Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem hajszál híján van,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem hajszál híján van, hogy szakítson velem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom értelmesen összefoglalni a lényeget, bár elég nehéz lesz. Másfél éve vagyunk együtt a barátommal. Én 18 éves vagyok, ő 24. Azt tudni kell, hogy ő az első barátom, neki már volt 2 komoly kapcsolata. Az első egy évben felhőtlen volt a kapcsolatunk, mi voltunk a tökéletes páros mindenki szerint, úgy éreztük mindketten, hogy megtaláltuk a lelki társunkat, azonos érdeklődési kör, közös barátok, közös nézetek. nagyon jó kommunikáció volt közöttünk (ez mondjuk most is így van), bármilyen probléma lépett fel, tökéletesen meg tudtuk beszélni. Annyira megvolt az összhang, hogy a házasság is sokszor szóba jött, és az, hogy majd közösen kiköltözünk külföldre. (tudom naivan hangzik, de tényleg annyira tökéletes szerelem volt, hogy halálosan komolyan vettük, már házakat is néztünk meg ilyesmik)

Ehhez képest most már olyan problémák léptek fel, és egyre több, amiket egyszerűen nem tudunk megbeszélni, és újra és újra előjönnek. Például sok gondot okoz a korkülönbség, mert nem költözhetek hozzá, és mert ő már karriert építene, én meg még csak tengődök az életben, nem vagyok motivált, nincs hobbim, csak bulizni szoktam járni, de sokszor már azt sem, mert annyira rákoncentráltam a párkapcsolatra hogy közben elveszítettem a barátaimat. Nagyon sokat próbál ösztönözni arra, hogy legyen valami célom, és láthatóan nagyon zavarja, hogy nincs, de egyszerűen ezt nem lehet erőltetni. A másik problémája velem az, hogy van rajtam túlsúly, ami eleinte tetszett neki, de most már szeretné hogy lefogyjak, amivel amúgy egyet értek én is, és rajta is vagyok, de ezzel elveszi minden önbizalmamat, hogy nem tart így szépnek. A szexuális életünk is romokban hever, annak ellenére, hogy az is gyönyörűen indult, mert pl kialakult egy közös fétisünk, amire konkrétan együtt jöttünk rá. De ebben is én vagyok a hibás, egyszerűen nincs libidóm szerintem a fogamzásgátló miatt, és az idők során belőle is kiöltem a szexuális vágyat, mert lemondott róla, hogy szexeljünk, és már neki sincs kedve akkor se, ha nekem van véletlenül. Megpróbálom ezt is megjavítani, elcsábítani néha, de már szinte semmi kedve nincs hozzá.

Ennek a sok dolognak a következménye, (amiket mind én okoztam, pedig hihetetlenül szeretem) hogy teljesen kihűlt a kapcsolatunk, pár hete már sokkal kevesebbet beszélgetünk, sokszor lép fel kínos csönd is közöttünk. Nagyon depressziós vagyok, és ő is az, már előre rettegek, hogy mi lesz ha elveszítem. Az elmúlt hetekben minden beszélgetésünk azzal végződött, hogy töviről hegyire átbeszéltük a problémáinkat, és a végén egymás vállán bőgtünk, hogy nem akarjuk egymást elveszíteni. A napokban meg az tűnt fel, hogy néha már szinte idegesítem is, összekapunk hülyeségeken, beleköt a véleményembe, és közölte velem azt is, hogy már nem érzi azt a rózsaszín felhőt. Az a helyzet, hogy én még mindig érzem, nem tudom mit tegyek. Mindig azt beszéltük már a legelején, hogy akármi is lesz, ha szakítunk, mi akkor is össze fogunk jönni évek múlva, és sokszor mondja is azt, hogy inkább csak pár év múlva kellett volna összejönnünk, de hát ez ellen nem tudok mit tenni. Szakítsak vele, és kopogjak be hozzá 5 év múlva? De hát egy napot se bírunk ki egymás nélkül...


