Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elfogadjátok a párotokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfogadjátok a párotokat olyannak, amilyen, a hibái ellenére is? (bővebben lent 25/N)

Figyelt kérdés
Egy hónapja szakított velem a barátom, egy év után, és iszonyatosan szenvedek. Főleg,mivel magamban keresem a hibát. Elmondása szerint az volt a gond, hogy neki nagyon más gondolkodása van,mint a legtöbb embernek, és nagyon kevés emberrel találkozott, aki megértené. Sajnos velem sem érezte ezt. Szerinte gyerekes is vagyok, mert nagyon tudok szeretni, rajongani, ő pedig úgy gondolja, hogy értelmes, felnőtt ember nem rajong senkiért, maximum a gyerekeiért. Nem mondom, vannak hibáim, amiken - magam miatt -igyekszem is változtatni, de szerintem ha valakit igazán szeretsz, elfogadod olyannak, amilyen. Ő már a kezetekkor megmondta, hogy bizonyos dolgokat nem kedvel bennem, de ezeket leszámítva minden rendben. Sajnos, valószínűleg akkor soha nem szeretett. Össze vagyok törve. Azt is mondta, hogy ő még nem találkozott olyan nővel, akire azt mondaná, hogy ő az igazi, akit maximálisan elfogadna. 27 éves vagyok, kétszer voltam eddig szerelmes ( egyszer 3 éve, meg most őbelé), és mindkét esetben teljesen oda tudtam adni magam a kapcsolatba. Azt mondja, hogy ő erre nem lenne képes, meg hogy csak arra gondoljak, mennyi ember van a világban, nincs olyan, hogy igazi, mert mindig van jobb, csak nem kell észrevenni, ha épp van párod. Sokszor mondta ezt, mikor párkapcsolatra terelődött a szó, és mindig rosszul esett nekem. Igaz, szerintem is több meber van, akiből igazi lehet, de ha igazán szeretek valakit, akkor nem ez jár a fejemben. Lassan 26 éves leszek, kicsit aggódom, vissza kellene szereznem az önbecsülésemet, és túltenni magam ezen. Azt mondják, akkor vagy igazán valakihez, ha a hibái nem idegesítenek. Engem nem idegesítettek az övéi. Úgy látszik, ő nem így volt velem.
2014. okt. 13. 14:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
96%

Szia, Kérdező!


Azt tudom neked mondani, hogy ne csüggedj, és ez a pasi nem volt hozzád való! Én például az olyan lányokat szeretem, akik ragaszkodóak, bújósak, stb. Ez a fiú nem volt ilyen! De ettől ez még nem a Te hibád! Te ilyen vagy, és hasonló gondolkodású, igényű fiút kell magadnak szerezz! Ennyi! Mint írtam, hozzám hasonló igényű fiúból is annyi van, mint égen a csillag! Ezek közül bogarássz, és hidd el, sokkal jobban jársz! Egy kapcsolat akkor jó, ha mind a két fél tudja azt viszonozni, amit a másik ad, és ha mind a két fél megkapja azt, amit akar, akkor az igazán tökély! A volt párod pedig fogjon egy fapofa csajt, majd rájön, hogy ez nem kóser...:)


Sajnálom, hogy nem sikerült az előző kapcsolatod, de fel a fejjel! Tudom, miről beszélsz! Én is így jártam! Ha esetleg van kedved beszélni róla, vagy valami, írj nyugodtan és picit "kibeszélheted" magadból! :)


23/F

2014. okt. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen, jól látod, bizony ő igazán nem is szeretett. Külsőre bejöttél neki, kényelmes volt, hogy ha nő kellett, ott voltál neki, de ennél többet te nem jelentettél neki.

Persze, a kifogásgenerátora rögtön beindult, mihelyett a szakítást kell indokolni.

Ez a tag egy érzéketlen tuskó, akihez legfeljebb egy hozzá hasonló érzéketlen jégcsap típusú nő illene, nem egy valódi, érzelmes, szeretni tudó hölgy.

A kisarkított, matematikai mederbe öntött filozófiai eszmefuttatásokat meg hagyjuk már... Kezdve azzal, hogy a szerelemben nicsenek abszolút mértékek, ha valakit szeretek, amúgy igazán, szívből, mélyről jövően (és nem csak amúgy felszínesen), akkor nekem ő a tökéletes, és másnak hiába nagyobb a melle, hiába formásabb a feneke, hiába soványabb pár dekával, hiába főzi meg jobban a gulyáslevest, stb, ettől azt a másik valakit még nem fogom jobbnak, "igazibbnak" tartani. MErt a szerelem nem erről szól. Ez nem matematikai-filozófiai kérdés, hanem érzelmi.

És azt mondom, jobb is, hogy ettől megszabadultál.

2014. okt. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem nem így van, ha valakinek túl sok vagy nagyon zavaró elfogadhatatlan - emberfüggő, kinek mi számít annak - hibája van, abból előbb-utóbb kiábrándul a másik."

Tegyük hozzá, ha valakinek olyan hibája van, amit nem bírnék elviselni, akkor össze sem tudnék jönni vele.

Senki nem hibátlan, ez tény. Mindenkinek vannak olyan szokásai, ami a másikat zavarhatja, mindenkinek vannak rossz pillanatai, stb. De ha valaki fontos nekem, akkor nem a hibáin fogok lovagolni, hanem szeretem olyannak, amilyen.

2014. okt. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 PearlDiver ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bármelyikőtök hibásnak nevezhető ebben a helyzetben. Valószínűleg mindketten jóhiszeműen mentetek bele, de hát erre van a párkapcsolat, hogy kiderüljön, összeilletek-e. Akivel nem illesz össze, azzal nem házasodsz meg, hanem szakítasz. Tudom, kegyetlenül hangozhat...

Javaslom, keress olyan férfit, aki nem felnőtteskedi el a szerelmet, hanem át meri élni az összes csodáját veled :-) nagyon jóravaló fiatal nő lehetsz, biztosan találsz ilyet!

24F

2014. okt. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!