Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös kassza, anyagi viták! 5...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza, anyagi viták! 5 éve vagyunk együtt de már kezd sok lenni. Túl sokat enged meg magának a párom. Mit kéne csinálnom, ha már a megbeszélés sem segít?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, 4 éve közös kasszán. Barátnőm bankban dolgozik így ő kezeli a pénzt. Én üzletvezető vagyok egy boltban, kézenfekvő volt hogy hozzáértőként ő intézi az utalásokat (számlák, bérleti díj, stb.). Közös a számlánk, oda megy mindkettőnk fizetése. Egy bankkártya van (főleg nála szokott lenni) minden hónapban kiveszünk 20e forint készpénzt /fő "költőpénznek".

Én 200e nettót, ő 250e keres. Ez együtt 450e. Ebből saját lakásra takarékoskodunk 100-et. A lakás bérleti díja mindennel 160e (ebben benne van a tv, internet, közművek). Autónk nincsen.


A probléma abból van, hogy a barátnőm mindent megenged magának, nekem meg semmit! Pl. ő minden hónapban több tízezret költ ruhákra, cipőkre, kiegészítőkre mert szerinte neki ügyfelekkel kell tárgyalnia, beszélnie ezért nem mehet mindig ugyanabban a göncben. Ezeket a ruhákat főleg Zarában szerzi be. Fodrászra havonta 20e forintot költ! Ha én 3000-et fizetek a fodrásznál már ki van akadva!

Régebben én is plázában vásároltam (H&M főleg) de mostanra már eljutottunk odaáig hogy szerinte nekem elég olcsóbb ruha is mert nem tárgyalni járok, ezért már el akar hurcolni a kínaiba. "Jó az nekem".

Legutóbbi vitánk hogy mániákus futó vagyok már 6 éve és szeretnék venni egy futócipőt. Amikor kezdtem egy már 4 éves sportosabb utcai cipőt neveztem ki futásra, de mára már úgy szétment hogy a hajléktalanoknak különb van már. Futó barátaim komplett felszerelésben járnak, pulzusmérő óra, Nike futóruha, stb. Én egyszerű melegítőben járok meg a rongyos cipőmben. Féltem a barátnőm haragjától de megmondtam neki hogy most akkor is venni fogok egy 30.000 forintos Nike futócipőt amiről már évek óta álmodozom. Jól összeveszett velem, mert szerinte ez tök felesleges, ne akarjak nagyzolni. Csak pénzkidobás és a lakásra gyűjtés miatt nem engedhetjük meg magunknak.

Bevallom kicsit irigylem a barátaimat, én is szívesen járnék komplett szerelésben, de megelégednék azzal a cipővel is, már attól boldog lennék.

Mindekettőnk családja mellette áll, mert egy férfi ne akarjon divatozni, különben is ő bankár és a nőknek amúgy is több ruhát kell venni hogy ne nézzék ki őket a társaságból.

Abból a 20e forintból amit kiveszünk költőpénznek, nem tudnám megvenni mert az tényleg elmegy a mindennapokra. A maradék pénz meg marad a számlán, azt úgy csináltatta a barátnőm hogy egy gyűjtőszámlára megy hó végén.


Próbáltam már vele beszélni de hiába! Ha bármit akarok venni szerinte az pénzkidobás és meg vagyok bolondulva! Neki céges 200e forintos telefonja van, amikor én kártyásan akartam egy 30.000 forintos Nokiát kiakadt hogy milyen drága dolgokat akarok. De közben meg menőzik vele és mutogatja az okostelefonját! Ezt tudja, azt tudja ...


Tudom hogy balfék vagyok és papucs, de szeretem nagyon és kéne valami kompromisszum. Azért nem nagyon pattogok mert tényleg felelős pozicióban van (sajnos a tudásához és poziciójához képest alulfizetik így is) és tényleg kéne az a saját lakás! Én csak azt nézem, mert manapság nagyon nehéz az ilyesmi. Ha minden jól megy 2 év múlva meg tudjuk venni minden gond nélkül. Arra várok, eddig annak a kivárására játszottam, hátha utána majd

változik valami.


Ti hogy látjátok, mit csinálnátok a helyemben,



2014. okt. 11. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pozícióból adódóan lenéz téged. Ha eltűröd, megérdemled.
2014. okt. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Eszméletlen palimadár vagy, a barátnőd lenéz, semmibe vesz, lehet azért mert többet keres, ez pszichésen is lehet a terror alapja. A bankos nők anyagiasak, semmi nem érdekli őket csak a pénz.


Hozzáteszem ő többet keres, akkor költhessen is többet. Beletesztek, 200-200-at, ő 50-et elkölt magára, 400-ból

100 a takarék, 160 a rezsi, 140e-ből meg a kaja simán megvan kettőtöknek, tehát a 200-ból lehet elég csak 180-at összedobni, ő 70e-t költ el havonta, te meg összespórolsz 20e-kel pár hónap alatt a hobbidra.



Szerintem csinálj B tervet, miszerint ennek a kapcsolatnak előbb-utóbb vége lesz.

2014. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Papucska vagy :) Ott elb*sztátok már az egészet, hogy a bérleti díj és a közművek havonta 160.000 ft-ba kerülnek.Magyarán nagyon nagy lábon éltek a barátnőddel együtt,aki szépen beosztja a pénzed.


