Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jó hatással lehet a kapcsolatu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó hatással lehet a kapcsolatunkra, ha pár napig egyáltalán nem beszélünk egymással?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor bunkózik velem, és sűrűn nem tartja be amit ígér. Külföldön dolgozik, így kéthetente jár csak haza, addig neten beszélünk. Tegnap nagyon kibuktam ezek miatt, mert megint elkezdett problémázni valami apróságon, a végén megint én voltam a hibás mindenért. Ezért minden sérelmemet ami csak eszembe jutott hozzávágtam, hogy én így ezt inkább nem is akarom folytatni, mert egyáltalán semmi értelme. Néha éreztem, hogy valóban sajnálja amiket tett illetve nem tett meg értem, de voltak pillanatok amikor egyáltalán nem éreztem ezt, csak hogy újra kötekedni akar, hogy mégis engem lehessen kihozni hibásnak. A végén annyit mondott, hogy nem szeretne velem a későbbiekben sem haragba lenni. Erre én válaszul annyit mondtam, hogy ha ennek vége, akkor gyűlölni fogom, és soha többet nem akarok találkozni vele, sem beszélni, semmit. (egyik exemmel sem vagyok képes beszélni, vele meg főleg nem fogok tudni, mert senkit nem szerettem még nála jobban. egyszerűen csak nem illünk össze.)

Erre először elkezdett kérdezgetni, hogy miért is? Aztán végül azt mondta, hogy megérti. És majd ha hazajön, akkor beszéljük át az egészet, addig meg ne beszéljünk.. ez pontosan 3 napot takar, de amióta együtt vagyunk (3 éve) azóta egyetlen nap sem telt úgy el, hogy ne beszéltünk volna, vagy legalább üzenetet ne hagytunk volna egymásnak.

Segíthet ez a pár nap szünet végig gondolni dolgokat? Vagy változik a véleménye utána?

L20


2014. nov. 2. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatból mondom, hogy igen, segíthet a szünet. Én és a barátom 1 hét szünetet beszéltünk meg miután nagyon összevesztünk, és nagyon sokat segített... Mindketten újra éreztük az 1 hét után azt a hiányt és azt a szeretetet, ami a kezdetekkor volt. Ezt nem tudom leírni, de egy hét után úgy éreztem, hogy már bánom, hogy veszekedtünk, és soha többé nem fogom őt megbántani.
2014. nov. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem meg az a tapasztalatom, hogy a beszéd szünet is csak arra jó, hogy még jobban eltávolodjatok egymástól. A szakitás előkészítésének, könnyebb megélésére szolgál.

Nem azt fogja közben érezni, hogy mennyire hiányzol hanem, hogy milyen jó a nyugalom, hogy nincs veszekedés stb..fontos szempont, hogy ezzel az időhúzással megússza a hisztidet és a problémákkal való szembenézést. A szünet nem más mint a szakitás időbeni kitolása. Egy két kivételtől eltekintve 99%-ban csak arra jó, hogy a gyávábbik félnek megkönnyítse a továbblépést.

Gondolatban, lélekben ő már távol jár tőled, a szünet végén meg majd benyögi, hogy ő továbblépett. Két ilyen kapcsolatom volt eddig és a szünet még eddig mindig szakitáshoz vezetett.

2017. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!