Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha folyton a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha folyton a barátom exéhez hasonlítom magam?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyok együtt a barátommal, nekem ő az első komolyabb kapcsolatom. Tudtam, hogy neki már volt előttem barátnője, akivel több évig jártak, de nem zavart a dolog, gondoltam jobb is ha neki már van tapasztalata.

De nemrégiben megtudtam, kivel járt korábban és hogy mennyire szerette. Valamennyire ismerem is a lányt és folyton azon gondolkodom, hogy ő mennyivel szebb nálam, csinosabb és biztosan mindenben jobb volt, főleg hogy én minden téren olyan kezdő vagyok. Meg hogy őt biztosan jobban szerette, mint engem. Egyszerűen nem tudok leállni ezekkel a gondolatokkal és félek, hogy ez fogja tönkretenni a kapcsolatunkat. Mit tehetnék?


2014. júl. 10. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
ha tényleg jobb volt neki mint te és téged nem szeret eléggé hagyd el mielőtt ő fog. De ha csak idióta gondolatok mert önértékelési problémáid vannak, akkor javíts a külsődön ami számodra nem megfelelő, és ne méricskélj másokhoz mert mindenkinél van jobb és mégjobb!
2014. júl. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az elején én is így voltam ezzel, nekem a férjem első kapcsolat volt, előtte nem is voltak nagyon tapasztalataim, neki meg több "afférja" is volt, illetve nem sokkal a megismerkedésünk előtt ért véget egy hosszú kapcsolata.

Sokat segített, hogy megoszthattam vele a legbutább gondolataimat is, nem nevetett ki, nem nézett le, hanem újra és újra átbeszéltük az érzéseinket.

Ha már egy ideje együtt lesztek, és te is megszerzed az első tapasztalataidat a kapcsolatotokban, átéled az élményt, hogy "megfelelsz" te is egy kapcsolatban partnerként, hogy alkalmas vagy valaki társának lenni, akkor rájössz, hogy azt a másik lányt felruháztad egy sor olyan tulajdonsággal és érzéssel (akár pozitívval, akár negatívval), aminek semmi köze a valósághoz. Ahogy az sem igaz valószínűleg, hogy őt jobban szerette a párod, és tuti ő volt az igazi, csak most "beéri" veled, ezt csak te képzeled, mert nincs még elég önbizalmad. Nyilván szerette őt (mindegy, hogy mennyire, úgyis másként szerette, mint téged szeret vagy fog még a jövőben), voltak jó élményeik is, ahogy veled is lesznek majd.

Első körben magadra koncentrálj, aztán meg a párodra és a kapcsolatodra, és ne kattogj az exen, akár jobb valamiben, akár nem, mert az nem számít semmit sem.

2014. júl. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fejezd be a hülyeséged! Fogad el az életet ahogy van, mert önbeteljesítő lesz a hülyeséged!

Valamiért ott hagyta és most veled van!

2014. júl. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!