Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy ne sajátítsam ki a barátomat?

Figyelt kérdés

18 évesek vagyunk mindketten. 9 hónapja vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást. A gondok velem vannak. Én zárkózott vagyok, egy-két barátom van, de ők is olyan barátok, hogy havonta találkozunk és inkább ők ilyen komoly barátok, nem pedig olyanok, akikkel szórakozni lehet. Nos a helyzet az, hogy engem zavar ha a barátom elmegy a barátaival találkozni, mert mindig attól rettegek, hogy velük biztos jobban érzi magát majd, és akkor egyre többet akar majd velük találkozni és velem akkor kevesebbet lesz. Ez nem bizalmatlanság vele szemben, hanem bionytalanság magammal szemben, hogy ÉN nem vagyok elég jó, hogy nálam ők jobbak és ezért akar velük lenni majd egyre többet ha elengedem, hogy velem nem érzi elég jól magát és ezért akar a barátaival lenni. Tehát nem az a baj hogy találkozik velük és jól érzi magát, hanem az, hogy velem nem érzi olyan jól magát és félek hogy akkor velük akar majd lenni egyre többet mert én nem vagyok elég jó. Mindezek ellenére mindig külöm a barátaihoz, mondom hogy menjen, ne hanyagolja el őket, mert fontosak a barátok, de ezt sose jó szívvel teszem, mindig látja rajtam hogy szomorú vagyok/zavar. Nem akarom kisajátítani, főleg hogy ezzel el is veszíthetem.

Mit tehetnék annak érdekében, hogy túl tudjam tenni magam ezen? Hogy ne féljek folyamatosan? Hogy tudnék megbékélni velük/a helyzettel?

18/L



2014. nov. 2. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
foglald el magad mással. Szerezz barátokat, haverokat te is, és járj velük kikapcsolódni. Mozi/iszogatás/buli/koncertek/egyéb programok. Vagy gyere dotázni
2014. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a barátom soha semmilyen okot nem adott arra, hogy én azt gondoljam, velem nem érzi olyan jól magát. Vagyis ezt is csak én kombináltam össze magamnak, mert mikor láttam hogy a barátaival csak nevet és jól érzi magát, velem meg nem nevet annyit már és ezért gondolom azt hogy nem érzi velem olyan jól magát, pedig már ő is mondta hogy ez nem így van, mégsem tudok túljutni ezen. Mit tegyek?
2014. nov. 2. 14:49
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem ezzel nem nagyon lehet mit csinálni, én is ugyan ilyen vagyok mint te, lassan 2 éve, hogy együtt vagyunk, és nekem a mai napig probléma ez.
2014. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A barátok csak baromkodnak, a szerelmesek annyit nem szoktak nevetni együtt. A romantikus randik is ugyanolyan jók, mint egy házibuli a haverokkal.

Szerintem nem kellene ettől félned.

Amit tudok ajánlani: járj el te is szórakozni, keress 1-2 barátnőt, akikkel elmehettek inni/bulizni 1-1 este, és akkor tudni fogod, hogy ez két teljesen különböző dolog.

Ha most mész egyetemre/főiskolára, akkor így is-úgy is eljönnek hozzád a bulik, szóval nem kell félned.

Egyszer-kétszer talán te is elmehetnél a barátoddal és a barátaival szórakozni, és talán ha a barátai bírnak téged, együtt jól tudjátok érezni magatokat barátokkal is.

2014. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Jól értem hogy attól félsz hogy a barátod jobban érzi magát a haverjaival mint veled? Mer mindössze 3-szor írtad le. :)


Elárulok egy titkot. A barátaival nem tud dugni. Amíg ez nem változik addig ne aggódj. :)

2014. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Én próbálkozom! Az utóbbi 2 hónapban minden hétvégén mentem városba ismerősökkel, de velük se éreztem jól magam annyira. Próbáltam filmet nézni, olvasni is, de végig rosszul érzetem magam hogy nincs velem a barátom. Tényleg próbálom lefoglalni magam, túljutni ezen, de ha nem beszélem meg a barátommal hogy zavar, akkor 1: látja rajtam, 2: még akár másnap is ezen rágódok és tépelődök. Még a pszichológusom is megmondta, hogy görcsösen féltem őt, de valahogy nem akar változni a helyzet hiába próbálkozok. Barátokat meg nem nagyon tudok szerezni, hiába próbálkozok, mindig kudarcba fullad a dolog. Idegenekkel nem tudok beszélgetni. Elmegyek 1-2 ismerőssel, és ők hoznak más embereket, de nem tudok beleszólni a beszélgetésbe mert olyanokról beszélnek amikről én nem tudok. Egyszerűen nem tudok idegenekkel beszélni, mert nem ismerem őket és nem tudom mit mondhatnék.

2014. nov. 2. 15:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Mit csináltál addig amíg nem volt barátod?
2014. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Olvastam, filmeztem, ilyen itthoni dolgok, de már azok se nagyon tudják elterelni a figyelmem mert félek.
2014. nov. 2. 16:15
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Ugyanebben a cipőben járok. Azóta változott valami?

Én is azzal próbálkoztam, hogy a saját barátaimmal foglalkoztam, a régieket újra csiholtam, és az nagyon sokat segített! Bár ez a mostani covid helyzetben addig ment csak el, hogy irogattunk messengeren, itt-ott, és megbeszéltük, hogy később találkozunk. A barátom is így foglalkozik sokat a haverjaival, hogy chatel, Skype-ol, és ezzel ugyanúgy velük foglalkozik, "nem velem". Pocsék érzés, mert mindeközben tudom, hogy nem sajátíthatom ki, van mindkettőnknek magán élete is, és mégis rosszul érzem magam miatta.

Abban is nagyon magamra ismertem, hogy sokat nevet velük, velem kevesebbet. Viszont azt is látom, hogy a haverjainál görcsösen, nem engedi el magát teljesen sosem, igyekszik jó színben feltűnni előttük, és velem viszont el tudja engedni magát, amit én pozitív dolognak fogok fel.

2021. febr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!