2014. jún. 20. 23:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

na már megint nem küldi el rendesen amit írok


#8: Még gimnazista vagyok, jövőre fogok érettségizni. Pontosan ugyanezt beszéltük meg mi is, hogy most magamra koncentráljak, és ezt is teszem. Van némi kézügyességem és művészi érzékem azért, elkezdtem varrni és kiegészítőket készíteni. Nemrég fogytam 5 kilót, mondjuk az nem most volt, néha sportolok, és próbálok diétát tartani is, de mindig nem megy sajnos. A barátaimat is próbálom visszanyerni, most itt a nyár, és velük leszek sokszor. Azt beszéltük meg, hogy most külön járjunk el néha bulizni mindketten. Szóval azért teszek valamennyit, de mégis minden egyre jobban romlik, napról napra. Tudom többet kéne tennem ennél sokkal, és így is lesz, de már szinte azt érzem, hogy lemondott rólam...

Tudom hogy attól hogy kiírtam a kérdést, semmi nem fog változni, de itt mindig olyan jó tanácsokat ad mindenki, és szükségem volt egy kívülálló véleményére, hogy tudjam, hogy egyáltalán van-e esély rá, hogy lesz ebből még valami

2014. jún. 21. 00:06
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha zokog, mert nem akar elveszíteni, akkor szeret, és igen, lehet folytatása. Talán keményen fogalmaztam, de igenis meg kell kicsit rázd magad ahhoz, hogy ez a dolog működjön, és hogy TE rendben legyél. Mert amíg nem vagy, a kapcsolataid sem lesznek.


Sok sikert!


(8as voltam)

2014. jún. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon fogok igyekezni!
2014. jún. 21. 00:14
 14/14 Fish1 ***** válasza:

A korkülönbség szerintem egyáltalán nem sok, és ha eddig nem volt baj, most miért lenne. Ez csak egy dolog, amire rá lehet húzni bizonyos problémákat.

Ha igazán szeret, akkor nem lesz probléma az, hogy még nem tudsz egyből hozzáköltözni.

Azzal szerintem semmi probléma nincs, hogy ő karriert építene. Ha ambíciózus, vannak álmai és életcéljai, akkor hagyd, hogy csinálja. Egy kapcsolat nem működik úgy, ha hátráltatod. Ellenkezőleg, inkább támogasd.

Az, hogy nincs motivációd és csak tengsz-lengsz, elég lehangoló tud lenni. Gondolj bele: a pasid másképp gondolkozik, ő karriert akar, tenni akar érte, te viszont pont az ellenkezőjét teszed. Hogy nézzen így fel rád? Hogy tiszteljen? Az ilyen dolgok vezethetnek a kapcsolat megromlásához, ezáltal ahhoz is, hogy kevés a szex, és elhidegültök folyamatosan.

Az, hogy a barátaidat elhanyagoltad a kapcsolatod miatt, nem jó dolog. Egyrészt, mert azt jelenti, hogy nagyon ráfüggtél a kapcsolatra és másról nem is szól az életed. Így megfojtod a pasit, persze, hogy távolodni fog. Másrészt ha fontos voltál a barátaidnak, akkor gondolom ők se örültek ennek. Attól, hogy pasid van, még nyugodtan eljárhatsz velük. És hagyd, hogy a pasid is eljárjon a haverjaival.

Fogyáshoz ajánlom neked a Callanetics-tornát, DVD-n, illetve könyvben is beszerezhető (könyv formában inkább az antikváriumokban vagy aukciós oldalakon). 1 órás edzés, az elején nagyon kemény, amíg valamennyire hozzá nem szoksz, viszont gyorsabban fogyaszt, mint bármi más és kb 5-10 alkalom után már látszata is van. Teljesen átformálja a testedet, nekem tökéletesen bevált.

Amit tehetsz, az az, hogy összekapod magad és találsz magadnak életcélt, motivációt, és elkezdesz másképpen élni. És ezt ne a barátodnak való megfelelésből tedd, hanem saját magadért.

2014. jún. 21. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!