Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tegyek jó benyomást a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tegyek jó benyomást a barátom szüleinél?

Figyelt kérdés

Ez lenne a második alkalom. Amikor először mentem, beteg is voltam, éjszaka 39 fokos lázzal.. illetve hasmenéssel járt.

Nem is lényeg ez, annyira akarta a barátom, és állítólag a szülei is, hogy bevállaltam a hosszú vonat utat, és délután elindultunk, szerencsére azon kívül hogy nagyon sokat jártam wcre náluk, nem volt nagyobb gond :D


Jövő héten újra megyek, és nem szeretnék elrontani semmit.

Első alkalommal úgymond elvegetáltam, szóval ha kérdeztek válaszoltam, 1-2 témát felhoztam, de nem voltam kezdeményező, cserfes annyira, illetve csak étkezéskor jöttünk ki szinte a szobából.(ez a hasmenésnek is köszönhető azért, legalábbis jó ezt bebeszélni magamnak.) Elsőre szerintem azért egész jó voltam.

A barátom később nem mesélte, hogy mondtak-e rólam véleményt, se pozitívet, se negatívat, de állítólag szoktak kérdezni, melyik hétvégén visz majd le megint, illetve elköszönésnél is mondták, hogy jöjjek máskor is, bár szerintem ez csak illem volt :D


Szóval a család úgy néz ki, hogy anya-apa együtt vannak még, illetve van egy nővér, aki hétvégenet hazajár, mint a barátom. Pici településen laknak, 200kmre pesttől. Én pedig pesti vagyok. Életükben talán egyszer jártak pesten, illetve pesti ismerősük is maximum kettő van, akikkel nagyon ritkán találkoznak.

Egy picit előítéletesek a pestiekkel szemben, talán a legdurvább kérdés, a mosogatni tudok-e volt :D


Azért van némi elképzelésem, hogyan viselkedjek, de a múltkor is volt, mégsem egészen jött össze.

Gondoltam a múltkor előtte is rá, hogy pl. fel kéne ajánlani hogy mosogatok, ha már oda tolom a képem egy hétvégére, de mivel pont kaptam ilyen kérdést, kicsit bennem van az, hogy azért se :D Nem tudom miben tudnék még segíteni.

Illetve az anyukájával is szeretnék jóba lenni, az apukája nagyon sokat beszél, így vele kommunikáltam, de az anyukájával maximum 3 mondatot, pedig pont az anyánál kéne bevágódni, én sem adnák akárkinek a pici fiamat :D


Elnézést, hogy hosszú lett, és köszönöm annak aki válaszol :)

21 évesek vagyunk, és most vitt haza először lányt.



2014. máj. 9. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem eldőlt már...


ugyan abban a helyzetben vagyok mint te, csak én 22/F, és a lány szülei ugyan elfogadnak, de bennük van, hogy egy semmirekellő pesti vagyok, hiába teszek bármit, de kívánom, hogy neked jobban alakuljon :)

2014. máj. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem azért javítottam a képen, csak nem tudom mennyit.

Igyekeztem nem nagyképű lenni, és vagányan viselkedni, nem kényes pestiként :D

2014. máj. 9. 11:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel mi távkapcsolatban kezdtük, így már a második hétvégére hazavitt bemutatni, első hétvégén, az első randin nálunk voltunk. Izgultam, mint az állat viszont jól sült el. Alapból iszonyat csendes vagyok így ha akarnék se tudnék cserfes lenni és társai így csak szépen mosolyogtam, válaszoltam ha kérdeztek és illedelmes voltam.


Az anyukájával viszont sikerült felvenni a "kapcsolatot". Étkezések után próbáltam segíteni leszedni az asztalt, néha hagyta néha csak annyit mondott menjünk csak. Illetve én bizony megkérdeztem, hogy segíthetek-e és elmosogassak? Ha kevés dolog volt és épp dolga volt megköszönte a segítséget én meg izgultam tovább, nehogy kivetni valót találjon a mosogatásomban, mert szépen mosogatok, nem török, tiszták lesznek a dolgok, viszont a vízhasználatom nem olyan, mint nekik és próbáltam úgy spórolni, végig az járt a fejemben, hogy na mikor leszek megszólva, hogy pocsékolom a vizet... :D De minden segítség esetében megköszönte és esetleg közben beszélgettünk. Meg ebédkészítés előtt valami ürüggyel kimentem a konyhába, inni vagy ott hagytam valamit és szintén megkérdeztem, hogy segítsek-e. Ilyenkor max egy zöldségpucolást rámbízott, ismét beszélgetési lehetőség volt így mondhatom, hogy szerintem jóban vagyok vele, mert azutáni hétvégéken már volt, hogy én fejeztem be az ebédfőzést, mert neki valahova el kellett rohannia vagy "együtt" főztünk. Két fia van így szerintem még örült is, hogy valaki ott van vele a konyhában. :)


