Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Ti voltatok már cigány/félcigány fiúval? Hogy éltétek túl az előítéleteket, tiltást?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy fiúval, három hete. Nem sokat beszélgettünk első alkalommal, de teljesen megfogott. Aztán megtudtam, hogy az anyukája cigány, az apukája nem. De nem zavart, egy percig se jutott eszembe, hogy akkor többet nem beszélek vele. Aztán találkoztunk, sajnos csak hétvégén, mert nem egy helyen lakunk. A gondok ott kezdődnek, hogy anya élettársa nem is akar róla hallani. Semmi baja a sráccal, csak hogy milyen a családja, meg hogy tőlem nem ezt várta, csalódott bennem, stb., stb. De aztán később azt mondta, hogy őt nem zavarja, ha találkozunk, csak attól tart, hogy ha apa megtudja, akkor idejön cirkuszolni. Apa elég nehéz felfogású, hogy szépen mondjam...

De nagyon jól érzem magam a sráccal, kezdek beleszeretni... Összehaverkodtam a munkatársával is, aki a legjobb barátja egyben, azt mondta, eddig csak egy lány fogta így meg, mint én... Látszik rajta, hogy odavan értem, és azt mondta, hogy küzdjek érte. És én is így vagyok vele, hogy nem érdekel, mit fognak mondani, én nem szégyellem, ha boldog vagyok vele, nem érdekel. A faluban mindenki ismeri, mindenki szereti, dolgozik, jólnevelt, nem problémás. Azt mondta, megérti, hogy ez a helyzet, de várni fog rám. Még nem volt köztünk semmi komoly, de ha nem lennének komoly szándékai, ennyi idő után mondhatta volna ő is, hogy ennyit neki nem ér meg, és hagyjuk...


Persze, én értem, hogy sok emberben ott az előítélet meg ez a hülye felfogás, ami nem fog változni. De a magyar mitől lenne felsőbbrendű nép? Ha egy magyar lány összejön egy gazdag némettel pl., az húdejó, pedig ők is más kultúra. De azt elfogadják. Az előző barátom egy hitvány semmirekellő ember volt, tudták a szüleim is (sajnos én is, csak nem láttam a rózsaszín felhőtől...), mégse ellenezték. Vagyis apa helyből utálta, amikor még nem is ismerte, de neki mindegy, ki a barátom... Mert ő magyar volt.


Küzdeni fogok érte, mert tudom, hogy megéri, és a szüleim is elfogadják majd idővel, bízom benne.


2014. jún. 30. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen tiltás? Ha elmúltál 18, azt csinálsz, amit akarsz, felnőtt vagy.
2014. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

a párom, sőt a múlt hét óta a férjem is cigány


sok emberrel vesztem már össze de nem érdekel, ilyen a szerelem

de gyereket nem akarunk, mert a férjem nem akarja tovább vinni a cigány géneket, ahogyan ő fogalmazta, azt mondta h ebben a világban ilyen korcs körülmények között nincsen helye újszülöttnek -- ő fogalmazott valahogy így

2014. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem és nem is leszek

küzdjél, ha neked ő kell

valahogy a nehéz felfogású szüleiddel értek egyet

2014. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sose érnék cigányhoz, nem hogy együtt legyek vele. Teljességgel kizárt, ha rendes ha nem.
2014. jún. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak barátként volt ilyen tapasztalatom. Nem is voltam benne 100%-ig biztos, hogy félig c. származású (egészen biztos nem volt az), de már ezt se engedték a szüleim, pedig nem voltam már akkor se 18 alatt. Szóval ez ilyen. Mondani nagyon én se tudtam mit nekik, sajnos nekünk meg is szakadt emiatt az áskálódás miatt a barátságunk, hiába volt rendes, tisztességes, jó tanuló szorgalmas egyetemista.. akkor se fogadták el, még barátként se. Igaz, hogy a stílusa kissé olyan volt amit hosszú távon nem tudtam napi szinten bírni, mert sokszor nem egyezett a véleményünk, és imádott vitázni, de sosem volt agresszív meg semmi ilyesmi, meg tényleg teljesen normális családja van, csak az alaptermészete, vérméséklete volt furcsa.

Szülőkkel szemben nem ismerek szupermódszert, szóval olyan nagyon nem is tanácsolnék inkább semmit, csak leírtam hogy velem mi volt.

2014. jún. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát bonyolult lesz és nehéz, de én kitartok mellette, és ő is mellettem. Előbb-utóbb majd megbékélnek, a családom, ha szeret, akkor elfogadja, ha látja, hogy minden rendben és jól megvagyunk. Az érzelmi zsarolás már elkezdődött...
2014. júl. 1. 11:56
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én férfi vagyok de válaszolok a kérdésre. Voltam kapcsolatban cigány nővel. Nem akarlak befolyásolni de komoly rasszisták voltak. Ők lenézték és kifejezetten utálták a magyarokat. Harcoltam amíg tudtam de aztán értelmetlen volt és feladtam. Egy idő után szakítottunk és nem valószínű, hogy hasonló helyzetet ismét megpróbálok.

Remélem a te párod szülei nem utálják a magyarokat és a te szüleid is el fogják fogadni a helyzetet.

Sok boldogságot.

2014. júl. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!