Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kitartanátok a párotok mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kitartanátok a párotok mellett, ha nemi betegséget kaptatok volna tőle?

Figyelt kérdés
Tudtán kívül HPV vírussal fertőzött meg. Mivel az én jobban odafigyeltem magamra korai stádiumban észleltem a condylomákat (nemi szemölcs). Utána kivizsgálták őt is és persze találtak nála az enyémnél jóval nagyobb szemölcsöt (a fitymája alatt volt. a hímvessző alsó felén). Mivel engem nem hagyott nyugodni a dolog, beszéltem az exével is, hogy jó lenne ha elmenne orvoshoz. A csajt műteni kellett, mert belül az egész hüvelye tele volt Condylomával. Tünet mentes lettem, ő is, és azóta is csak óvszerrel vagyunk együtt. De állandóan attól rettegek, hogy nehogy újra elkapjam tőle, vagy netalán valami rosszindulatúbb HPV vírussal is megfertőzzön. Már gondolkodok a Silgard oltáson, nem tudom mit csináljak, nem akarok rettegésben élni.
2014. máj. 15. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Érzelmielg ez rendesen aláássa a kapcsolatot. Tudtok erről őszintén, indulatok nélkül beszélni? Vonzódsz hozzá még mindig, vagy van benned idegenkedés esetleg undor?


Durvább dolgokat, megrázó tragédiákat is túléltek kapcsolatok, szóval ha van benne érték, összeilletek, akkor azt mondom harcolj érte. Viszont ehhez kommunikálni kell, sőt lehet hogy bizonyos esetkeben még terápia is kelleni fog.

Szóval ez azon múlik, hogy a kapcoslat többi része milyen.

2014. máj. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Hát csajszi le a kalappal előtted, hogy még az ex csajra is gondoltál, és nem akartál neki sem rosszat! Mondjuk az elég kemény, hogy őt még műteni is kellett...kiderült már, hogy kitől indult? Az ex csajtól, vagy a barátodtól, aki megfertőzte az ex nőt is meg téged is? Ha a srác hozta mindkettőtök nyakára még korábbról, akkor az elég gáz...mert felmerül a kérdés, hogy akkor vajon hány helyre lógathatta be a kis pélót, csak úgy, hogy nem figyelt oda arra, hogy kiféle-miféle nővel fekszik össze...

Nem tudom, mit tanácsolhatnék...az biztos, hogy én is rettegnék, és lehet az én esetemben emiatt rámenne a kapcsolat...de ez én vagyok.

2014. máj. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem rendesség, ez a jogi járványügyi procedúra. Az embernek kutya kötelessége leadni a volt partnerek listáját, akkor is ha hivatásbeli, nem beszélnek, akármi van.
2014. máj. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, ez lenne a normális, de te nem tapasztalod, hogy milyen kretén emberek vannak? Sajnos a mai világban ez már nem olyan természetes és magától értendő dolog...azért írtam, hogy rendes volt tőle, mert szerintem a fiú dolga lett volna felvilágosítani a volt nőjét, nem pedig a mostani barátnőnek, aki magára vállalta azt a szerepet, hogy felteszi a pókerarcot és felkeresi a pasija excsaját...elég kellemetlen szitu, és kíváncsi lennék hány lány vállalta volna be ezt...mert én speciel biztos azt mondtam volna a pasimnak, hogy "na öregem, biztos lehetsz abban, hogy én nem megyek oda a te volt nődhöz, arról beszélgetni, hogy amikor TI szexeltetek elképzelhető, hogy ez, meg az történt, apukám te feküdtél le vele, úgyhogy te is beszélgessél vele!!!!"
2014. máj. 16. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A HPV-t egyszer elkapod és benned marad. Nem véletlenül próbálják propagálni, hogy a 14 év körüli lányoknál kötelező védőoltás legyen. Egyébként HPV-t nem csak szex közben hanem a nőgyógyásznál is összeszedhetsz ha rosszul sterilizált fémeszközöket használ. Anyám ott kapta el. Nekem 18 évesen adatták be a védőoltást, ez volt a szülinapi ajándékom, mert akkor még marha drága volt. Egyébként ha már egyszer elkaptad akkor az oltás csak pénzkidobás. Lehet a szemölcsökből kigyógyították de a vírust nem tudják kiszedni belőled. Ha legyengül a szervezeted újból elő jöhet illetve megnőtt a méhnyakrák kockázata így az éves szűrést ne blicceld el.


És a most már csak óvszerrel vagytok együtt hülyeség. Olyan már mindegy. Mielőtt elhagytátok kellett volna szűrésre elküldeni a srácot.

2014. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy együtt maradnék egy ilyen pasival, még akkor sem, ha nem ő tehet róla. Utálnám, mert szétb...ta az egészségem, szó szerint.
2014. máj. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nemi betegségekkel foglalkozó orvost és több nőgyógyászt is megkérdezem a Condylomával kapcsolatban. Sok helyen nagyon félremagyarázzák ezt az egészet. Ha valaki HPV vírussal fertőződik, az spontán is gyógyulhat. Ami condylomát okoz az a HPV vírus 6-os, vagy 11-es fajtája, melyek alacsony kockázatúak. Amelyik rákat okoz pl. HPV 16-os 18-as ezek egészen mások, ezeket magas kockázatúaknak hívják. A nemi szemölcs ha kikezelik nem tér vissza. Mint ahogy az ujjon lévő szemölcs sem, ha normálisan kikezeltek. A herpesz ami kiújul ha legyengül az immunrendszer, a condyloma, kézujjon lévő szemölcs nem! A condyloma nem újul ki, csak másfél év is lehet a lappangási ideje, ezért mondják sokan miután fél évig nem jött elő, hogy "jaj kiújult". Pedig nem, benn volt a sejtekben, de a sejtek felső rétegében, ahonnan ki lehet irtani, le lehet maratni (pl.Condyline oldattal) vagy leégetni. Ha sikeres és teljes volt az eltávolítás, akkor akármit csinál az immunrendszer ugyanaz a Condyloma nem jön ki még egyszer. Lehet, hogy mellette előjön egy másik, de az azért mert már korábban elkapta az ember és eddig lappangot (2 hónaptól 16 hónapig terjed a lappangási idő). A Herpesz vírus a sejtek mélyebb rétegeibe jut be, nem felszínesen mint a Condylomát okozó vírus. A herpesz vírus kiirthatatlan, és ez tényleg kiújul ha legyengül az immunrendszer. De ne keverjük a kettőt. És amit még sokszor hallottam hogy a condylomát "akárhonnan el lehet kapni". Az estek 90%-ában nemi úton terjed, tehát ha valakinek van egy állandó partnere és pl. 5 év után condylomája lesz, elkezdhet aggódni, mert majdnem biztos, hogy a párja félrelépett.
2014. máj. 16. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!