Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan vki, aki a féltékenysget le tudta győzni?

Figyelt kérdés

2 hónapja összejöttem a legjobb barátommal. Elötte is zavart, ha más lányokkal beszélgetett (leginkább azért, mert elég közvetlen, így sokszor megérint másokat stb. amiket én csak olyannál használok aki tetszik nekem), de ez nem múlt el sajnos.


Neki sosem mondom vagy mutatom ki, h zavar, mert tudom h h.lyeség és le is akarok erről szokni, de egyszerűen nem megy. Biztos abból fakad, h kicsit önbizalomhiányom van. 2 évig szerettem míg barátja voltam, csak most derült ki, h ő is érez irántam vmit, mégis bennem van a félsz, h mi van, ha megun.


Hogy a fenébe lehetne leszokni erről, h már attól rosszul érezzem magam, ha látom, h egy lány barátja fényképét lájkolta fb? (Mert tudom h ez az én bajom, nekem is vannak fiú haverjaim, akik iránt semmi mást nem érzek, mégis vhogy zavar, h neki lány barátai vannak)


2014. júl. 25. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Fú engem is idegesített amikor a barátnőm lájkolgatta ennek meg annak a srácnak képét. Már akkor is rámjött a féltékenység ha csak szóba került valamelyik. Szerintem ezt nemigazán lehet legyőzni. Én próbáltam, eddig mindegyik barátnőmnél jelen volt a féltékenységem. Dehát 21 vagyok kitudja lehet változok még. Bár ezen a téren nemhiszem. Ilyen a természeted, szarul fogod magad érezni ezek után is, maximum ne mutasd ki neki ennyit tehetsz.
2014. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem mutatom ki, hisz végülis semmi okom rá, h az legyek nem is idegesítem ezzel, csak tényleg én érzem szarul magam, rossz kedvem lesz folyton ez miatt :/
2014. júl. 25. 13:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Engem is idegesített, amikor a barátom beszélgetett azzal a csajjal, akivel annó randizott...elvileg csak segített neki valami sulis ügyben, de akkor is nagyon zavart.

Én úgy oldottam meg a dolgot, hogy teljesen őszintén elmondtam hogy engem ez nagyon zavar, márpedig ha engem zavar, ő meg szeret, akkor legyen szíves, és hagyja abba.:D

Mivel neki nem ért annyit az a csaj, hogy ezen összekapjunk, abbahagyta a beszélgetést vele.

Ígyhát elmúlt a féltékenységem:D Szerintem csak ezzel lehet legyőzni.

2014. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Le lehet győzni, de persze meg kell szenvedni a sikerért. A féltékenység valójában arról szól, hogy valaki önző módon birtokolni akarja a párját, méghozzá azért, mert önbizalom hiánnyal küszködik. Ilyenkor ehhez hasonló kérdések sorozata merül fel magadban: "Vajon elég jó vagyok neki?"

Ezen egyetlen módon lehet segíteni: A saját önbizalmadat kell fejleszteni úgy, hogy olyan hétköznapi szituációkba ugrassz bele tudatosan, amitől alapvetően félsz. Pl. tériszonyod van: felmész egy magas kilátóba és lenézel a mélybe. Ha megteszed, legyőzöd a félelmedet, akkor sikerélményed lesz, mert saját magadnak bizonyítasz.

A másik dolog, ami fontos, hogy tudatosítsd saját magadban, hogy tisztelned kell a párod saját ügyeit, hiszen ő nem egy tárgy számodra.

A féltékenység azért veszélyes, mert teljesen kikelsz magadból, mintha nem is te lennél!


Persze, ha alapvetően adott okot arra, hogy bizalmatlan legyél vele szemben, akkor az már nem féltékenység, hanem az ő hibája!

2014. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!