkettőtök megfutamodna az intimitástól.


Bekövetkezett a nagy szerelem, amit akartatok, de nem meritek bevállalni. Te időről időre szakítani akarsz, ő meg megcsalással próbál menekülni az igazi meghitt intimitás elől. Próbáljátok meg megoldani a helyzetet ezt tudom mondani. Nekem is volt hasonló helyzetem. Mi örökre szakítottunk és nagyon bánom, mert azthiszem az volt életem nagy lehetősége. Ha valakivel nagy a szenvedélyed az nem véletlen. Ez egy jel, egy adomány. Próbáljatok mindketten profitálni belőle és elfogadni a másikat olyannak, amilyen.

2009. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!