Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeretném kikérni a véleményet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném kikérni a véleményeteket, főleg a Nőkét, rendben?

Figyelt kérdés

Van egy – tudom, hogy korai – 2 hónapos kapcsolatom. Már mind ketten 30on felül vagyunk és a párom építi pár éve a saját házát. Beszéltük, hogy össze költözünk de bennem vannak kételyek  Milyen érzést váltana ki belőletek ha közölnék, hogy az ha ide költözöl az nem egyenlő azzal hogy nem teszlek ki ha úgy érzem. Másik: biztos, hogy bele fogsz szállni a rezsibe, mert már annyian mondták ezt.

Nekem mind ezek nagyon rossz érzést váltanak ki belőlem.

Köszönöm előre is az őszinte véleményeket, válaszokat!


2014. jún. 23. 11:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem csak biztosra akar menni, mivel 2 hónapos kapcsolatról van szó, illetve letisztázza előre a dolgokat. De nekem is rosszul esne, de valahol meg kell érteni őt is.
2014. jún. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Kicsit furán fogalmazol. Ha ő építi a házát akkor a ház az övé, mivel nem vagytok házasok (és a házasság után is az övé marad). Ezzel nincs apelláta. A rezsi fizetése meg nem azt jelenti hogy szép lassan fizeted a ház részleteit hanem azért fizetsz mert ott javakat használsz fel (víz gáz, amortizáció stb). Bérleti díjat nem kell fizetned. Ha albérletben laknátok és kéne havi 60ezret fizetni még pluszba az jobb lenne?


27/F

2014. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ne menj bele ebbe a kapcsolatba. Jobb egyedül, mint egy idiótával...
2014. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha még csak 2 hónapos a kapcsolat, természetes, hogy nem akarsz hozzá költözni és érthetőek az aggályaid. Ezt az érintett személynek is meg kell értenie. Persze, hogy rossz érzéseid vannak, mert még nem alakult ki az ilyen jellegű bizalom. Ha több idő telik el a kapcsolatotokban, ez magától át fog alakulni. Szerintem
2014. jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, hogy jól értem-e? Az a baj, hogy megbeszéltétek a pároddal a jövőbeni összeköltözést, de ő már az elején kijelentette, hogy szállj be a rezsibe, és ha nem működik, akkor költözz el?

A rezsis dolog szerintem alapvető, ha te is ott élsz, akkor felezzétek a rezsit.

Az elköltözős rész is logikus, hiszen ha nem működne és szakítanátok, neked kellene elköltöznöd, nem neki, az ő háza.

Az viszont elég rosszul jön ki, hogy már az elején azzal kezdi, hogy ha valami nem tetszik, akkor költözz.


Mivel még csak 2 hónapja ismered, szerintem korai bármilyen véleményt alkotni. Megismered, aztán kiderül, mennyire lehet rá számítani. A ház viszont nem lesz soha közös tulajdon, még ha pár év múlva el is vesz, szóval legyen B terved (gyűjts te is saját lakásra).

2014. jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Furcsa lenne, szerintem várj még azzal a költözéssel. Bocs, de egy kicsit el is röhögtem magam, ezen az annyian ígérték máron. Elképzelem, ahogy x.-ik nő után puffog a konyhában, hogy ez se, pedig megígérte.
2014. jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

Nem biztos, hogy jól értettem ki mondott kinek ilyet, de szerintem alap, hogy aki beköltözik más házába az egy részt beszáll a rezsibe, a másik meg, hogy ő hagyja el a házat, ha rosszra fordul a kapcsolat.

Mindegy, hogy melyik félnek van háza, ez nem nemiség kérdése, de ha már kimondottan nők véleményét kérted, akkor szívesen válaszolok.

Nincsenek olyanok, hogy női előjogok, azaz rezsit nem fizetni és a más tulajdonú házában maradni szakítás esetén. Egyértelmű, hogy ez egy férfira is igaz ugyanígy fordítva.

33N

2014. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nem mindegy a megítélés szempontjából,hogy ki vetett fel az összeköltözés gondolatát.


Abból amit írsz úgy gondolom, hogy ez inkább a Te ötleted volt, legalábbis a tisztázott szabályok erre utalnak.


Szerintem korai még az összeköltözés, 2 hónap az semmi. Akkor bútorozzatok, ha már Ő is biztos a dolgában. Addig ne. Szerintem ettől Ő nem rossz ember, csak nem szeretne 2 hónap után beleszaladni valamibe, amit nem gondol egyenlőre biztosnak.

Türelem!


Ha meg ő vetette fel, és ezeket a szabályokat így tisztázta, akkor sincs gond, egyszerűen nyugodtan közöld vele, hogy nyilván nem tartasz igényt arra ami az övé, valamint nem gondoltad hogy el kellene tartania.

Nyilván úgy mondd, hogy érezze alaptalanok az aggályai.

2014. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

1. Szerintem két hónap után még korai összeköltözést tervezni.


2. Ha odaköltözöl, azzal tisztában kell lenned, hogy nem biztos, hogy végleges a dolog, ha ne jöttök ki egymással, akkor ki kell költöznöd.


3. Ha odamégy, az alapdolog, hogy a rezsi felét te fizeted, meg a megélhetéshez (kaja, alapkozmetika, takarítószerek) is felesben hozzá kell járulnod.


4. Ha a barátod ezt elöre tisztázni akarja, az a normális, mert így nincs tisztázatlan helyzet köztetek.


38/N

2014. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Most akkor te nő vagy, vagy férfi?

Persze, kicsit furcsa, hogy így lefekteti a háztulajdonos fél a szabályokat, de ha úgy veszed, ezek a természetes dolgok, nem? Természetesen felesben megy a rezsi, és ha a ház az övé, természetesen az övé is marad. Házasság gyerekekkel nem téma, ott más a helyzet, de kapcsolatban ez a természetes.

Én 4 éve vagyok a párommal, lassan odaköltözöm, de természetes, hogy fizetem a felét mindennek...csak mondjuk ő ezt nem közölte velem, mert ismer annyira, hogy tudja, ez TERMÉSZETES.

22/N

2014. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!