Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pár éves kapcsolatoknak mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pár éves kapcsolatoknak mi szokott véget vetni? Hogyan kerülhető el? 21/f

Figyelt kérdés

Elsősorban azok válaszát várom, akiknek véget ért egy több éves kapcsolatuk és rájöttek, hogy mi volt a gond, hogyan lehetett volna elkerülni a szakítást.


Nekem 2 éves kapcsolatom van, minden nagyon jól működik, épp ezért nem szeretném, ha valami változtatna ezen.


Előre is köszönöm a segítséget.


2014. okt. 5. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Eddig csak egy első fél éves kapcsolatom volt, ami már lezárult, és sok hibát észrevettem. Most egy újat kezdtem, és kölcsönösen úgy gondoljuk, hogy örökké fog tartani. Lehet lepontozni, de akkor sem mesevilágban élek.


Szerintem a legfontosabbak:

1. A kommunikáció. Tabuk nélkül. Meg kell beszélni a vágyakat, hogy mit akar/nem akar a másik, a testi része hogy jó a másiknak, etc.

2. Mindkét fél ugyanannyit tegyen a kapcsolatba, különben hiányérzete lesz a másiknak, hogy nem kap vissza eleget.

3. Elegendő találkozás, tehát ne legyetek megfojtva, de ne is hiányozzatok állandóan egymásnak. Persze amikor már együtt éltek, akkor ez módosul, de akkor is kell egy kis szabadságot hagyni a másiknak.

4. Legyetek érettek a kapcsolathoz! (Ez mondjuk inkább a tizenévesekre vonatkozik, ne vedd magadra!) Ha nem tudod értékelni a másikat, úgy ahogy van, megette a fene. És ehhez is egy fajta érettség kell, hogy rájöjj: nem lehet tökéletes a másik.

2014. okt. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

-a felek megváltoznak. 20on évesen alakul a személyiség, a későbbi életmód, munka, anyagi helyzet lehetőségei.


-unalom vagy eltérő igények és ebből fakadó és félrelépés


-egyszerűen elhidegülnek egymástól


-túl nagy kultúrális, társadalmi, életmód vagy neveltetésbeli szakadék, ami csak később, az összeköltözés után jön ki igazán



nem mind ellen lehet tenni

2014. okt. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Költőnő? ***** válasza:
Bmi, de a jó kommunikációval és a játszmák kizárásával sokmindennek elejét lehet venni. Plusz nem szabad elfelejteni becsülni a másikat akár mindennap.
2014. okt. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszolók jól kimerítették ezt a témát...


Csak annyit szeretnék még hozzáfűzni, h vigyázz ezekkel a gondolatokkal. Ez egy pici félélem mag. Ami nagyon ki tudja nőni magát. Ha jól megy a dolog, akkor örülj, és ne félj, h mi lesz később...


Amúgy ha odafigyelsz, idejében észre veszed a változásokat, a jeleket... és ahhoz mérten tudsz cselekedni. Persze vannak olyan helyzetek, ami csak megtörténik, és nem lehet változtatni.

2014. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!