Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adjak időt neki?

Figyelt kérdés
Időt kért, mert mostanában rendszeressé vált az ivászat, mármint, hogy ő iszik. Kérdezte, hogy mi lenne ha tartanánk egy kis szünetet, amíg rendezi a sorait, saját elmondása szerint szeretné csökkenteni a bevitt alkoholmennyiséget, de ez szerinte mellettem kivitelezhetetlen, mert neki a működéséhez kellennek a "szerek". Kicsit rosszul esik, hogy tőlem szünetet szeretne, javasoltam, hogy a piával kellene szünetet tartania inkább. Lány az illető. Ti mit tennétek?
2014. okt. 21. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Huhh, nem egyszerű...


Ugyanis ha valóban a működéséhez kellenek a szerek melletted, de nélküled le tud állni, akkor ennek valami oka van. És ha ennek nem ástok a mélyére, ha a szünet után újra együtt lesztek, újból előjön a probléma.


Én a helyedben megpróbálnám feltárni az ivás valódi okát, és azt orvosolni, ha lehet. Ha nem lehet, akkor meg ne legyen szünet (a fent leírtak miatt), hanem inkább engedd el!

2014. okt. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos tipikus alkoholista szöveg, amíg nem voltunk együtt, akkor is ivott. Sajnos egyéb mentális bajai is vannak. Ostorozza magát az alkohol miatt, de érdemben változtatni nem tud rajta :(
2014. okt. 21. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor meg kézen kell fogni, és együtt elmenni egy szakemberhez, nem csak beszélni róla!
2014. okt. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kidobnám simán, se toleráns, se ragaszkodó nem vagyok
2014. okt. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 csabika1971 ***** válasza:

Kedves kérdező sajnos éppen én is ezt akartam a témához írni: Ez tipikus alkoholista szöveg.

A szerelméért nem volt képes vissza fogni az ivászatot, hanem még inkább rá akarja fogni, hogy miatta van? Nevetséges és sértő.

Ilyen ember mellett nem látom sok esélyét egy szép és boldog jövőnek. Helyedben? Szakítanék és keresnék egy rendes lányt, akinek nem kell az alkohol a "működéshez".

Ráadásul mivel más is van a háttérben, mivel szereket írtál többes számban. Így gondolom nem csak az alkohollal van probléma. Keress mást.

2014. okt. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindig arról beszél, hogy enélkül nem tud az emberekkel kommunikálni, ami érdekes, mert józanul is tud beszélgetni. Igen én is mondtam a szakembert, de mintha az önsajnáltatás nála egy matinés tevékenység lenne. Folyamatosan kesereg, hogy nem kellene innia, de semmit nem tesz az ügy érdekében. Nem értem és ebből kifolyólag a hócipőm van már tele a viselkedésével. Hogy segítsek neki, ha ő maga nem akarja?
2014. okt. 21. 10:30
 7/8 csabika1971 ***** válasza:

Felnőtt emberen nem tudsz segíteni ha ő maga nem akarja, hacsak nem szerzel gyámságot felette. De azt ő akkor sem segítségként értékelné, hanem az életébe beleavatkozásképpen.

Míg saját magától rá nem ébred, hogy nem jó az amit csinál és saját magától nem akar ezen változtatni, addig reménytelen.

De próbálkozni próbálkozhatsz, sok sikert.

2014. okt. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kötelező köröket megfutom, de nagyjából én is ezt gondolom, hogy ha ő maga nem akarja, akkor tényleg sajnálom, de tovább kell lépnem.
2014. okt. 21. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!