Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a féltékenys...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a féltékenységről?

Figyelt kérdés
Szerintem az oktalan féltékenykedés sokszor a kapcsolat elrontója. Aki féltékeny az nem találja magát eléggé szépnek, tökéletesnek a párja számára, gondolom ezért féltékenykedik, mert úgy érzi van nála jobb. Szóval szerintem ez önbizalom hiány is lehet.

2014. aug. 5. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Jól gondolod
2014. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek.
2014. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kerida ***** válasza:
Így van. Én nem túl szép nőként, megfordítottam a kérdést, mert az nem állapot, hogy minidg minden miatt komplexusom legyen, és hogy lazább legyen az életem, így én azt a szemléletet vettem magamra, hogy "minidg lesz jobb", akkor is ha maga Jennifer Laurence lennék... de velem ne is azért legyen, mert nincs jobb, hanem azért mert én vagyok számára a legmegfelelőbb. Lesznek mindig szebbek, okosabbak, ügyesebbek... de olyan aki kitart mellette jóban, rosszban, aki szereti minden hülyeségével és hibáival... csak én. Ez az én aduttom!
2014. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Jázi :) ***** válasza:

Egyetértek veled.

És azt tapasztalom,hogy rengeteg kapcsolat e miatt megy tönkre. Holott jól is működhetne!

2014. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egészséges dolog a féltékenység, egy bizonyos fokig. Akár okkal, akár ok nélkül, egy pici féltékenykedés belefér, mert látja hogy fontos vagy neki. De ha sokat csinálja ezt az ember akkor tönkreteszi a kapcsolatot.
2014. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ez igy igaz

de a legrosszabb az ha valaki fétlékeny

2014. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem aki féltékeny, az nem bízik. Sem a saját értékeiben, sem a párja hűségében.

Aki meg okot ad féltékenykedésre, az meg nem veszi figyelembe a másik esetleges reakcióit. Legtöbben azonban ok nélkül féltékenykednek.

De alapjában véve minden emberi kapcsolat alapja a bizalom. bízol a buszsofőrben, hogy nem vezet neki a fának, amikor fel szállsz a buszra. Bízol a tanáraidban, hogy igazat mondanak, bízol a munkahelyedben hogy a hónapodat ki is fizeti, bízol a barátaidban hogy a titkaidat nem árulják el senkinek.

És persze a szerelmedben is, hogy nem csal meg és ő is szeret téged.

2014. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a 15:47-essel értek egyet.

Van egészséges mértékű féltékenység (amikor valami okot ad rá) pl.: egy harmadik személy rámászik a pár egyik tagjára amitől a másik felháborodik, valaki taperolja a párunkat, stb.

Meg van a beteges mértékű féltékenység pl.: a másik nem mehet el sehová, nem öltözhet ki, nem szólhat máshoz, nem táncolhat mással, stb.

Lehet most konzervatívnak fogtok tartani, de szerintem minden normális komoly kapcsolatba kell egészséges mértékű féltékenység, én nem pártolom ezt a ma divatos nagyon "laza" felfogást, hogy ne vegyünk komolyan semmit. Én kifejezetten örülnék neki ha a nő akit szeretek jelezné a másik nőnek aki például rám mászik vagy hozzám dörgölőzik, hogy eddig és ne tovább. Számomra ez azt jelentené, hogy fontosnak tartja a kapcsolatot és hajlandó tenni is érte. Fordított esetben meg én adnék hangot a felháborodásomnak ha azt látnám, hogy a barátnőmet egy másik férfi például taperolja.

2014. aug. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7-es jól mondja.


Jó, ha valaki okot ad rá, akkor teljesen rendben van.

Én csak attól vagyok ki ha egy férfi beszélget egy lánnyal, akivel régóta jó barátok és a barátnő elkezd rá orrolni, nem bírja, mert féltékeny. Majd akkor legyen az ha konkrétan látja, hogy a csaj rámászik a fiúra, vagy ha már volt valami csókszerűség. pl...


Egy kicsit sem kell féltékenynek lenni oktalanul szerintem.

2014. aug. 5. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!