Szóval csak kedvesen és segítőkészen és menni fog. Sok sikert! :)


24N (ja és igen, én is első bemutatott voltam)

2014. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Érthető, h az első találkozásnál nem voltál kommunikatív hisz ilyen betegség esetén senki nem érzi magát jól, nem még ha másnál is van éppen. Én is zavarban voltam az első találkozásnál, nem is beszéltünk sokat, a 2. alkalommal ott is aludtam náluk, akkor már többet beszélgettünk:) Hidd el nekik is fel kell engedniük, hisz ők is idegennek tartanak téged, akit még nem ismernek:)

Viszont ezt a "nem mosogatok el azért sem, mert megsértődtem" viselkedést ellenzem.. Nem hiszem, h azt a mosogatni tudsz-e kérdést komolyan gondolták, valószínű csak viccelni akartak ezzel h oldják a befeszült hangulatot.Ezzel viselkedéssel csak magaddal tolsz ki ha nem mutatsz semmi segítőkész szándékot, és csak megerősíted bennük a negatív véleményüket a pestiekről.. Ne félj, az anyósjelölted úgyse hagyná, h elmosogass ilyen kevés idő után, de legalább látná, h akarsz segíteni, mert hát ki akar olyan menyecskét, aki csak üldögél és semmit se akar csinálni?! :)

2014. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Üres kézzel semmiképp se menj hozzájuk,ez a legfontosabb!


:)

Nem kell felajánlanod, hogy segítesz a mosogatásban, szerintem ezt azért zokon vennék!


Esetleg a terítésben megkérdezheted, hogy kell-e segítség, majd az asztal leszedésében,mással ne foglalkozz szerintem.

2014. máj. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Engem egy hónap után vitt haza, és azóta már eltelt még egy hónap.

Valami hasonlót terveztem én is az elején, mint a második válaszoló, csak végül mégsem csináltam :D

Igen ők is elég spórolósak, a barátom a víznél is mondta, hogy azért ne pazaroljak. Illetve a szárítóra való felpakolásom sem épp a megfelelő :D


Az egyik amin változtatnom kell, az a későn kelés. Az anyukája például 4 kor már kel, mert megy dolgozni, az apukája picit később, de ő is korán. Így hétvégén is felkelnek 7 felé maguktól, én pedig ha már 9 kor sikerülne az csoda lenne, imádok aludni :D Azt hiszem ébresztőt kell állítanom :D

A mosogatáson nagyon gondolkoztam, hogy felajánlom, de túl nyaligépnek sem szerettem volna tűnni, illetve erre is gondoltam, hogy elsőre zokon vennék, bár mivel másodszor megyek, így már felajánlhatom szerintem.

Az anyukájával miről beszélgethetnék közben? Eddig ő sem nyitott felém.

Ami elég nagy gond, hogy főzni sem tudok, csak ezt-azt, egyszerűbb kaját. Sütni viszont szoktam.

Egyébként igaz, hogy középkorú léttükre láttam rajtuk is az izgalmat :)

Vittem egy bon-bont. De ha most megint megyek, vigyek megint valamit?

2014. máj. 9. 11:48
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire egyértelmű a leírás, de hétvége alatt úgy értem, hogy ott voltam végig, vagyis pontosabban péntektől hétfőig.

Kalandos volt, egyszer éjszaka, pont kiégett az izzó, így az apuka nem látta, hogy bent vagyok(mivel telefonnal világítottam) és nyitotta az ajtót, éppen hogy tudtam szólni :D Egyszer pedig rám nyitott a szobába amikor vettem a nadrágot :D Legalább ezek a kis kalandok is oldják a feszültséget :)

2014. máj. 9. 11:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Valami apróságot vihetsz, az sose baj, mondjuk kávét v ilyesmit! :) Kérdezd meg tőlük, h h vannak, milyen volt a hetük stb. és ebből már létre kellene jönnie a kommunikációnak. Ha vissza kérdeznek akkor igyekezz ne egy szóval válaszolni és puff lezárni a témát! :) Mondjuk szerintem ezt is felhozhatod, h nem vagy olyan ügyes a főzésben és szívesen megtanulnál egy-két finom ételt főzni. Ezzel felhívod a figyelmüket, h segítőkész vagy és a kuktáskodás közben beszélgetés is létrejön :))
2014. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szerintem mindenképp csinálj valami sütit nekik. Nekem bevált :)

kérdezd meg hogy mit segíthetsz, elmosogathatsz-e.. ilyenek. Dicsérd meg amit főzött, de ne tűnjön túl nyalásnak xd

Én csendes vagyok és ha nem kérdeztek nem szóltam, de te kérdezd meg hogy vannak, miujság velük.. ööö hirtelen ennyi jutott eszembe. Ugyanebben a cipőben jártam mint te, szóval hajrá :)

2014. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hol lakik a barátod? nagyon ismerős a szitu XD
2014. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!