Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért olyan nehéz sokaknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz sokaknak lezárni egy bántalmazó vagy megalázó kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Az imént olvasgattam egy anyaotthon honlapján pár riportot a bentlakókkal. Visszatérő közös eleme volt a sztoriknak az, hogy a megalázott, többnyire bántalmazott nő újra és újra visszament az őt tönkretevő pasijához. A pasi verte őket, féltékenykedett, balhézott, de a nő hiába hagyta el, hamarosan visszacsábult az agresszorhoz. Ijesztő volt olvasni, mert pontosan láttam magamat a történetekben. Igaz, azok az anyák többnyire vidékiek és iskolázatlanok voltak, rossz családi háttérrel, gyerekkoruk óta tépázott önbecsüléssel, míg nekem biztos anyagi hátterű, odaadó szülők, diploma, jó munka jutott, szóval a szociális helyzetem közel sem indokolná ezt a viselkedésmintát, és mégis... Százszor hagytam már el az aktuális kínzómat, és tegnap megint írtam neki, nem alhatnék-e nála. Azok után, hogy a múltkor megtépett, rángatott, fojtogatott, máskor betörte az ablakomat, ezerszer is lek*rvázott, féltsékenységi jeleneteket csinált, megalázott, bokánrúgott, becsmérelt, leköpött, és érzelmileg állandóan megsemmisített. Rettenetesen fáj, ahogy bánt velem. Egy érzelmi terrorista ő, lelki agresszor, akinél a fizikai erőszak sem tabu, ha épp be van rúgva, ráadásul alkoholista, csóró, sokszor rémesen bánik a környezetével, beleértve a felnőtt gyerekeit is, és mindennek a tetejében folyton ő az áldozat, a mélyen érző meg nem értett művész (festő a lelkem), akivel én, a szívtelen céda milyen rosszul bánok. Én pedig pont olyan bután megalázom magam, ahogy az anyaotthonbéli nők: az egyik szakításkor rögtön összeszűrtem a levet mással, ami csak olaj volt a mindenkori féltékenykedés tüzére, állandóan hiányoznak a jó pillanataink és szeretkezéseink, és folyton keresem magamban a hibát. Szofisztikáltabban elmesélve nem lenne olyan vészes a szitu, de a nyers anyaotthonos sztorik rádöbbentettek, hogy valójában kétségbeejtően hülyén viselkedem, és más körülmények között én is lehetnék valamelyikőjük, hisz paráztam már én is nem egyszer, hogy teherbeestem-e ettől a pasastól, miközben már így is egyedül nevelem az előző kapcsolatomból született gyermekem. Pedig nekem nagyon is van eszem, a lelki egészségemmel is foglalkozom, pszichológushoz is járok, az életem is okés, akkor mi a fenéért viselkedek én így? Miért csinálják ezt a nők??? Érthetetlen, még úgy is, hogy közéjük tartozom. (Vagy így még inkább...)
2014. szept. 7. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értettem soha. Van egy ilyen lány haverom. Megverte az exfiúja. Mondtam neki hogy elverjük a gyereket és nem lesz ilyen többet. De ő védte és még egy darabig együtt voltak. Időbe telt amég elhagyta, de végül is sikerült neki és a mostani barátjával jól megvannak. :)

Szerintem te is jobban tennéd ha értelmes hapsit keresnél magadnak. :)

2014. szept. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pszichológusoddal nem beszéltél erről? Ő mit mond? Egyébként én a saját ismerőseim között azt tapasztaltam, hogy sokszor azok a nők maradnak ebben, akik egyedül gyengének, védtelennek érzik magukat, és néha szinte betegesen ragaszkodnak, kapcsolatfüggők. Vagy van egy olyan naiv hozzáállásuk, hogy na majd ők megváltoztatják az ilyen embert. Pedig nem, ez sosem jön be. Most őszintén, mi a jó neked ebben? Arról nem is beszélve, hogy anya vagy, gyereket nevelsz, és magadra kéne erőltetned némi felelősségérzetet. Az ilyen állatoknak nem ritkán annyira eldurran az agya, hogy a nő kórházba vagy már a halottasházba kerül. Ha magadért nem tudsz ezen változtatni, akkor tedd meg a gyerekedért.
2014. szept. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A pszichológusommal nem ez a központi téma, más gubancokat próbálunk kioldani, és mint mondtam, tudok erről a helyzetről sokkal finomkodóbban is beszélni, úgyhogy asszem ő nem vágja le, mennyire gáz a helyzet. Annyit mondott, hogy büntetem magam, de ő inkább nem mond ki helyettem dolgokat, nekem kellene rájönnöm, kimondanom, és ő ebben igyekszik segíteni. De én még nem jöttem rá.

És nem vagyok gyenge, 6 éve vagyok egyedül a lányommal, és szuperül megállom a helyem, erősnek, függetlennek és mindenre képesnek érzem magam. Mégis, mintha szeretnék áldozat lenni...

2014. szept. 7. 23:11
 4/4 Költőnő? ***** válasza:
Valszeg van a múltadban vmi, ami függést alakított ki a személyiségszerkezetedben. A fájdalom vmiért a komfortzónád részévé vált és míg ez a rész nincs felismerve, addig csak észből tudod megoldani a jelenlegi helyzetet, szívből nem. Mert az a fájdalmat tanulta meg szeretni, nem a jót.
2014. szept. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!