Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lánykérés előtt, vagy után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lánykérés előtt, vagy után kell közölni a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Pontosan hogy működik ez a része?

Szeretném megkérni barátnőm kezét, viszont nem tudom, hogy kivel mikor kell közölni a hírt.

Ha jól tudom, első körben barátnőm szüleitől (édesapjától) kell megkérni.

Ha megtörtént a lánykérés, utána kell a saját (vőlegény) szüleimmel közölni?



2014. máj. 26. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem igen :)

Sok sikert tuti orulni fog a leanyzo!!!:)

2014. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen a barátnőd apjának ajándékozol 10 baromfit, 5 kecskét és 2 lovat, meg 3 ökröt, persze minél többet de ha ez alatt teljesítesz akkor megsértődnek :D na komolyra fordítva a szót, szerintem nem kell engedélyt kérned rá, ez tök hülyeség, és mi vna ha nemet mond a barátnőd faterja? na akkor mit teszel?...
2014. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az apja Nem birtokolja a lányát. Nem kell elkérned tőle. Nem az övé. Kérd meg a kezét ott, akkor és ahogy akarod.
2014. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A konkrét kérdés nem az, hogy a faterját megkérdezzem-e előtte vagy ne, igazából az nem is kér(d)és lenne, hanem kijelentés, hogy örüljön. Jóba vagyok vele, és ő is szokta kérdezni, hogy hogy állunk, mikor lesz lánykérés, szóval nem lesz vele probléma.

A fő kérdésem inkább az, hogy a saját szüleimet illik-e a lánykérés előtt tájékoztatni, vagy már csak utána?


A második komment első fele tetszett :D


Köszi!

2014. máj. 26. 13:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Ma már azért nem szokás, hogy bárkitől is engedélyt kérjen az ember, hogy megkérje a párja kezét.

Nyilván gondolom nem 15-16 éves emberekről van szó.

Megkéred a barátnőd kezét, aztán szépen elújságoljátok a szülőknek.

Nálunk is így volt. Se az én szüleim, se a párom szülei nem tudták, hogy a férjem anno megkéri a kezemet. Az eljegyzés, amit ugye családon belül tartottunk, azt beszéltük meg a szülőkkel, hogy mikor és hogy legyen.

2014. máj. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mára ez eléggé formálissá vált. Nálunk úgy történt, hogy megmondtuk a szüleinknek (ki-ki a sajátjának), hogy össze szeretnénk házasodni. Ezt megelőzi az eljegyzés, ami általában csak a szük családnak program. Ott kéri meg hivatalosan a fiú a lány kezét, vagyis elmondja, hogy feleségül szeretné venni a lányt. Nálunk ez mindkét szülőhöz szólt, nem csak az apához.
2014. máj. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a szuleidnek mondd el de a lanyt erje meglepeteskent^^

Az nagyon jo lehet :))

2014. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Először kérdezd meg egyáltalán hozzád megy-e

aztán a menyasszony szüleinek kell elmondani, vagy engedélyt kérni, vagy áldást kérni...stb, aztán a saját szüleidnek

2014. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon hivatalos akarsz lenni akkor a te apádnak kell megkérni a lány kezét a számodra az ö apjátol. (Hogyan menne ez ha nem közlöd apáddal a szándékodat?)
2014. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ahogy látom, akkor mindenki másképp csinálja. :)

Köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 26. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!