Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az normális egy több éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális egy több éves párkapcsolatban, hogy időnként kicsit ellaposodik aztán megint úgy romantikázunk mint a legelején?

Figyelt kérdés
2014. júl. 31. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Mi is így vagyunk 13 éve.
2014. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább azt mondanám, hogy ez az optimális. Kizárt dolog egy párkapcsolatot mindig ugyanazon a hőfokon tartani, ha viszont vissza- meg visszatér a tűz, akkor minden frankó. Mondom ezt lassan 11 év párkapcsolat után.
2014. júl. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ti mennyi időnként érzitek ezt az ellaposodást és mennyi időre? Illetve miben mutatkozik meg?
2014. júl. 31. 16:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nehéz lenne ezt így megmondani. A kapcsolatunk elején még konkrétan meg tudnám mondani az első egy-két ilyen pillanatot, mert az elsőnél nagyon eltanácstalanodtam, és azon gondolkoztam, hogy szakítok, de aztán meg nagyon belezúgtam az asszonyba. Később már nem ijedtem meg ettől.


Szerintem itt az a lényeg, hogy mindig és mindenkor tenni kell ellene. Vannak bizonyos elemei egy párkapcsolatnak, amik nem jönnek magától. A tipikus hibák, ha az ember nem igyekszik fenntartani a lángolást.


Egy kapcsolatot ápolni kell. Egyrészt tenned kell azért, hogy a párodnak továbbra is jó csaj/pasi legyél, nem szabad belenyugodni egy megszokott kapcsolatba. Másrészt pedig meg kell őrizni bizonyos dolgokat. Pl randizni abszolút nem hülyeség akkor sem, ha már sok éve együtt éltek (sőt!).


Meg kell őrizni az életünk saját részét is, nem pedig mindent együtt csinálva kb egy masszává egybeolvadni, mert miért vágyódnál valaki után, aki akkor is ott van, ha nem akarod. Sok fiatal pár itt cseszi el: megszokássá, unalmassá teszi az együtt töltött időt.


Épp ezért tenni kell a fejlődésért is, egy kapcsolatnak épülnie kell, ahogy az ember élete is épülget. Kell, hogy legyenek újdonságok, keresni és találni kell. Ezeknek az újdonságoknak lehet örülni, egyúttal újabb emlék köt össze.


A változás során fontos szem előtt tartani, hogy ha nem egy irányba haladnak a dolgok, akkor vége. Ha egy ember a személyes válságai során olyan irányba indul, ami a párjának nem megfelelő, akkor ott szintén jönnek a gondok.


A kérdésedre válaszolva azt mondom, hogy ezeket ellőttük a lassan 11 év alatt. Megijedtünk, amikor elmúlt a kezdeti lángolás. Később indokolatlanul is együtt voltunk, halálra unva egymást. Aztán a személyes válságaink során vettünk fel olyan viselkedést, ami a másiknak nem volt vonzó. Aztán meg megállt az életünk egy szinten, és állóvízzé vált a dolog.


Eddig mindet sikerült megoldani, és a végére mindig megerősödött a kapcsolatunk. A fenti problémák okoztak passzív válságot, és ordibálós, szakítás szélén táncolós időszakot is. A lényeg, hogy mindig a megoldást kerestük, nem magunkban ülve gondolkodtunk.

2014. júl. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Tényleg nagy segítség nekem. Mi még csak most tartunk 2 évnél, de nagyon szeretném ha ez több lenne sokkal. Mi sose voltunk szerelmesek, de meglepő hogy mennyire jól működik ez a dolog. Úgy érzem mintha egymásnak találtak volna ki minket. Minden téren jól megvagyunk. Csak mostanában először érzem, hogy gond lehet ha nem lépek valamit.

Elkezdett félni attól mi van ha nincs szerelem, mert mindenkitől ezt kapja, hogy milyen fontos. Mindketten csalódtunk már szerelemben, és látjuk, hogy a sok nagy szerelmes pár egymást csalja. Ezt ő is észrevette, hogy talán nem a szerelem a legfontosabb, és remélem már nem befolyásolják mások.

Én úgy érzem több ez mint szerelem. Ha választhatnék szerelem és e között ezt választanám. Természetesen nem hanyagolom el, folyamatosan azon vagyok, hogy jó legyen neki és ezt én is élvezem. Amiket leírtál azokra figyelek is. Az egyetlen gond, hogy kicsit megijedtem, hogy a szerelem érzés hiányzik neki és csak azért van velem mert én vagyok a "tökéletes pasi". Mostanában mintha kicsit unná a kapcsolatot és ezen akarok változtatni.

2014. júl. 31. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!