Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért akarod hogy a párod a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarod hogy a párod a legjobb barátod is legyen egy személyben, és az az ember, akivel a világon mindent megbeszélhetsz? Nincsenek igaz barátaid?

Figyelt kérdés

Sosem értettem, hogy valaki miért akarja a barátnőjét, feleségét egyben a legjobb barátjának is, meg annak az embernek akivel a világon mindent megoszthat, stb. Én már gimiben olyan baráti társaságba keveredtem, akikkel azóta hatan 15 éve tartjuk a kapcsolatot (közülük ketten is valódi, igaz barátok akikkel tényleg mindenről lehet beszélni).

A nőktől egész életemben az intimitásra való vágyam, a szexuális igényeim és a családalapítási terveim beteljesítését akartam első sorban. Nem barátkozni velük, nem örök lelki társat találni, aki egyszerre legjobb barát és jó szerető, stb. hanem olyat, aki kielégíti a fenti igényeim úgy, hogy közben jól érzem magam és tudom, hogy minden rendben.

A nőkben ezért mindig olyan belső tulajdonságokat kerestem első sorban, mint:

gyengédség, háziasság, kedvesség, törődés, anyai és fészekrakó ösztönök megléte.


Tudok a nőkkel is kommunikálni, beszélgetni, mókázni, felszedni őket, de szerintem egy férfi egy nővel sem tudja úgy megértetni magát, mint egy másik férfival. A férfi lét legtöbb aspektusa olyan dolog, amikről egy nővel nem lehet kielégítő eszmecserét folytatni, csak olyan férfival, akivel igazán megértitek egymást.


2014. jún. 24. 18:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
*szebbnek
2014. jún. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Nézd csak, de megb-.asznám."


Azt hiszem, kicsit mást értünk barátság alatt. Nekem egy barátság, pláne a legjobb barátság arról szól, hogy szeretjük egymást, megosztjuk az örömünket, problémánkat, mindig számíthatunk egymásra.

Amúgy hasonló dolgokat senkinek nem mondanék.

Ha meg valaki ilyeneket szokott beszólni, ahhoz nem feltétlenül kell a legjobb barát. Ilyet egy akármilyen társaságban elsüthet, akik vevők rá, amúgy meg lehet, le sem sz..rják az illetőt, nemhogy a legjobb barátai lennének.

2014. jún. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

10:

Ja, nem mondod, csak gondolod.


9:

Miért tartanám szexgépnek a nőknek? Minden olyan nőt tisztelek, amelyik kiérdemli. Ráadásul különösen tisztelném azt a nőt, aki a gyerekeim anyjává válna és a feleségem lenne. Alapból tisztelem az olyan nőket, akik bírnak az általam fentebb felsorolt tulajdonságokkal (gyengédség, háziasság, kedvesség, törődés, anyai és fészekrakó ösztönök).


8 és 12:

Ez csak egy példa volt. Arra akartam rávilágítani, hogy egy nővel teljesen máshogyan kell beszélni, még ha az a párod is és állítólag a "legjobb barátod", mint ahogy a veled azonos nembe tartozó és ezért egymást sokkal jobban megértő barátaiddal beszélgetsz.

2014. jún. 24. 19:52
 14/20 anonim ***** válasza:

"Arra akartam rávilágítani, hogy egy nővel teljesen máshogyan kell beszélni, még ha az a párod is és állítólag a "legjobb barátod", mint ahogy a veled azonos nembe tartozó és ezért egymást sokkal jobban megértő barátaiddal beszélgetsz."


- Logikád alapján pl. ne lehetne egy cigány a legjobb barátom, mert nem mondhatok nyugodtan cigány vicceket.

Nézd, ha nálad egy barátság elengedhetetlen része az ilyen "eszmecsere", akkor valóban nem való neked bármilyen nővel való barátkozás. De alapvetően az egész kérdésed nem szól másról, minthogy "mások miért nem úgy gondolkoznak, mint én?".

2014. jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Egy igazán tartalmas és mély kapcsolathoz elengedhetetlen az, hogy a két fél teljesen egy hullámhosszon legyen, amivel együtt jár az is, hogy igen, automatikusan egymás legjobb barátai is.


Amiről te írsz, az a régi típusú családmodell, ahol a feleség háziasszony, a tűzhely melegének őrzője, de nem valódi egyenrangú társa a férjének. Sokáig működött is, de ma már rég túlhaladott.

Képzeld el az életed ezzel a nővel! Amíg még gyerekek vannak, még csak-csak eléldegéltek, a gyerekek még témát is biztosítanak. De amikor megöregszetek, mi lesz? Nézitek a tévét egymás mellett :)

Az olyan típusú házasságokban, amiket vázoltál, nagyon gyakori a megcsalás is, hiszen nem vagy igazán szerelmes a másikba - csak amíg ezt száz éve elnézte egy nő, ma már válóok.


