Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit gondoltok? 47 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok? 47 éves férfinek nem volt még hosszútávú kapcsolata, együtt sem élt senkivel. Többi lent.

Figyelt kérdés

Ez nálatok kizáró ok az ismerkedésre egy hosszútávú, elkötelezett kapcsolat reményében? Egyébként intelligens, az életszemlélete és értékrendje hasonló, elköteleződést és családot szeretne.

Attól tartok, hogy esetleg a "mézes rész" utáni hétköznapi konfliktusmegoldás nem működne a gyakorlat hiányában...

Van ennek ellentmondó pozitív saját vagy ismerősi körben tapasztalatotok?



#nőtlen férfiak #kései csládalapítás
2014. okt. 12. 11:11
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy a nő nem vesz rész a közös pénzbeli dolgokban vagy nem dolgozik, csak annyit, hogy a férfiak összegben kifejezve többségében nagyobb részt képviselnek az anyagi javak megteremtésében.
2014. okt. 12. 12:31
 12/21 A kérdező kommentje:
Írhatnék E/1 sz-ben is de nem ez a lényeges, ne evezzünk másik vizekre.
2014. okt. 12. 12:33
 13/21 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint mindenki saját magáról ír - még a válaszadók is...
2014. okt. 12. 12:35
 14/21 anonim ***** válasza:

igen, a nőket valamiért kevésbé fizetik meg sok helyen. és a hozzászólásom többi részére nem reagálsz?

egyébként kérdezek: te hogy érzed? alkalmas vagy egy tartós kapcsolatra? ha igen, eddig miért nem volt egy sem? És mi a helyzet egy esetleges gyerekkel? nem zavar, hogy mire egyetemre megy, hetven éves leszel?

2014. okt. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Írhatnék E/1 sz-ben is de nem ez a lényeges, ne evezzünk másik vizekre."

hát, szerintem az, hogy E/3-ban kezdtél magadról írni, az nem véletlen. nem teljesen más vizekre evezünk, hiszen pont arról beszélgetünk, hogy mennyire vagy alkalmas tartós párkapcsolatra most.

2014. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

1. Nem, nem vagyok (voltam) alkalmas tartós kapcsolatra és ezért nem is volt.

2. Sokat változtam és most úgy érzem alkalmas vagyok.

3. Nem zavar a gyermekvállalás téma - sőt nagyon vágyom erre és tán ez elég Emberi érzelem, ráadásul nem feltétlen korfüggő. Ha a 3. gyermekem születne ennyi idősen az ok?

4. George Clooney esetében elfogadhatóbb a hasonló állapot?

2014. okt. 12. 12:41
 17/21 A kérdező kommentje:
Az alkalmasság a tartós kapcsolatra vajon pl. egy 20 éves mondjuk boldogtalan házasság, a kilépni gyáva attitűd és a válás után 2 gyereket "hátrahagyva" valóban nagyobb sansszal jön létre?
2014. okt. 12. 12:46
 18/21 anonim ***** válasza:
41%

1. Nem, nem vagyok (voltam) alkalmas tartós kapcsolatra és ezért nem is volt.

2. Sokat változtam és most úgy érzem alkalmas vagyok.

Nos, akkor itt már van miről beszélnünk. mitől nem voltál alkalmas rá, és miben változtál meg?


3. Nem zavar a gyermekvállalás téma - sőt nagyon vágyom erre és tán ez elég Emberi érzelem, ráadásul nem feltétlen korfüggő. Ha a 3. gyermekem születne ennyi idősen az ok?

Ebben egyetértünk, csak kérdeztem, mert kíváncsi voltam a véleményedre.


4. George Clooney esetében elfogadhatóbb a hasonló állapot?

Nem.


"Az alkalmasság a tartós kapcsolatra vajon pl. egy 20 éves mondjuk boldogtalan házasság, a kilépni gyáva attitűd és a válás után 2 gyereket "hátrahagyva" valóban nagyobb sansszal jön létre?"

Nehéz kérdés. A kérdés az, hogy az illető mit tanult a kapcsolatban, és mit hoz magával.

2014. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszi a pontos válaszokat!

Az utolsó mondattal teljesen egyetértek!

Szerintem nem csak és feltétlen egy rosszul sikerült házasságból lehet tanulni, fejlődni, hanem pl. baráti beszélgetés, könyvek, önismereti célú tevékenységek és önelemzés mentén is.

2014. okt. 12. 13:11
 20/21 anonim ***** válasza:
igen, az olyan, mint megtanulni az autóvezetés elméletét. De aztán gyakorolni is kell - erre írtam azt, hogy 47 éves korban már elvárnám, hogy az illető profi legyen autóvezetésből - mármint izé, tudja tapasztalatból is, hogy mit tehet azért, hogy egy párkapcsolat jól működjön. A probléma csak annyi, hogy 10-20 év fáziskésésben vagy, az előnyöd viszont az, hogy te talán tényleg akarsz tenni azért, hogy a következő kapcsolatod jó legyen, míg sokakban igény sincs arra, hogy fejlődjenek, és ugyanazokat a játszmákat játsszák az idők végéig.
2014. okt. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!