Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért egyszerűsítik le általáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért egyszerűsítik le általában a megcsalást?

Figyelt kérdés

Ált. akit megcsaltak az az áldozat és aki csalt az meg égjen máglyán. Pedig nagyon ritkán ilyen egyszerű.


Személyes példa. Engem megcsalt a nőm egyszer, mert elhanyagoltam és amikor már megvolt akk úgy gondolkoztam, hogy kifogott halat nem kell etetni. Ő meg rettentően önbizalom hiányos és nagyon igényli a szeretetet, gondolom azért mert az apja kicsi korában elhagyta, az anyja depressziós és nem nagyon találja a helyét, erős megfelelni akarás kényszere van. Ha ezt tudom, lehet nem is kezdek komoly kapcs. - ba vele, de sajnos remek színész volt a hölgyemény. De az elsőt átgondoltam és pár hét múlva megbeszéltük és sikerült megbocsátanom, mert láttam a saját hibáim is. Világosan mondtam, hogy több ilyen nincs. Nem is volt, megváltoztunk, boldogok voltunk 2 hosszú évig.


Aztán gyökér voltam és rászoktam arra, hogy otthon meló után esténként füvet szívok (nem együtt laktunk) Mondanom sem kell néhány hónap alatt elvesztettem a motivációm szinte minden irányba, csak az volt a fontos, hogy otthon engem elszállva mindenki hagyjon békén. Heti 1-re redukálódtak a találkozások és akkor is csak szex miatt. Önző módon kihasználtam mint egy tárgyat. Világos, hogy ismét másban kereste a boldogságot.


Persze szakítottunk, mert nincs értelme ezt folytatni. Azóta nem tudom mi van vele. Viszont én világosan látom, hogy nekem nem egy ilyen nőre van szükségem, azonban nem is akarok ilyen férfi lenni mint most és 2 hónapja letettem a cuccot (orvosi segítséggel), edzeni járok, kevesebbet panaszkodom, rendesen végzem a munkámat, újra elkezdtem élni a régi hobbijaimnak.


Vannak nők akik szimplán az önbizalomhiány és rendes önkép hiánya miatt simán megcsalnak egy rendes srácot is, csakhogy nőjjön az EGO-juk, de itt én még ezt ki is provokáltam. Nem haragszom rá kicsit sem, boldog voltam vele 2 évig és abban is segített, hogy rájöjjek, ideje összeszednem magam és jobb embernek lennem.


Szerintem sokan vannak hasonló cipőben, azonban a megcsalás által keltett szégyenérzet, düh és sértett önbizalom annyira el tud vakítani egy embert, hogy csak sírni tud utána, hogy 'jajj engem hogy átvertek' közben izmosan tett is ám érte az illető.


2014. aug. 19. 16:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy írhattok ide személyes történeteket is akár, nem csak véleményt.
2014. aug. 19. 16:06
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem értelek, miért írod azt, hogy "ilyen nőre nincs szükségem"?


Elhanyagoltad, nem törődtél vele, majd rászokták a kábítószerre, leredukáltad a találkozásokat, kihasználtad őt. Máshol kereste a boldogságot, erre azt írod, hogy "ilyen nőre nincs szükségem". Te voltál a hibás mindenben, nem ő....


Nem látom azt, hogy ő milyen hibát követett el, amiért cserébe te letojtad a fejét, majd rászoktál a drogra.

2014. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat hisztizett és mindig félt, hogy meg akarom bosszulni azt hogy ő egyszer megcsalt engem, nem hitte el, hogy megbocsátottam. Nehéz volt egy idő után elviselni. Amikor azt írtam, hogy 2 évig boldogok voltunk akkor átlag boldogok, nem ilyen felhőben repülő, problémamentesen boldogok. De egyb. szerintem is nekem nagyobb a felelősségem ebben.
2014. aug. 19. 16:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nagyon egyszerű a képlet. Ha valaki kapcsolatban van, akkor legyen hűséges és ne csalja meg a párját. Ha valaki mégis szeretné jobban "kiélni" magát, akkor ne legyen kapcsolatban, ennyire egyszerű.


Engem is megcsaltak és lehet, hogy én is hibás voltam, de mielőtt meglépte, jobb lett volna ha inkább szakít velem. Én csak ennyit kérek. Aki velem jár, az ne csaljon meg. A kapcsolaton kívül mindenki azt csinál, amit akar.

2014. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jó, ha a csajom kiprovokálja akkor megcsalom. Biztos megfogja érteni.
2014. aug. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Kurtz Bickle ***** válasza:
Egyszerűen mert értelmetlen. A te által felhozott két esetnél is az. A barátnőd szépen megmondhatta volna neked, hogy neki ez nem elég, aztán, ha továbbra is szarsz rá, otthagy, és mindenki megy, ahova akar. Ilyen egyszerű.
2014. aug. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 BlackSword ***** válasza:
Pont ezért... Ami ugat az kutya... Ha akkor és ott szakítottatok volna, akkor az eredménye is kevésbé lett volna katasztrófális...
2014. aug. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kényszerítetted, hogy veled maradjon? Zaklattad, ha szakítani próbált? Elengedted a füled mellett, ha tényleg szakított? Szólt neked, hogy problémája van a viselkedéseddel, mielőtt megcsalt? Megerőszakoltad heti egyszer, miközben ő tiltakozott, hogy ilyen hozzáállással szó sem lehet róla? Engem ezek győznének meg, hogy ártatlan, és nem az ő becsületességét minősíti, hogy félrelépés előtt annyit sem bírt mondani neked, hogy "vége".
2014. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De írtam, hogy nagyon önbizalomhiányos és neki kell valaki aki mellette van folyamatosan, nem bír egyedül lenni. Nem próbált soha értelmesen beszélni, csak hisztizett ha gondja volt meg így kitört. Nem lett volna képes engem elhagyni szerintem soha, nagyon ragaszkodó típus volt, az a beteges fajta.
2014. aug. 19. 16:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Így is legfeljebb azon az alapon ártatlan, ahogy az őrültek nem felelnek a tetteikért. De akkor meg terápia kell neki, nem párkapcsolat. Te is ugyanannyi joggal mondhatnád, hogy ő kergetett közönybe és függőségbe.
2014. aug. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!