Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg igaz, hogy orvostanhal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg igaz, hogy orvostanhallgatóval/orvossal nem jó párkapcsolatot indítani?

Figyelt kérdés

Olyanokat hallottam, hogy beképzeltek, lenézik a másikat, nem gondolják, hogy a másik elég okos, vagy másokat meg arról hallok mesélni, hogy folyton dolgoznak, sosincs idejük, ingerültek stb.

Nektek van erről tapasztalatotok, esetleg hallottatok ilyesmi megjegyzéseket?


2014. szept. 22. 21:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
71%

Én mérnökhallgató vagyok és engem is ért már az a vád, hogy nagyképű vagyok meg beképzelt. Pedig nem kérkedtem a tudásommal. De párkapcsolatban szeretném, ha a párom művelt lenne és intelligens és hajtaná a vágy, hogy fejlessze magát, ahogy én is.


Nem az zavar, hogy valakinek kevésbé nehéz a szakmája, hanem az hogy a rendelkezésre álló lehetőségekből nem akarja magát annyira kiművelni.


Engem mindenesetre motiválna egy nálam műveltebb társ. Ha elkezdene lenézni vagy kritizálni, akkor azt váltaná ki belőlem, hogy meg akarjak neki felelni és többet tanulnék, jobban koncentrálnék. És igyekeznék beérni, vagy kivívni a tiszteletét. Folyton bennem lenne az, hogy le akarom nyűgőzni valamivel és ez szerintem jobban motiválna mint a jegy.


És ez alapján szerintem el is választhatók egymástól az emberek. Van aki kevesebbet tud és nem is akar többet és van aki tudja magáról hogy keveset tud és folyton húzni akarja magát. Lehet ez a két embertípus nem fér meg annyira jól egymás mellett.


Elhiszem, hogy vannak valóban beképzelt emberek, orvosok. Egyébként én mérnökként tudnám kritizálni az orvosokat. De én sokkal jobban megértem azokat akik műveltebbek és ezt szeretnék elvárni a párjuktól is.


Lehet nem arról van szó, hogy sznob egy orvostanhallgató. Csak mondta éppen, hogy tanulhatnátok többet vagy vihetnétek többre és nektek úgy jött le, hogy nem vagytok neki elég jó. Ő meg valójában azért mondta, mert azt akarja hogy nektek jobb legyen és még fel is tudjon rátok nézni, tudjon tisztelni. És a tiszteletet nehéz megadni úgy, hogy az egyik széthajtja magát, hogy teljesítsen, a másik meg félgőzzel elvégez valami lazább szakot és szórakozik.

2014. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Utolsó. "Egyébként én mérnökként tudnám kritizálni az orvosokat. " Tehát te mérnökként lenézheted és kritizálhatod az orvosokat, de ők téged nem. Érdekes. Amúgy meg jogászok, mérnökök között (ld előző válaszoló) is nagyon sok beképzelt, nagyképű ember van, nem csak az orvosok között. (Persze normális is van mindenhol.) Ha nem hiszed, írd be a facebook keresőbe, hogy Dr. A találatok 80-90%-a jogász. Szerintem nagyképű dolog facebookon a névbe beleírni, hogy Dr, legyen az akár orvos, akár jogász, akár PhD fokozattal rendelkező személy. Itt egyébként nem az ügyvédi iroda hivatalos oldaláról beszélek, hanem személyes profilról. Oda aztán nagyon kell, hogy ő bizony doktor. Ismerek pár orvost, és még a legbeképzeltebbek se írták bele facebookon a nevükbe, hogy Dr. Pedig olyanokat is ismerek, akiktől a Jóisten mentse meg a betegeket, akkora taplók. Vagy ismerek olyan jogászt, aki még az instagram nevébe is beleírta, hogy dr... (névbe is és felhasználónévbe is)
2016. jún. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!