Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tudnátok cáfolni vagy megerősí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok cáfolni vagy megerősíteni ex újbóli feltűnése témában?

Figyelt kérdés

Április végén - május elején volt egy szakításom. A lány szakított velem, akivel már nagyon komoly terveink voltak, a legkomolyabb, amik csak lehetnek. Egyelőre még csak szavakban, mivel egy 8 hónapos kapcsolatról volt szó. Úgy másfél év tájékára tettük a határozott továbblépés idejét. Ekkor jött a semmiből és nagyon hirtelen a törés. Vitáink is alig voltak, de mégis egyik napról a másikra szakítani akart. A legrosszabb, hogy meg se nagyon tudta indokolni, magyarázat alig volt, azok is inkább légből kapott semmi kis hülyeségek. Tisztában voltam vele, hogy van valami a háttérben és ebben minden ismerősöm, akivel ezt megbeszéltem, megerősített. Szenvedtem, mint egy kutya. Akkoriban mindenki másik férfire tippelt, amit én elutasítottam és tudom, hogy nem ismerkedett meg senkivel és nem is csalt meg. De....


Kezdtem magam összeszedni, egyre kevesebbet gondoltam rá, meg is ismerkedtem új lánnyal, amikor egyik nap egy olyan időpontban, amikor a munkaideje miatt nem is lehetett volna ott, szembejött velem az utcán. (Mellékszál, ugyanis én hiszek a Sorsban, hogy ez azon a napon történt, amelyen pontosan egy évvel azelőtt megismerkedtünk és földrajzilag is majdnem a városnak ugyanazon pontján.) Ez akkor még nem zaklatott fel annyira, el voltam foglalva az új lánnyal. Ettől függetlenül nem voltak nyugodt éjszakáim, vele álmodtam egyfolytában, egészen addig, amíg ugyanez az eset meg nem ismétlődött három nappal később. Ez már viszont felkavart. Aznap este találkoztam harmadjára az új lánnyal, de nem tudtam rákoncentrálni. (Ettől függetlenül a csaj mindenképpen leírta volna magát, ha figyelek, ha nem, mert iszonyatosan beba..ott és kijött a nagyon csúf énje, csak így hamarabb vesztettem el a türelmemet.)


Ezek az esetek arra késztettek, hogy újra elővegyem a régi ügyet és újból elgondolkozzak rajta, hogy mi lehetett. Újra megbeszéltem olyannal, akivel akkor nem és megvizsgáltam más szemszögből. Arról az oldalról, hogy engem mennyire felkavart az újbóli találkozás. (A szakítás óta nem találkoztunk szemtől szembe.) És ekkor kezdett összeállni a kép, amire szeretnék megerősítést vagy cáfolatot kapni.


A szakításunk előtt kb. 2-3 héttel ő is összefutott az egyik exével. Állítása szerint óriási szerelem volt, de a srác csúnyán elbánt vele és van még olyan dolog, amit nem tudott a fejéhez vágni. Ezt többször hallottam a kapcsolatunk alatt, ami zavart is, szóltam is érte, de ennyivel lezártam a történetet, mert mindig megnyugtatott, hogy én vagyok neki, velem tervez. Az ő történetük ekkor volt kb. másfél éves. (Köztem és közte is volt egy barátja, bár azt nem mondanám kapcsolatnak, ugyanis a srác 6 hét után sms-ben dobbantott.) Másfél évig azért nem futottak össze annak ellenére, hogy kisvárosban élünk, mert a srác kiment Angliába. Most is egy banális helyen, hivatalos ügyintézés közben volt ő is ugyanabban a hivatali helyiségben ahol mi. Kimondani is röhejes. A kapcsolatuk biztosan nem újult ki, ugyanis a srácnak azóta családja van, újszülött gyereke, akikkel láthatóan jól elvan.


A kérdés. Megkavarhatta-e annyira a dolog a barátnőm fejét, hogy ez zúzta szét a kapcsolatunkat és ha igen, mire számíthatok. Valószínű-e, hogy nem tudta lezárni érzelmileg a dolog és ezek most a felszínre jöttek. Kitisztulhat-e a feje egy idő után?


2014. júl. 30. 09:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Este leszek gépnél, nem tudok kommentelni, de nagyon kíváncsi lennék a véleményekre.
2014. júl. 30. 09:25
 2/5 A kérdező kommentje:
Még egy utolsó gondolat. Állítása szerint az összes kapcsolata közül a miénk volt a legéletképesebb, ha szerelemben nem is volt olyan óriási, mint korábban. Velem el tudta képzelni a jövőjét, de mégis úgy érzi, hogy szakítania kell...
2014. júl. 30. 09:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is hiszek a sorsba, ezt gondoltam elöljáróban megemlítem. Valami sorsszerű van abban amit leírtál, úgy érzem van még dolgotok egymással. Ha nem lenne, akkor nem vinne ennyiszer egy felé az utatok.


Úgy gondolom, hogy a barátnőd valóban az ex iránti érzelmei miatt ment el. Azért, mert ahogy írod köztetek ragaszkodás, szeretet, közös tervek, egy komplett jövőkép van, viszont nincs szerelem.

Lehet, hogy exed árulásnak élte meg az érzelmeit veled szemben, és úgy látta jobbnak, ha elhagy.

Akkor lehet közös jövőtök, ha el tudja engedni azt a fiút.


Persze azon érdemes elgondolkodni, hogy ha te sem vagy szerelmes belé, és ő sem beléd, akkor érdemes-e várni valakire aki felülír minden eddigi érzést, vagy egy olyan kapcsolatban sinylődni mint az amelyikből hiányzik a szerelem.

A szerelem nyilván elmúlik, vagyis átalakul idővel, viszont a nehezebb élethelyzetekben ha nem tudod ezt feleleveníteni, mármint ha nem éltétek meg a szerelmet, akkor mindenhogy szakítás lesz.


A sorssal kapcsolatba még. Minden úgy jó ahogy van, és úgy lesz ahogy lennie kell.

2014. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát erre elég nehéz válaszolni

Ha magamból indulok ki akkor lehet, mert régen külföldön laktam és ott volt egy srác akivel jól megértettük egymást, és amikor összejöttünk volna, akkor közölte hogy ezt ö mégsem akarja, a háttérben egy pletyka állt, és 1 év után megint találkoztam vele és nem volt olyan nagy érzelmi kötödés de mégis nagyon felkavart


a másik meg ha jobban vonzódott az exéhez akkor megértem hogy szakított, mert nekem bűntudatom lenne ha járok valakivel és közben másról ábrándoznék


A feje kitisztulhat, de nem tudom, hogy megéri-e várni rá, mert ha már egyszer szakított, és ez van a háttérben akkor nem hiszem, hogy egy életképes kapcsolat lenne belőle,


szerintem próbáld meg tovább élni az életed, ha meg a sors egymásnak teremtett titeket akkor majd biztos történik


lazíts és ne aggódj majd csak lesz valahogy

2014. júl. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Munka közbenis csak van időm idenézni. :-) Szóval félreérthetően fogalmaztam. Köztünk is volt szerelem, amikor elhagyott, állította, hogy szeret, de egyedüllétre van szüksége. Talán akkora lángolás nem volt, mint köztük, de a maga nemében óriási szerelem volt a miénk is. Ekkora hülye nem lehetek, hogy nyolc hónapig ne vegyem észre, hogy csak kötődik. :-) Volt szerelem, ebben biztos vagyok.
2014. júl. 30. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!