Egyébként ha csak a saját életemből indulok ki, egyszerűen praktikus is, ha a párod a legjobb barátod. Nagyszerű barátaim vannak, akiket nagyon szeretek! De ahogy telnek az évek, egyre kevesebb időnk van egymásra. Régebben a legjobb barátnőmmel szinte minden hétvégét együtt töltöttünk péntektől vasárnapig. A többiekkel is napi szinten találkoztunk. De erre egyre kevesebb idő van. Ráadásul sorra mindenkinek kialakulnak a komoly párkapcsolatai, ők sem érnek rá annyira. Van, hogy hetekig se találkozom a barátnőimmel, mert mondjuk az egyik hétvégén az én családomnak kell a segítség, a másik hétvégén a pároméknak, a harmadikon meg valahogy összetakarítjuk a háromhetes koszt a lakásban, aztán kidőlünk és alszunk. A negyediken meg találkozunk - már ha neki nincs esetleg valamilyen hasonló elfoglaltsága. És nagy valószínűséggel lesz is. És ahogy a szüleim baráti társaságát elnézem, ez nagyjából már így lesz.

Ezek alapján elég praktikus, ha a párom egyben a legjobb barátom is. Vele minden nap találkozom :)

2014. jún. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

14:

Még egyszer neki futok. Fél tucat komoly kapcsolatom volt már nőkkel. Voltak köztük értelmiségeik is. Egyikükkel sem tudtam olyan jól elbeszélgetni a szakmámról, a hobbijaimról, politikáról, közéletről, gazdaságról, szexről, mint a hozzám hasonló gondolkodású férfi barátaimmal.


"De alapvetően az egész kérdésed nem szól másról, minthogy "mások miért nem úgy gondolkoznak, mint én?"."

Nem fontos neked, hogy olyan emberekkel vedd körbe magad, akik hozzád hasonlóan gondolkoznak és akikkel minél jobban meg tudod értetni magad az élet minél több területén? Én azt vettem észre évtizedes tapasztalat alapján, hogy a nőkkel nagyon sok területen (felsoroltam őket egy bekezdéssel fentebb) az ember nem tudja úgy megértetni magát, mint egy férfival. És most azokat a férfiakat (legjobb barátok) és nőket (exeim) hasonlítom össze, akik mindkét oldalról számomra a krémjét képviselték a maguk "csapatának".

2014. jún. 24. 20:03
 17/20 A kérdező kommentje:

15: Akkor lehet félreérthető voltam. Minél intelligensebb, értelmesebb nőt szeretnék. Csak nem gondolom, hogy tudnék vele olyanokról és olyan módon beszélgetni, ahogy a férfi barátaimmal. Egyszerűen a nők általában máshogy gondolkodnak, más érdekli őket, vagy máshogy érdekli őket, mint a férfiak(at).

Csak tudom, hogy aztán


"De ahogy telnek az évek, egyre kevesebb időnk van egymásra." (a barátokkal).

Ez világos. Mi is kevesebbet látjuk egymást mint gimis korunkban, vagy a húszas éveink elején. De mindig szakítunk időt egymásra, azok is, akiknek már családja van.


Szerintem az egyik legjobb dolog a világon, ha szerető családja van az embernek. Nekem is nagy vágyam egy feleség és gyerekek, akikről gondoskodhatok. Csak tudom hogy ők nem elégíthetik ki minden létező vágyamat. Az emocionálisakat szinte teljes mértékben igen, de a barátaimmal lesz mindig az, hogy egymást érdeklő témákról beszélünk majd és az egyik kedvenc baráti pillanatom is, amikor összenézünk és mosolyogva tudjuk hogy mindketten ugyanarra gondolunk.

2014. jún. 24. 20:18
 18/20 anonim ***** válasza:

"Egyikükkel sem tudtam olyan jól elbeszélgetni a szakmámról, a hobbijaimról, politikáról, közéletről, gazdaságról, szexről, mint a hozzám hasonló gondolkodású férfi barátaimmal."


Értem én, hogy így érzed, ezt tapasztaltad. De miből veszed olyan biztosra, hogy ezzel más is ugyanígy van?

Én pont olyat választottam, akivel a legfontosabb témákról ugyanúgy el tudok beszélgetni, mint azonos neműekkel. Nekem ez fontos volt már alapból.

2014. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Költőnő? ***** válasza:
kérdező, ha így gondolkodsz (amivel amúgy nem értek egyet), szíved joga. Nem kötelező mki párjának a legjobb barátjának is lenni egyben.
2014. jún. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"ők nem elégíthetik ki minden létező vágyamat. Az emocionálisakat szinte teljes mértékben igen, de a barátaimmal lesz mindig az, hogy egymást érdeklő témákról beszélünk majd és az egyik kedvenc baráti pillanatom is, amikor összenézünk és mosolyogva tudjuk hogy mindketten ugyanarra gondolunk."


Szerintem te még egyszerűen nem találtad meg életed párját. Oké, egyrészt nyilvánvaló, hiszen úgy általában a nőkről beszélsz :)

De nem árt tudni, hogy amit írtál a baráti kapcsolatodról - na, az elengedhetetlen egy jó párkapcsolatban is! Nem tudom, milyen témák érdekelnek, de egész biztos lehetsz benne, hogy van olyan nő, akit ezek szintén érdekelnek. És bőven elég csak egyetlen ilyet találni :)

2014. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!