Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Borderline személyiségzavarral...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Borderline személyiségzavarral rendelkező emberek hogyan viselik a szakítást?

Figyelt kérdés
Főleg ha egy fél éves kapcsolatban sokat voltak együtt a párjukkal, alapvetően szerették egymást, de sok volt a feszültség, igazságtalanság a másik részéről? Egyáltalán érdemes lezárni a régit és újat keresni?
2014. aug. 20. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a téma engem is foglalkoztat. A BPD-es valószínűleg önkárosìtásba kezdenek, vagyis a legtöbb esetben. Hiszen ezt eleve megszokták tenni. Jellemzője az is, hogy nehezen lábalnak ki a mélyebb lelkiállapotokból. Szóval könnyen megeshet, hogy a végén pszichológus segítsége is kell. De az is lehet, hogy hogyha nem alakult ki olyan erős érzepmi kötődés, hogy egy darabig maga alatt van (mint a legtöbb ember szakítás után) aztán elmúlik és folytatja az életét. Ilyen betegségeknél minden személynél kicsit más, ahogyan a betegség hat rá.
2014. aug. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1-es, te is BPD-s vagy?

Én tavaly november óta járok pszichiáterhez, szóval ez megvan, önkárosítás sosem volt tettlegesen, csak gondolatban...

Tapasztalatlan vagyok, mivel ez az első kapcsolatom, sokszor gondolom azt, hogy valakit csak akkor tudunk értékelni, amikor már nem lehet velünk. Úgy összességében voltak problémák, amiket enyhített a kapcsolat, de sok olyan volt amit felerősített.

2014. aug. 20. 10:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem nem vagyok az, csak szimplán érdekelnek az ilyen dolgok. :)

Akkor az szerencse ha nem vagy önkárosító, mert sokaknál ez gond. Viszont ha te az vagy, inkább te tudnál nekem mesélni hogy ezt milyen is megélni. :)

2014. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Én ugyan nem voltam együtt azzal a bizonyos személlyel, de szerelmes voltam belé és össze is jöttünk, de aztán gondolt egyet... és volt arca köszönés nélkül elsétálni előttem. Két dolog járt bennem: utána megyek és kitépem az összes haját illetve, hogy mindjárt a föld alá süllyedek szégyenemben és szomorúságomban.

Érdemes lerázni, én úgy gondolom.

2014. aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
előző vagyok: * lezárni
2014. aug. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!