Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon bonyolult helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon bonyolult helyzetbe kerültem. Megismerkedtem egy félcigány fiúval.23 éves, magyar lány vagyok. Miért nem lehet ezt a mai világban szó nélkül elfogadni? Nem kérek rasszista megnyilvánulásokat, csak normális, értelmes véleményeket!

Figyelt kérdés

Soha előtte gondolni se mertem, hogy egyszer ilyen helyzetbe kerülök. Az első találkozásunkkor csak beszélgettünk, de már akkor éreztem azt a bizonyos kémiát. Aztán anya mondta, hogy az édesanyja cigány. És én erre nem azt reagáltam, hogy akkor inkább hagyom az egészet, hanem nem is foglalkoztam vele.Ők egy faluban laknak, én városban, jó pár km-rel messzebb, és csak hétvégén szoktam meglátogatni anyát. Eddig sose találkoztunk. Aztán abból a beszélgetésből találkozás lett, majd jött az első rossz hír: anya élettársa nem hajlandó elfogadni ezt az egészet. Nem a sráccal van gondja, hanem velem... Hogy ő ezt nem gondolta volna, hogy én leállok egy ilyennel...

Nagyon kiakadtam, mert nem akarok ez miatt haragban lenni senkivel, de a fiúnak se vagyok képes azt mondani, hogy meggondoltam magam. Lassan 3 éve, hogy nincs senkim, és ezalatt az idő alatt még nem találkoztam olyan sráccal, akivel ennyire jól éreztem volna magam, mint vele. Igaz, fiatalabb nálam, de dolgozik, tanul, most kezdi a jogosítványt, egy rossz szót nem hallok róla, értelmes, lehet vele beszélgetni. A szülei is rendesek, dolgoznak.

Apa még nem tudja, ő az előző barátomat se fogadta el 2 év után se, pedig fehér volt. És igaz, hogy fehér emberek között is van olyan, aki még a cigányoknál is hitványabb, ezt saját bőrömön tapasztaltam a volt barátom személyében...

Anya támogat, a legjobb barátnőm is teljes mértékben mellettem áll,apa még nem tudja... Nem tudom, hogy reagálna, de az biztos, hogy nagy vita lenne belőle...

Miért kell ennyire előítéletesnek lenni? Ha az ember boldog, nem mindegy, kivel boldog?

Én még most is, annak tudatában, hogy sokan le fognak nézni, és lehet el is fordulnak tőlem, eszembe se jut, hogy lemondjak róla. Abban reménykedem, hogy idővel anya élettársa is elfogadja a helyzetet, és nem lesz gond. Apa nehezebb eset, mivel én vagyok a kedvenc, és elvárásai vannak velem szemben. De talán megérti...



2014. jún. 18. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Édes anyuka élettársát kell rövid úton eltüntetni. Vagy ha azt nem lehet, akkor leszarni, mert nincs semmi beleszólása, hogy 23 évesen mit csinálsz.
2014. jún. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nézd, a felnőtt élet már csak ilyen, együtt jár bizonyos kellemetlen helyzetekkel.

Döntsd el, hogy mit szeretnél. Ha szereted ezt a fiút, tarts ki mellette, de a szüleiddel is őrizd meg a jó kapcsolatot.

2014. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, tény, ami tény, köze nincs hozzá, hogy kivel mit csinálok. De nagyon jó a viszonyunk, rengeteget segít mindig, és most szóba került az is, hogy a környékükön keresek munkát, és odaköltöznék. Amit nem fog engedni, ha összejövök a sráccal. Az érdekes az, hogy mindezt anyának mondja, velem pedig úgy beszél, mintha minden oké lenne...
2014. jún. 18. 16:33
 4/14 anonim ***** válasza:
Nincs szükséged az engedélyükre, ha önellátó vagy, és nem az ő pénzükből élsz.
2014. jún. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tudod bemutatni otthon a mostohaapádnál a srácot? Nem lehet, hogy ha látná rajta, hogy rendes gyerek, akkor jobban el tudná fogadni? Apukádhoz nem tudok mit mondani, ha nem tudjuk, hogy az előző barátodat mért nem fogadta el. Egyébként meg felnőtt ember vagy, nem a szüleid tulajdona. Azzal jársz, akivel neked jól esik. Ebbe nekik nem lehet beleszólásuk.
2014. jún. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5/5

A mostohaapám ismeri, ismeri a családját is. Nagyon bírja a srácot, csak az a baja, hogy vele együtt a családját is el kell fogadnom. Engem nem tud zavarni, a srácon nem is látszik, hogy félcigány. Szerintem őt az bántja, hogy mivel sokat vagyok ott, rólam fognak beszélni, és ergo róla is...

Apa az előző barátomat csak simán nem fogadta el, nem tudott semmit a kapcsolatunkról, mert nem érdekelte. Csak a tény, hogy barátom van, mert kicsit fura a felfogása...

2014. jún. 18. 16:40
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem, hogy egy 23 éves felnőtt embernek miért ennyire fontos hogy elfogadják a választottját, én is lány vagyok és 21 éves, jártam már arabbal is, cigánnyal is, senkinek semmi köze hozzá, idáig mindig jól intéztem a kapcsolataimat, a legnagyobb csalódásom, aki legjobban becsapott az éppen magyar fiú volt. Ugy döntsél, hogy neked jó legyen, és Te jól érezd magad és megbizható legyen a fiú. Nálunk a szüleimmel ez fel se merül, hogy ne fogadják kedvesen a barátomat, a szülőkhöz költözni és felnőtt korban rájuk alapozni pedig nagy merészség. Én a külön élésnek vagyok a hive, és önállóan alakitom az életemet és ha előre megbeszéljük akkor látogatjuk meg a szülőkkel egymást.Az pedig, hogy kivel járok, kivel élek együtt nem tartozik rájuk. 21L
2014. jún. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

"És igaz, hogy fehér emberek között is van olyan, aki még a cigányoknál is hitványabb, ezt saját bőrömön tapasztaltam a volt barátom személyében... "


talán édesapád ezért nem támogatta az előző kapcsolatodat sem...

2014. jún. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Apa nem tudta, hogy a mi kapcsolatunkban mi zajlott le, nem is találkoztak sokszor, mondhatni nem is ismerte... Csak ő ezt nem úgy fogta fel, hogy van valakim, akit szeretek, hanem hogy van valakim, aki miatt őt elhagyom, és egyedül marad... Mert nagyon ragaszkodik hozzám. Ennek ellenére nem a legjobb a viszonyunk, semmit nem tudok vele normálisan megbeszélni. Épp ezért félek már most, hogy mit fog szólni ehhez...
2014. jún. 18. 17:26
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem érdekes, hogy mit gondolnak mások... Megfogják idővel érteni, mert szeretnek... Azt javaslom apudnak még egy ideig ne mond el, hiszen az sem biztos, hogy összejön... Tálald fel neki a hírt akkor amikor már minden biztos, biztos vagy az érzéseidben is. Hajrá!! Ne add fel... Senki nem tehet róla hogy honnan származik és nem mindegyikük rossz.
2014. jún. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!