Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek hasonló helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek hasonló helyzetben? Maradnátok, vagy elhagynátok? És ha igen, kit választanátok? Hosszú.

Figyelt kérdés

Barátom van, elég rég óta. Egyetemisták vagyunk, dúl a szerelem, tökéletes kapcsolat.

Nemrég megismerkedtem egy másik sráccal. Azazhogy, inkább már férfi, de a kérdés szempontjából ez mellékes. Okos, vicces, nagyon jól érzem vele magam. Megad nekem olyasmit is, amit a barátom sosem tudott, és neki kérés nélkül is jön. Alig ismerem, de úgy érzem, máris jobban kedvelem, mint azt a helyzet engedné.

A másik pasasról beszéltem a barátomnak, aki nagyon megértő volt, és úgy döntöttünk, hogy kipróbáljuk a nyitott kapcsolatot. Megjegyzem, az új fiúval semmi nem történt eddig még egy-egy kis szájrapuszit leszámítva (még rendes nyelves csók sem). Először jó ötletnek tűnt, de aztán rájöttem, hogy ez nem én vagyok. A barátom nagyon szeretem, a másik srácot meg úgy érzem, hogy hamarosan fogom szeretni. Még sosem voltam ilyen helyzetben, hogy ne lett volna teljesen fekete-fehér a helyes megoldás.

Az új srác belement abba, hogy "titkos szerető" legyen, nem játszadoztam, nyilván mindent őszintén elmondtam neki, ő döntött így. Mégis úgy érzem, hogy nem éppen ilyesmire vágyik. Ő már lassanként olyasvalakit keres, aki a végső barátnője lesz, és tovább léptetheti feleséggé és gyermekei anyjává. Amihez nyilván évek kellenek, és én még fiatal vagyok, de mire eljutnánk mindketten addig a szintig, addigra szerintem nagyonis ideális lenne a helyzet. A (hivatalos) barátom meg egyáltalán nem gondolkodik a kérdésről, hogyan is tehetné, hiszen még ő maga is félig gyerek?


Teljesen döntésképtelen vagyok. Azt reméltem, az idő majd segít dönteni, segít ráébreszteni, mi lesz itt a helyes megoldás, de csak rosszabb lett a helyzet. A barátomon látom, hogy nem tetszik neki, hogy van más is (bár mikor mondtam, hogy ebből bármikor kihátrálhat- megkönnyítve az én döntésem is, nemet mondott, hiszen nyilván ő is jól jár a kikacsintási engedélyével), a másik sráccal szemben meg alapjáraton csalásnak érzem, hogy úgymond játszadozok vele, mikor már messziről látni rajta, hogy neki nem ez a legfőbb vágya.

Most mindketten igyekeznek valahogy egyik oldalra átcsábítani, még ha tudattalanul is, és én úgy érzem magam, mintha kézen fogva egyszerre két irányba rángatnak. Szétszakadni nem tudok, mert sajnos ahogy kiderült, lelkiekben nehezebb ezt elrendeznem, mint gondoltam, így valamelyik irányba el kéne hajlanom. De melyikbe?

Ti kit választanátok? A jól bevált régit, a biztosat, amiről tudjátok, hogy ha most megmaradtok, akkor örökké lesz, vagy az izgalmas újat, ami tele van bizonytalanságokkal, mert ki tudja, mi lesz x idő múlva, de közben meg kicsit talán mégis erre vágytok? Vagy maradjak továbbra is mindkettővel (hiszen beleegyeztek, elfogadták, és talán még izgatónak, izgalmasnak is tartják), és majd az idő meghozza a helyes döntést? Sajnos ez annyira idegen tőlem, egyszerre két pasit szeretni, de dönteni meg nem tudok, barátnőimnek meg nem merem ezt elmondani, mert ismerem őket, emiatt biztosan elítélnének... Vagy legalábbis rossz szemmel néznének rám, és ezt nyilván nem szeretném.



Köszönöm a segítséget!


l/21 (barátom 22, az új pasas 28).


2014. máj. 2. 18:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ne haragudj , de ha nagyon szeretnéd a barátodat , akkor nem így állnál a dolgokhoz... Pláne nem egy 7 évvel idősebb szeretőt tartanál magadnak... Döntsd el mit akarsz...
2014. máj. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

"A barátomon látom, hogy nem tetszik neki, hogy van más is (bár mikor mondtam, hogy ebből bármikor kihátrálhat- megkönnyítve az én döntésem is, nemet mondott, hiszen nyilván ő is jól jár a kikacsintási engedélyével)"


Nem akar elveszíteni, és emiatt eléggé engedékeny veled. Mindeközben reméli, hogy úgymond elmúlik, és mellette maradsz.


A szerencsétlen :/

2014. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
nem tudnád tömörebben összefoglalni?
2014. máj. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
"Barátom van, elég rég óta. Egyetemisták vagyunk, dúl a szerelem, tökéletes kapcsolat" Ha ez igaz nem értem a kérdést. 26/F
2014. máj. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A barátod helyében már elküldtelek volna a francba. Gusztustalan vagy, már ne is haragudj. Neked hogy esne, ha a barátod csinálná ezt veled? Ásd el magad jó mélyre!!!
2014. máj. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Értem én, amit mondtok, és némely kritikát megérdemlek (bár hozzátenném, aki megkérdezi, hogy hogy esne, ha a barátom ugyanezt tenné velem: a nyitott kapcsolat lényege, hogy teljes lelki nyugalommal ő is megteheti ezt, és pont ezért nem is akar belőle kihátrálni...), de sajnos nem sokat segítetek. Ha elásom magam, akkor sem fogom tudni, melyik srácot kellene utolsónak megölelnem, hogy örökké emlékezzen rám.
2014. máj. 2. 18:43
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a régit válaszd.

Az első mondatod után a többit végig se kellett volna olvasnom, de végig olvastam.

A gyerekhez még te is fiatal vagy, nem csak a régi barátod.

Szerintem ezzel az új ismerősöddel kapcsolatban amit érzel, az csak egy fellángolás.

Szóval gyerek dolog miatt ne izgulj, majd ha a fiúd és te is 25 után jártok, akkor mindkettőtök érett lesz a család alapításra.

De még egyszer, az első mondatod után, ha tényleg így érzel, akkor hagyd ezt az idősebb fazont.

2014. máj. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mintha csak az exnőmet olvasnám. Ő is ugyanígy volt. Abban a sztoriban én voltam az új srác...összejöttünk végül hivatalosan, de sosem tudott teljesen megszabadulni az exétől. Egyet megtanultam: ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülnék és a csaj döntésképtelen lenne, én döntenék helyette. Szó nélkül lelépnék örökre.
2014. máj. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

az első túl nagy papucs,a másodikkal kúrni fogsz csupán :D így a nyertes a 3. :)


am hányinger ez a szerelem maszlag amit írtál,komolyan vedd már észre magad....

2014. máj. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

" teljes lelki nyugalommal ő is megteheti ezt, és pont ezért nem is akar belőle kihátrálni"


Attól hogy ezt te így gondolod, vagy ő neked ezt mondja, nem feltétlenül igaz teljesen.

Persze, hogy megteheti. De ő is meg fogja, illetve megtette már?

Vagy csak azért mondja ezt, hogy ne érezd egyenlőtlennek a dolgot?


#2 voltam

2014. máj. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!