Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tanár-diák viszonyt a pszichológiában hogyan nevezik?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok a kérdésért, de sajnos nem találom azt a kifejezést a neten, amit a pszichológiában használnak arra a "betegségre"(?) , amikor egy diák folyton a tanáraiba szeret bele, vagy csak úgy érzi(?). Már-már függőség.


Esetleg ilyen élményekre is kíváncsi vagyok, ha valaki tud ilyet.


2010. jan. 20. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%
Retard.
2010. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
6%
elmebeteg...
2010. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ne már, komolyan, erre van egy szakkifejezés, és ezt a kifejezést szeretném tudni.
2010. jan. 20. 22:01
 4/17 anonim ***** válasza:
9%
balf*sz?
2010. jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az anya/apakomplexus lehet a jó kifejezés.

Ezt főleg a korkülönbség miatt gondolom.

2010. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Azt hiszem egyezik azzal a kifejezéssel, amit a pszichológusok azokra a páciensekre használnak, akik beleszerettek a pszichológusukba (elég gyakori eset).


A függőség váltja ki. Egy pszihológusnál a lelki függőség, egy tanárnal pedig eleve ez az "alárendeltség". Hogy: "Ő a tanár, én meg csak a diák."


Ilyen fordult már elő olyan esetekben is, amikor valaki fogva tartott valakit. Ott a fogvatartott testi épsége volt a tét. Ott alakult ki a függőség, ami néhány elvont esetben szerelemhez vezetett. Tudunk több olyan párról is, akik így összeházasodtak és gyerekeik is lettek. Pedig valamikor régen túszul ejtette.

2010. jan. 20. 22:17
 7/17 anonim ***** válasza:
Stockholm-szindróma az, amire te gondolsz, de azt nem használják ilyesmire.
2010. jan. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
apa-komplexus.
2010. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

akkor lehet, hogy ezt az utóbbit csak véletlenül kevertem be a képbe, de az első kettő azért még igaz.


Rákerestem a stockholm-szindrómára, köszi a tippet, de nem erre gondoltam.

2010. jan. 20. 22:32
 10/17 anonim ***** válasza:
Fiatal nők magasabb rangú férfiakba?
2010. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!