Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egyszerűbb nő vagyok? Akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyszerűbb nő vagyok? Akkor én most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést olvastam ma, és a hozzá érkező válaszokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..


ha valaki lusta kattintani, annak ideírom azt, ami engem nagyon kétségbeejtett (ez egy a válaszok közül):

"Egyszerűbb hátterű csinos, rendes csaj szórakozáshoz jó, ez ellen szüleimnek sem volt kifogása (szépen viselkedtek mindig barátnőimmel), de kérték, hogy hosszútávra már ne ilyennel tervezzek.


Indokaik: életszínvonal különbség egy egyszerűbb nő mellett, egyszerűbb nőtől kevésbé intelligens utód; munkában megszakadás; rosszabb családi háttérben felnevelkedőnél nem alakul ki a munkakultúra, hosszútávra tervezés képessége; nem jó ha a nő férfinél kevesebb, mert akkor nem egyenrangú társ; sikeres nő a férfi karrierjét is egyengeti, unokáiknak ne legyenek anyai ágon lumpen nagyszülei"


Na most, én is egy ilyen egyszerűbb nő vagyok? Amúgy sem volt mindig topon az önbizalmam, pedig a volt barátaim szépnek tartottak és okosnak is, ahogy a környezetem is általában ad ilyen visszajelzéseket. A családom nekem is nagyon zűrös, de itt nem részletezném, legyen elég ennyi.

Épp elégszer érzem magam kevésnek a hátterem miatt, és most ilyet olvasok... Hányan értenek ezzel egyet?

Most mit csináljak magammal? Én tanulok (már egyetemista vagyok), dolgozni szeretnék, adni akarok magamra és ezt meg is teszem, nem vagyok balhés. De ha tényleg mindenki így gondolkodik, akkor szeretném kérdezni, nekem, mint egy ilyen max. játékra jó, nem elsőosztályú nemesi család sarjaként, mi a teendőm?

Jártam már fiúval (nem mondom hánnyal, ez már így is túl személyes), egyiküknek sem volt probléma kimondva, de félek, valahol mélyen ők is ezt gondolják, sőt mindenki, és ha nem szakítottunk volna más okok miatt, előbb-utóbb emiatt nem vettek volna feleségül. (Hozzáteszem eszem ágában sincs ilyen fiatalon erre gondolni, de ez a két végpont van: szakítás és házasság, nem?)


Most ott tartok, hogy hiába tetszik egy fiú, leállítom magam, mert nem akarom ennél is jobban megalázva érezni magam, inkább hagyom, majd elfelejt és keres mást. Olyan gondolatok kavarognak a fejemben a szégyen, a megalázottság mellett, hogy soha nem szeretnék magamnak barátot/férjet, és gyereket sem, mert szegénynek ugyanezt kéne átélnie, csak max. annyiból, hogy az anyja miatt csúfolják, hogy az "milyen egy egyszerű (hátterű) nő".

Innentől már csak azt látom magam előtt, hogy a munkámra fogok koncentrálni és egyedül halok meg öregen. Pedig mindennél jobban szerettem volna már ezzel a fiúval is közelebb kerülni egymáshoz, és már kinőttem a dacos tinikorszakból, amikor mindenki tagadja h gyereket szeretne egyszer, pont ezért is fáj, hogy most ilyen gondolatokat ültetett ez a válasz a fejembe.


Komolyan bármit teszek, ezen sajnos már nem tudok változtatni, de ezek szerint minden törekvésem azért, hogy magamért ítéljenek meg és fogadjanak el, azt jelzi h túl naiv vagyok, és hogy inkább törődjek bele a sorsomba.

Nem tudom, őszintén, ti mit tennétek a helyemben. Erre szívesen fogadok válaszokat.


2014. jún. 4. 18:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Gyere barátnőm, ma iszunk!!
2014. jún. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Egyszerübb nö? Gyere! Vagy én rohanjak hozzád? Cim, telszám? Ismire fel!!!!
2014. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A végtelenül ostoba, sznob, felszínes emberek gondolják azt, amit olvastál.

Normális, intelligens ember nem.

2014. jún. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Baromság az egész, az aki azt írta hogy "ez ellen szüleimnek sem volt kifogása (szépen viselkedtek mindig barátnőimmel), de kérték, hogy hosszútávra már ne ilyennel tervezzek. "

hulladék a szüleivel együtt.

2014. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Gyere hozzám feleségül.
2014. jún. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Költőnő? ***** válasza:

inkább légy tisztában az értékeiddel és ne erre a baromságra programozd magad!

A zűrös családi háttérrel rendelkező emberek (sejtem mire gondolhatsz) amúgy is hajlamosak az önértékelésüket a béka segge alá pozicionálni. De gondolj csak bele: ha Te nem értékeled magad kellőképpen, mit sugárzol a másik felé? Ha Te nem szereted magad úgy, ahogy vagy, akkor más h szeressen?

2014. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én is egyszerűbb vagyok, csak éppen a másik nemet képviselem.Nincsen kedved ismerkedni?
2014. jún. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Édesanyám parasztcsaládból származik. Anyja korán meghalt, rokonságával csak a gondok voltak. Szegény, paraszti módon élt, állatok és növények között. Elment egyetemre, csinálta, akarta. Mára elismert újságíró, személyiség, négy gyermekes családanya, szerető feleség. Eddig két gyermeke felnőtt, kiszállt a családi fészekből és egyből megtalálta a helyét. Szóval ha bármi bizonyítja, hogy a családi/pénzügyi háttér nem jelent semmit, akkor ez az.


Az emberek egy része felszínes, tényleg. Meg kell tanulni kiszűrni őket.


A zűrös családi hátterűek közül TÉNY, hogy ritkábban kerül ki okos, intelligens, értelmes személy. VISZONT ha így alakul, az nagyon szép. Miért? Mert az ilyen közösségben felcseperedő fiatalok sokkal többet tapasztalnak, sokkal nagyobb a problémamegoldó-képességük. Ahogy én észrevettem.


22f

2014. jún. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Soha nem voltam rendben magammal, ez csak a közelmúltban kezdett kicsit javulni, de őszintén mondom, ez most nagoyn elbizonytalanított.

Természetesen nem adok az illető véleményére, bár a külvilág véleménye rombolja le sokszor azt a keveset is, amit sikerült felépítenem, most inkább csak az fáj nagyon, hogy én hiába gondolkodom valahogy (szerintem ne rosszul), ha mások úgyis a fentiekhez hasonlóan vezetik le magukban, miért is nem érek többet néhány hónapnál.

Leginkább ez keserített el... Hiába is tudnám én a magam értékét, nem sokra mennék vele, ilyen felfogás mellett.

2014. jún. 4. 18:32
 10/18 Költőnő? ***** válasza:
rosszul választottál eddig. Gyere rendbe magaddal és jobban fogsz tudni párt (is) találni
2014. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!