Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudassam vele, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudassam vele, hogy nem pénzben és kajában kell kifejezni a szeretetet?

Figyelt kérdés

a barátom 21 éves, én 18. másfél éve járunk. a helyzet az, hogy mindent, amit kérek, megvesz nekem, gyakran elvisz kajálni, kifizeti mindig, de nekem valahogy nem erre van szükségem. jobban örülnék, ha meghallgatna, érdekelné a problémám, mert most nem ez a helyzet. ha szomorú vagyok, hosszasan taglalom neki facen, és elintézi egy szomorú szmájlival, szerintem el sem olvassa rendesen, mit írok. ha élőben mondom, nem figyel oda rám, elkezdi terelni a témát, stb. egyre kevesebbet foglalkozik velem, kevesebbet találkozunk, az is annyiból áll, hogy beülünk valahova enni 1 órára és viszlát. van, hogy amikor nála vagyok, mással foglalkozik. amikor felhozom neki a hibáit, még ő sértődik meg, és azt mondja, hogy ő MINDENT megtesz értem, kifizeti a kajámat, ágyba hozza a reggelit, stb., és nekem még ez sem elég... ezt a szüleitől tanulta, ők is ilyenek, azt hiszik, hogy pénzben meg ételben kell kifejezni a szeretet.


hogy adjam a tudtára, hogy nekem ez így nem jó?


2014. júl. 10. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nem illetek össze. Fuss mihamarabb, csak szenvedni fogsz. Ő is.
2014. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aki olyan környezetben nőtt fel, ahol nem szokás nyavalyogni (kis dolgok miatt panaszkodni, másiktól együttérzést, türelmet várni), azt idegesíti ez, és ebben nem akar partner lenni. Esetedben is arról lehet szó, hogy nem akar ebbe még jobban beleloholni, hanem inkább feledtetni akarja veled ezt programmal, gondoskodással.
2014. júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem feledteti, lesz*rja :/
2014. júl. 10. 12:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Garry Chapman: A szerelem pszichológiája

szerintem mind2-en olvassátok el és beszéljétek meg...szerintem sokat segíthetne nektek :)

2014. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem csak lesz..ja mentalitás lehet.


Pl. én és csajom (vagy húgom is) olyan környezetben nőttünk fel, ahol nem volt szokás nyavalyogni kis dolgokon. Pl. betegen sajnáltatni magunkat, megterhelő tanulás, munka, sport miatt panaszkodni, vagy hogy mennyire csalódtunk valakiben, külső tényező hátráltatott minket, stb.


Persze mindenki él meg szomorúbb dolgokat, néha sajnos tragédiákat is (pl. közeli rokon, barát idő előtti elvesztése), a nagyobbaknál az érzelmi megindultság kimutatása nekem is természetes.


Tapasztalatom, hogy aki nem nyavalyog, az az életben jobban boldogul.

2014. júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés.
2014. júl. 10. 13:22
 7/7 anonim ***** válasza:
De azért jó ingyen kajálni nem? Ha nem megfelelő, akkor utasítsd vissza és mondd el, hogy mit vársz el.
2014. júl. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!