Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly dilemma. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt egy fél éves kapcsolatom. Úgy jöttünk össze, hogy már régóta ismertük egymást, és végül újra felkeresést követően sokat beszélgettünk. Elkezdtem kötődni hozzá, megszerettem, de mindig tudtam, hogy nem lesz az igazi. És megismertem nemrég valakit, akivel olyan érzések jöttek fel, mint még senkinél talán. És minden téren felnézek rá: testileg a zsánerem, megnevettet, mosolyt csal az arcomra már a puszta lényével. És sok közös vonásunk van. Megvan az összhang, hullámhossz. Én próbáltam lezárni az előző kapcsolatomat mert tudom, hogy nincs ennek jövője, de ő nem enged el. Viszont beleszerettem abba akit megismertem, és ő is belém. Egyfolytában egymásra gondolunk, és komoly terveink vannak. Egyébként lezártam az exemmel, de folyamatosan érveket hoz fel, hogy mitől lenne jobb, és hogyan próbálhatnánk meg. De én tudom, hogy nem lenne az. Mert nem lennék teljes ember mellette, az érzéseim miatt. Viszont nem szeretném megbántani, avval hogy megmondjam van egy másik férfi az életemben, akit tiszta szívemből szeretek. Hogy tudnám lezárni? Vagy mit tegyek? Nem vagyok híve a két vasat tartani a tűzben. Ezért is zártam le az exemmel. De mikor beszélgetünk már frusztrál, persze tudom hogy szeret és azt akarja hogy próbáljuk meg, de néha már zavar az egész jelensége. Nem tudom mit tegyek. Válaszokat előre is köszönöm. 26/N.

2014. júl. 4. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szerintem ha nyíltan megmondanád neki, hogy van más akit jobban szeretsz, akkor úgy sem tudna mit csinálni az elfogadáson kívül... Biztos szarul fog esni neki, meg egy ideig magába fordul, de hát ez van... Majd idővel ő is talál mást.
2014. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi itt a kérdés? Azt mondtad az elsővel már lezártad. Akkor ennyi. Ha már nem jártok miért ne lenne más az életedben? Neked semmi dolgod nincs, mint boldognak lenni azzal akivel együtt vagy. Inkább a másiknak kéne ideírnia tanácsért, hogy hogyan foghatná végre fel ,hogy vége. éljen tovább, keressen mást. Te megtetted a tőled telhető legtöbbet.
2014. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a baj, hogy nem vagy elég erélyes. Jó nem azt mondom, hogy küld el az exedet a búsba, de legyél határozott, mond meg, hogy részedről vége van, nem szeretnél erről többet beszélgetni, hagyjátok szépen békén egymást. Elmondhatod, hogy megismertél mást, és kérd meg arra, hogy tartsa ezt tiszteletben és kész. És ne akarj a barátja lenni! Mert abból semmi jó nem sül ki. Ne beszéljetek, mert ameddig szóba állsz vele ő reménykedni fog...te nem fogsz tudni segíteni abban, hogy túljusson rajtad...érted, erre ott vannak a barátai. Tegyél végleg pontot az ügyre, de ezt csak határozottan, nyomatékosan lehet, cukin nem. Ez van.
2014. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amíg ilyeneken rugózol nem tudsz a Nagy szerelemre figyelni, és meg fogja sínyleni, ha sürgősen nem vered ki a fejedből, hogy mit gondol az ex.., barátnője voltál, nem az anyja, nincs vele dolgod tovább, elvágólag küld el..

És élvezd a szerelmed, mert ha ilyen miatt elszalasztod, újra itt találod magad, egy jó nagy csalódással a hátad mögött..

2014. júl. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy képtelen vagy szakítani, mert nem enged. Megmondod érthetően, hogy vége, ha zaklat, levegőnek nézed, és összejössz azzal, akit szeretsz.
2014. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amint meglátok itt egy kérdést, ami elvileg "dilemma", fejben már fogadok, hogy a helyzet fekete-fehér és gyerekjáték kivitelezni, amit kellene, ha a kérdező akarná. Na, itt is nyertem.
2014. júl. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a válaszokat.

Alapvetően empatikus voltam vele, mivel saját magamon is tapasztaltam sajnos (nem is egyszer) ezt az érzést amiben most ő van. De igazatok van teljesen. És abban is, hogy így az igazi boldogság lehetőségét rontja ez az egész ami most az exem körül zajlik. Ma elköszöntem tőle, és megkértem, hogy ne keressen, és én sem fogom őt. Nem könnyű, de nekem az a célom, hogy boldog legyek, és biztosan tudom kivel lehetek az. És érte bármit megtennék, mert szeretem nagyon. Idővel talán az ex-barátomnak is könnyebb lesz. De most már a magam boldogságára szeretnék koncentrálni.

2014. júl. 4. 15:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Arra gondolj, te mit éreznél, ha a párod szánalomból maradna veled, miközben másba szerelmes. Valószínűleg neked is többet ártana, mint segítene.
2014. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én sem akarnám. Ezért is zártam le, és ki is tartok emellett.
2014. júl. 5. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!