Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan győzzem le a gátlásaimat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzzem le a gátlásaimat?

Figyelt kérdés

Akkor elkezdem: 19 éves lány vagyok.

Nem volt még ezelőtt párkapcsolatom, úgy néz ki most összejött egy komolyabb. De nagyon sok gátlásom van, és zavar az, hogy hiába próbálom ,nagyon nem megy leküzdenem őket.

Az elmúlt pár évben ilyen téren nagyon zárkózott voltam. Ezt úgy kell érteni, hogy ha már egy ellenkező nemű ember akár csak a kezemhez hozzáért szinte a hideg rázott ki, annyira jól esett és hiányzott ez az érzés. Ha esetleg egy puszit is kaptam az arcomra egy velem egykorú sráctól (ami nagyon nagyon ritka volt) akkor elpirultam, szintén meg volt a kellemes érzés, és még utána is visszagondoltam rá később, hogy de jó is volt.

Most, hogy megjelent az életemben ez a személy, érzem, hogy meg kell nyílnom előtte.

Sok randin/találkozáson túl vagyunk már, és mély érzéseket táplálok iránta (ő is irántam), de sajnos nagyon gátlásos vagyok a társaságában.

Most eljutottunk odáig, hogy már megcsókolt néhányszor és puszilgat, de én nem viszonzom ezeket, vagyis nem merem megpuszilni sem (olyan vagyok mint egy fadarab) :'(

Pedig nagyon szeretném, de van bennem egy gát. És ő is biztos tanakodott már azon, hogy miért nem engedem meg, hogy egyszerűen megcsókoljon (ezt úgy értem, hogy nem annyira látványosan,de elhúzom a fejemet), amikor is egyértelműen látja rajtam, hogy odavagyok érte.

Nagyon rossz érzés, félek attól, hogy hosszútávon ez problémákat fog okozni kettőnk között.

Még hozzáteszem azt, hogy csendesebb vagyok, önbizalomhiányom is van, és régebben nagyon durván zárkózott voltam. Volt olyan időszak is ,amikor nem mertem elmenni a boltba, féltem kimenni az utcára. Azóta ezt sikerült már legyőznöm.

Elhatároztam, hogy ki szeretném fejezni az érzéseimet,amit iránta érzek, csak nem tudom, hogy is kellene elkezdeni.

Ezért írtam ezt a kérdést.

Nagyon örülnék, ha megosztanátok velem őszintén a véleményeiteket, tanácsaitokat és ötleteiteket.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(Ha valamilyen részletre szükségetek van, hogy jobban átlássátok a dolgot, de én kifelejtettem, akkor kérdezzetek rá nyugodtan)



2014. okt. 17. 00:47
 1/7 anonim válasza:

Van valami lelki oka, hogy ilyen vagy? (100%-ig biztos vagyok benne, hogy igen)


Az egyetlen megoldás, hogy beszélsz vele erről, illetve treníroznod kell önmagadat is, vagyis azt csinálni, amitől félsz! Sok sikert :)


22F

2014. okt. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

1-es


úgy értem, a múltban biztos ért valami trauma

2014. okt. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld legyőzni a gátlásodat, beszélj vele erről, biztos segít :)
2014. okt. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem történt velem semmilyen trauma.

Annak biztos sok köze van a dologhoz, hogy nagyon érzékeny lelkű vagyok.

Mindent a szívemre veszek, magamban keresem a hibákat, és ezeken rágódok. =/

2014. okt. 17. 00:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Levelet írj neki. Ezeket mondd el benne neki.
2014. okt. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha felimerted a problémád és elhatároztad, hogy változtatsz, akkor már jó úton jársz! Bízz magadban és a párodban! Ne gondolkodd túl a dolgokat, próbálj meg ellazulni, kikapcsolni, ha vele vagy (ő biztos segít ebben). Nem lehet, hogy máris attól félsz, hogy csalódnod kell, vagy hogy elveszítheted? Tudom, nehéz, de lökd félre a kételyeid, félelmeid és sok sikert! :)
2014. okt. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én is tudom, hogy előbb-utóbb közölnöm kell vele ezt valamilyen formában.

Igen, félek attól, hogy nem fog működni kettőnk között, mert ez nem is olyan szokásos párkapcsolat, hanem olyan távkapcsolatszerűség, és konkrétan nem is beszéltük meg, hogy oké akkor mi most mától együtt vagyunk, hanem csak tartjuk a kapcsolatot egymással.

2014. okt. 17. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!