Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Filozofikus kérdés, csak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Filozofikus kérdés, csak a "vita" kedvéért: miért hajszolja mindenki annyira a párkapcsolatokat?

Figyelt kérdés

Miért tűnik úgy, hogy manapság "ciki" szinglinek lenni? Miért csinálnak az emberek presztízskérdést abból, hogy legyen valakijük? Mindenhol azt látni, hogy tönkremennek a házasságok, a párok szétválnak - jobb esetben; rosszabb esetben praktikus(nak tűnő) okokból együtt maradnak, de csak marják és csalják egymást.

Értem én, hogy az ember társas lény, meg minden, de nem volna egyszerűbb inkább bevállalni, ha valakinek nem megy az elköteleződés, mint egy rossz kapcsolatban élni?

24L



2014. ápr. 25. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Micsoda okos csaj vagy te. :D
2014. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a válasz egyszerű: azt hiszik, hogy egy párkapcsolat megoldja a boldogtalanságukat

ugyanis nem figyelnek önmagukra és nincs meg a belső egyensúlyuk.. egyedül képtelenek boldogok lenni, ezért mindenképpen keresnek valakit, akivel törődhetnek... de hogy tegyenek boldoggá valakit úgy, hogy önmagukat sem tudják boldoggá tenni?

2014. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Költőnő? ***** válasza:
100%
Ezek az emberek önmagukban egész egyszerűen képtelenek jól érezni magukat, eképpen a boldogság is elképzelhetetlen így számukra plusz még gyávák és kényelmesek is.
2014. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, pár éve még elfogadott egyenesen divatos volt szinglinek lenni. Most ismét az van, ha valaki bizonyos kor után tartosan egyedülálló azzal valami nem stimmel, defektes stb stb... ezért valahol a rájuk nehezedő társasalmi nyomás hatására is összeállnak egymással az emberek. A megszokás meg nagy úr. Jobb az ismerős jólbejáratott helyzetben lavirozni akármilyen rossz. Nem mindenki kiépes elviselni a magányt.
2014. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem szimplán társadalmi nyomás az egész.

Már gyerekkoruk óta azt beszélik be a gyerekeknek,hogy ha felnőnek akkor meg kell házasodniuk,gyerekeket szülniük stb. Ez az ideális családmodell.

És a legtöbben azt hiszik,hogy csak így lehet boldog valaki,ezért próbálnak megfelelni az elvárásoknak.

Ez olyan szerintem,mint a gyerekvállalás.

Jelen pillanatban az az általánosan elfogadott nézet,hogy egy nő nem lehet boldog gyerek nélkül és aki nem akar gyereket azt bolondnak nézik és leszólják pedig vannak olyan emberek,akik tényleg nem valók anyának és nem akarnak gyereket,mert máshogy is lehet teljes az életük.

Csak sokan nincsenek tisztában azzal,hogy ők melyik "csoporthoz"tartoznak(a személyiségük alapján,hogyan lehet teljes az életük)és ez tűnik a legkézenfekvőbb dolognak.

Szóval egy általánosan elfogadott modell alapján akarják élni az életüket ahelyett,hogy sajátot alkotnának és tennének magasról arra,hogy más mit gondol.

2014. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ciki, nem ciki, inkább vagyok szingli,de nem leszek egyetlen mai felvilágosult emancipunci taxisofőrje meg pénztárcája se. Én járok jobban ha független maradok, és arra fordítom az időmet amire akarom.

A csajozást meg hagyom a 3,14csába.

2014. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 >_< válasza:
2014. okt. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!