Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Te mit tennél, ha egy lánynak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te mit tennél, ha egy lánynak te lennél a mindene, mindent megtenne, hogy megjavítsa a szinte már reménytelennek tűnő kapcsolatot, de te úgy érzed, nélküle is tudsz élni?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt a 15 éves barátnőmmel. Annyi mindenen keresztül mentük ezzel a lánnyal, rengeteg esélye volt arra, hogy bebizonyítsa, hogy lehet minden jó köztünk. De szinte állandóan veszekedtünk, féltékenysége miatt is, meg azért, mert nem tudta megérteni, hogy jelenleg van fontosabb is nála, mivel most nekem sok minden összejött (apum temetése, nem rég kezdtem el dolgozni, első saját házam körüli munka, rendezkedés stb.). De ő mindig csak akaratos volt és makacs, semmi türelem és megértés sem volt benne szinte, mert nagyon szerette volna, ha nekem is ugyanúgy fontos legyen ő, jobban szeressem. Ráadásul már itt nálunk sem szeretik, ha itt van, mert nem-igazán beszélgetett itt senkivel, ami anyukámat nagyon zavarta, hogy kb 4 hónap után nem tudott megnyílni, és normális társasági életet élni, legalább mikor nálunk van.

Ennek lánynak elég rossz családi köre van, náluk nem beszélgetnek annyit egymással, apukája és anyukája sem törődik vele igazán (hosszú lenne végigsorolni, hogy mennyire rossz a családja) Ez a lány nem ezt érdemli, hogy ilyen családban nőljön fel, sajnálom is emiatt. Sokszor érzi egyedül magát, és emiatt szinte állandóan "sír" nekem. Nekem sem egyszerû az életem. Tudom, hogy én vagyok neki az első barátja, és mivel a családjában nem boldog, ezért jobban kötődik hozzám, mint más lány a barátjához. Nagyon szeret, az biztos. Nagyon sokat tapasztalt ebből, sőt, még sokat is fog, de elég hülye felfogása van, rosszul kezeli néha még mindig a dolgokat, és bár türelmes voltam mindig vele, ez már sok. Ez így nem lesz már jó, hogy nem jöhet hozzánk többet, és én sem mehetek hozzájuk, így nagyon keveset tudunk csak találkozni, akkor sem tudunk csinálni annyira semmit, beszélgetünk, pár puszi és annyi. Tegnap felvetettem a szakítást, és megmondtam neki, hogy ennek semmi értelme nem lesz, hogy szinte alig találkozunk, és én nem szeretem annyira őt, amennyire tudnám. Ô mindenképpen meg akarta volna menteni ezt a kapcsolatot. Tegnap azt mondta, hogy mivel nagyon szeret, ezért elenged, mert szeretné, ha boldog lennék. Láttam rajta, hogy nagyon összetört, de elengedne, mert tudja, hogy tudnék jobban is szeretni. Persze szeretem ôt, voltak nagyon szép pillanataink, egyszer szakítottunk, és egy hét sem kellett, de újra megkeresten, magamhoz öleltem, mert nagyon hiányzott, és akkor jöttem rá igazán, mennyire szerettem. Ennek már 2 hónapja, de azóta sem változott sokkal semmi, még mindig sok gondunk van. De tegnap miután mondta, hogy elenged, azután mondtam, hogy át kell gondoljak mindent, alszok rá egyet, és holnap megbeszéljük (azaz ma). Valahogy nem tudtam neki megmondani, hogy viszlát. Mert hát, szeretem, és egy olyan embert veszíthetek el, aki nagyon szeret, és egy olyan emberrôl mondanék le, aki rólam sosem mondana le.


20/F


2014. júl. 2. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Odáig olvastam, hogy 15 éves barátnőm. Amit az ennyi idősek tanúsítanak a huszonévesek iránt, azt mifelénk, itten a puszta közepin rajongásnak hívjuk.
2014. júl. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engedd el, hosszú távon mindkettőtöknek az lesz jobb. A baráti viszony megmaradhat (úgy tűnik, most is ennyi van köztetek, még ha nem is annak nevezitek).
2014. júl. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy én mit tennék? Eleve nem fordulna elő, hogy csak sokadik a sorban, és még a munkahelyet is fölé rendeljem.

Szerintem mindketten jobban jártok, ha nem folytatjátok, te is találhatsz magadnak egy olyan lányt, akinek csak a sokadik vagy a fontossági sorrendben, meg ő is majd talál magának egy olyan fiút, akinek ő a mindene.

2014. júl. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15 évesen, fél év után világmegváltás, földindulás stb, ugyan, ugyan, még messze a felnőttkor
2014. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Két kósza gondolat:


Egy 15 éves kamasztól várod el, hogy úgy gondolkodjon, ahogy a felnőttek közül is sokan nem. Teljesen irrelális.


Sajnálatra nem lehet párkapcsolatot alapozni.


Azért te sem kezeled fényesen a helyzetet, mert a családi tragédia és a munka egy dolog, de a ház körüli munkák túlnyomó többsége megvárja az embert.

2014. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért elég bunkó dolog, hogy fontosabb még a ház körüli munka is, mint ez a lány! Apukád halálát leszámítva, még a munkahely előrébb vétele is parasztság tőled! Ha van egy munkád, amellett igenis foglalkoznod kell a barátnőddel, meg kell oldani és kész! Ha nem tudod magad teljesen odaadni és nem veszed előrébb a sorban, akkor inkább hagyd a francba az egészet! 15 éves még rendkívül szerelmes tud lenni, elönti a rózsaszín köd, azt se tudja merre hány méter, csak a barátjával szeretne lenni, semmi kavarás vagy ésszerű gondolkodás, mint az idősebbeknél! A munka fontos, de a barátnőd ne álljon ezzel sem egy síkban, sem hátrébb, vedd előrébb!
2014. júl. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!