Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A mormonoknál mennyire ítélik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mormonoknál mennyire ítélik el azt, ha s mormon barátnőmmel csókolózunk a névnapján, szülinapján meg karácsonykor?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok mormon csak a barátnőm.

Nyelves csókra is gondoltunk.



2014. okt. 24. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
tilos
2014. okt. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
neked is be jon az elet mi? :)
2014. okt. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a mormon barátnődet. Biztos jobban tudja, mint mi.
2014. okt. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát,akkor ezt benéztem,de nagyon.
2014. okt. 24. 23:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát volt hogy megkövezték a párt .
2014. okt. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mormonok eredetileg poligámiát támogatják, nem? Erre tilos a csók? Vagy ezt most nem értem. Azt hittem a mormonok született hedonisták.
2014. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ő speciel azt mondta,hogy az ilyen ünnepeken venne van,de egyébként ezen kívül betartja a vallási szabályojat.

Csak arra azért kíváncsi lennék,hogy ezért menyyire vetnék meg a mormon társai szerintetek?

2014. okt. 24. 23:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs... Nekem a mormon vallás addig volt vonzó, amíg támogatták a poligámiát, de úgy tudom, hogy már őnáluk se sláger a dolog.
2014. okt. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A mormon egyháztagok a keresztelkedési szövetségükben arra tesznek ígéretet, hogy betartják az erkölcsi tisztaság törvényét, azaz házasságon kívüli nemi kapcsolatot nem folytatnak.


Maga a mormon közösség nem foglalkozik az emberek szexuális magánügyeivel, ez nem beszédtéma. A szövetség Isten és az egyháztag között áll fenn. Ez tehát egy lelkiismereti kérdés.


A puszi nyilván nem feltétlenül tekinthető szexuális jellegű kapcsolatnak (bár lehet, hogy valaki számára az), a nyelves csók nyilvánvalóan sokak számára egyértelműen az.


A hithű mormonoknál a randizás, együtt járogatás célja az örökkévaló társ megtalálása és a házasságkötés. A házasságkötés előtti nemi élet nem elfogadott.


A fentiek alapján szerintem a helyzet világos. A "mennyire ítélik el" kezdetű kérdésre nem igazán tudok választ adni, mert valamit vagy elítél az ember magában vagy nem.

A csókolózás még házasságon kívül sem tartozik a megbocsáthatatlan bűnök közé (nem jelenti a Szentlélek teljes megtagadását) és nyilvánvalóan a második legsúlyosabb bűn (az ártatlan vér kioltása) szintjét sem éri el.

Az erkölcsi tisztaság törvényének megsértése a harmadik ebben a sorban, de, hogy a csókolózástól ez megsérül-e vagy sem ez már személyes lelkiismereti kérdés.

A fiatalság erőssége című füzet ad eligazítást ebben a kérdésben, javaslom, hogy tanulmányozzátok közösen és utána döntsetek arról, hogy mit akartok tenni vagy mit nem és mikor, milyen körülmények között.


Az én személyes véleményem szerint önmagában a névnap, születésnap, vagy pláne a karácsony nem mentesít a szövetségeink betartása alól.

2014. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!