Nem hallottál még arról, hogy legyen társkártyád a bankszámlátokhoz? Fogadok a havi pénzmozgást sem tudod a bankszámlátokon.

2014. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja és nem véletlenül nem vetted el a barátnődet feleségüól 5 év után se.


KÖZÖS LAKÁS VELE ESZEDBE NE JUSSON.SE A HÁZASSÁG.


Remélem rájön a barátnőd is erre.

2014. okt. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek előttem szólóval... Más családok havi összes pénze nem éri el a 160k-t, nektek meg ez csak a rezsi? Igen, nagy lábon éltek NAGYON.


Barátnődtől ez pedig nem normális.

2014. okt. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Rezsi":

- Budapest belváros bérleti díj: 100e forint

- Gáz,víz, áram: 15e forint

- Közös költég: 15e forint

- TV, Internet: 12e forint

- Tároló bérlése: 5e forint


Van még biztosítás az albérletre és kb így jön ki a 160e. A közüzemi díjak néha több-néha kevesebb.


Szóval nem reszi ahogy írjátok. Legalábbis nálunk a bérleti díjat nem rezsinek hívják

2014. okt. 11. 11:59
 7/11 Költőnő? ***** válasza:
Te a beosztottja vagy, vagy a társa? Helyedben leülnék újraértékelni ezt azt.
2014. okt. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Baromi egyszerű a megoldás. Nyitsz egy bankszámlát a saját nevedre, és ezentúl oda utaltatod a fizetésed. Innen átutalsz a régi közös számlátokra 50 ezret, ami a rád eső rész a havi 100-ból, amit lakásra gyűjtötök illetve további 80-at, ami fedezi a lakbért és az általad felsorolt kiadások felét. Ja és még 10-et, ami a költőpénznek felvett pénz fele. A maradék marad a te számládon és azt csinálsz vele amit akarsz. Ha cipőt akarsz azt veszel, ha telefont azt, ha félre akarod tenni, elteszed. Neki továbbra is lesz miből befizetni a számlákat, a saját maradékát pedig költheti bármire. Ennyi. Én egyébként sem vagyok közös kassza híve, de ilyen esetben pláne azonnali hatállyal beszüntetném.
2014. okt. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudod kinek kéne ilyen nő?

Ki kell követelni, ha neki jár, akkor te is vedd meg ami kell, persze nhe egyszerre, mindig egy kicsit, mindig valamit, ami nem rázza meg annyira a családi kasszát.


Ha az elején hagyod, hogy bezavarjon az ágy alá, akkor a végén már magad fogod tőle kérdezni, "meddig drágám, egészen a falig"? :)


egyébként van egy haverom, aki ugyanígy elkapatta az asszonyt. A nő pedagógus, abból is igazgató-féle. A férfi meg lakatos és biztonsági területen dolgozik. A neje mindenért veszekszik vele. Eleinte nem hittem, hopgy mennyire, de egyszer éppen bele csöppentem, épp ott voltam amikor veszekedtek. Felforrt a vér bennem. A haver meg megalázkodott és nem állt ki a jogos érdekei mellett.


Csak egyszer kell többet megengedni, aztán már nem nagyon van választás. Illetve van, de az veszélyes, mert szakítás is lehet a vége, de jól is alakulhat..

2014. okt. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudod kinek kéne ilyen nő..?

Ki kell követelni, ha neki jár, akkor te is vedd meg ami kell, persze ne egyszerre mindnt, lassan mindig egy kicsit, mindig valamit, ami nem rázza meg annyira a családi kasszát.


Az asszonynak is kell jusson, de mivel neked is vannak igényeid és dolgozol is érte, akkor az a minimum, hogy egyszer neked egyszer meg neki legyen meg amire szüksége van és nagyobb kiadást jelent. Az úgy mindenképp nagyon tisztességtelen, hogy egyoldalúan teljesülnek a személyes igények.


Ha egy kapcsolat legelején hagyod, hogy a párod bezavarjon az ágy alá, akkor a végén már magad fogod tőle kérdezni, "meddig drágám, egészen a falig"? :)


Eyébként van egy haverom, aki ugyanígy elkapatta az asszonyt. A nő pedagógus, abból is igazgató-féle. A férfi meg biztonsági területen dolgozik. A neje mindenért veszekszik vele. Mindig a kettőjük közötti vélt különbséget igyekszik kihangsúlyozni, ami pedig legfeljebb a képzettségi területben lehet és a fizetésben mutatkozik meg, de ilyen társak között ebből a szempontból a felek egyenlőek!


Eleinte nem hittem, hogy mennyire gond ez, de egyszer éppen bele csöppentem, épp ott voltam amikor veszekedtek. Felforrt a vér bennem. A haver meg megalázkodott és nem állt ki a jogos érdekei mellett. pedig így nem lesz soha meg az egyensúly kettőjük között.


Ezt Te is az elején szúrtad el.

Csak egyszer kell többet megengedni, aztán már nem nagyon van választás. Illetve van, de az veszélyes, mert szakítás is lehet a vége, de némi veszekedés és pár napos durci után akár jól is alakulhat.

2014. okt. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!