Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek megfog érteni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek megfog érteni? Egyátalán van értelme elmondanom neki?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok. Van egy barátom akivel január 2-dika óta együtt vagyok. A baj az, hogy kicsit messze lakik tőlem. Vonattal kb 20 perc + még metró. Mindíg ő teszi a nagyobb távolságot mikor találkozunk. Ennek az oka az hogy a szüleim engem visszafognak. Anyám szerint 14 évesen nekem még nem kell pasiznom, és hogy a tanulásra koncentráljak (megjegyzem a féléves osztályzatomba egy darab 3-as sem volt.). Nem mondtam még el a szüleimnek, hogy járok a sráccal, de félek ha elmondanám nem engednék, hogy találkozzak vele. Nagyon szeretem a fiút és nagyon rendes. És szó nincs olyanokról hogy lefekszünk meg ilyenek. Csak azért nem akarom elvárni mindíg a sráctól, hogy ő jöjjön folyton. Egyszóval nem is értem anyut. :S Lassan már a falra mászok tőle. :S Hogy mondjam el neki? Mit tanácsolnátok? Szerintetek ha elmondanám neki akkor megengednék, hogy lemennyek a sráchoz? Vagy legalább levinnének egy délutánra? (és létszives rendes válaszolók)
2010. jan. 16. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
én nem értem ezt...nekünk honnan kéne tudnunk h az édesanyád engedni fog e???? mond meg neki..és azt is h szereted azt a fiút...biztos megérti
2010. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mondd el h barátod van, mutasd be. Ha tényleg olyan kedves meg rendes, akkor anyud sem fog kiakadni.

Én mindig azt mondtam otthon, hogy ha romlanak a jegyeim, akkor kezdjen aggódni. A jegyeim nem romlottak, anyukám is nyugodt volt.

2010. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem abban igaza van anyukádnak, hogy nagyobb figyelmet kellene fordítanod a tanulásra, művelődésre, mert látszik a helyesírásodon, hogy nem olvasol eleget. Viszont egy 14 éves lány már szerintem egyáltalán nem fiatal a pasizáshoz (nem a szexről beszélek, ahhoz persze még érned kell, de írtad is, hogy nem akarjátok még). Két hét alatt még te sem ismerhetted meg igazán a fiút, nem várhatod el anyukádtól, hogy teljesen megbízzon benne, de szerintem jó megoldás lenne, ha meghívnád őt hozzátok, és bemutatnád a szüleidnek. Így azt is megtudja anyukád, hogy jártok, és megismerkedhet a barátoddal is. Ha személyesen is ismeri őt, lehet, hogy könnyebb lesz meggyőznöd, hogy elengedjen hozzájuk.
2010. jan. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó válaszolónak még: nem 2 hét alatt ismertem meg. Természetesen előtte nagyon sokat beszéltünk.

2010. jan. 16. 19:16
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Én 13 éves voltam, amikor buszon mentem egyedül rokonokhoz Németországba. Mellettem egy egyetemista fiú ült. Nagyon helyes volt, végig beszélgettünk. Kérdezgetett a tanulásról, meg fiúkról.. és azt mondta, sose fogom elfelejteni, hogy "kislány, nagyon fiatal vagy, tanuljál, ráérsz pasizni az egyetemen" akkor nekem még egyáltalán nem voltak pasijaim :) de tetszett hogy ezt mondta, bár nem igazán értettem. Most már hogy vén vagyok megértem. Igaza volt. Teljesen felesleges az agyadat a fiúra pazarolni. Előbb utóbb jönnek a kétségek, az őrlődés, hogy vajon szeret-e nem csal-e meg mert már 2. napja nem hív... Nem fogsz tanulni, nem vesznek fel, nem lesz jó állásod, férjhez mész egy marhához, amire persze csak később jössz rá, nem tudod otthagyni mert ugye állásod nincs.... nem hiszem hogy részleteznem kéne.


De ha nagyon kell a pasi, hetente 1szer elég találkozni pár órára. Megértem anyukádat, ő pontosan látja amit fent leírtam.

2010. jan. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem ez nem így megy. Attól, hogy valaki később kezd pasizni, ugyanúgy kifoghat olyan pasit, akivel nem illik össze, megcsalja őt meg egyebek, amiket leírtál. Szerintem bárki bármikor pasizhat, ha szerelmes lesz. Nem az a gáz, ha ilyen fiatalon van valakinek barátja, hanem az, amikor azért akar felszedni egy pasit, mert azt hiszi, hogy attól felnőttesebb lesz, ha jár valakivel, közben meg a szerelem sehol.
2010. jan. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenki a saját tapasztalata szerint próbál tanácsot adni, és mivel mindenkinek más az élete más a tapasztalata...

A tanácsokat mindig meghallgathatod, meg is fogadhatod, de ha a szívedre hallgatsz az a legjobb. Egyrészt mert az ember a saját bőrén megéltekből tanul igazán. Én is mondhatnám hogy ezt csináld meg azt csináld, mert én így látom jónak. De honnan tudjam hogy neked ugyanaz a jó mint nekem? Sehonnan. Ha a tanulással nincs gondod, és a pasizás nem megy a jövődre,akkor szerintem nincs ezzel semmi gond. Anyukádnak szerintem próba gyanánt mond el, hogy milyen érzések kavarognak benned. Ha csak annyit mondasz neki, anyu nem is értelek..vagy ilyesmi..akkor lehet ő sem fog téged érteni. Látszik a mondataidon, hogy a fiút sem szeretnéd elveszteni, de anyukádat sem szeretnéd megbántani.

Nem olyan bonyolult, csak mond el anyudnak... meglátod értékelni fogja. :)

2010. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!