Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy állíthatnám helyre a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy állíthatnám helyre a barátnőm önbecsülését? Számomra egyre érthetetlenebb dolgokkal áll elő.

Figyelt kérdés

Olyan lányt képzeljetek el, aki bárkivel szóba áll, nemtől függetlenül kiváltja az emberek rajongását a stílusával (és emellett ráadásul gyönyörű is). Sose érték korábban se megaláztatások, a korábbi barátai is mindent megadtak neki.

Szóval ilyen téren a múltja nem lehet az oka ennek az önbizalomhiánynak, és a jelene se, ezért gondolom valami más miatt lehet ez.

Tényleg mindent megteszek érte, amit csak tudok, nem fogom ezt részletezni, de minden téren odafigyelek rá, hogy ő érezhesse magát a legjobb nőnek a világon. És a környezetétől is ilyen visszajelzéseket kap folyton... de mégis úgy érzi, hogy ő nem elég jó, és biztos, hogy el fogom hagyni, vagy megcsalom, vagy csak simán megunom.

Eddig azt hittem, hogy idővel helyreáll az önképe ettől, ahogy szeretem, de nem megy.

Legutóbb azzal az ötlettel állt elő, hogy 1-2 hónapig ne legyünk együtt, és én feküdjek le közben egy másik nővel, hogy rájöjjek hogy akkor is őt akarom-e, vagy csak a megszokás tart mellette (nem is értem hogy feltétezheti ezt, még csak 8 hónapja vagyunk együtt, és én napról napra egyre jobban csak azt érzem, hogy ő az életem nője, és a tetteim is teljesen ezt mutatják).

Először azt hittem, hogy ez csak valami pillanatnyi gondolata, de többször is előállt ezzel már, de az annyira agyrém, hogy nem tudok már rá mit reagálni. Nem kell más, rosszul vagyok a gondolatától is, hogy valami random nővel lefeküdjek. Hogy lehet ezt megoldani? És egyáltalán hogy lehet ez, hogy egy ilyen nő ilyen szemmel tekintsen magára? Hihetetlen...

Első sorban nők válasza érdekelne, akár itt, akár privátban, mert nem tudom elképzelni, mi állhat ez az ötlet mögött. Bármilyen tanácsnak örülnék, ami segíthetne.

23 évesek vagyunk mindketten


2014. nov. 2. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
ha ennyire durva nem ártana egy pszichológus. nincs ismerősöd aki annak tanul?
2014. nov. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ő akar mással lenni, de úgy, hogy ne ő legyen a rossz. Én erre tippelek.
2014. nov. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ebben gyakorlatilag teljesen biztos vagyok, hogy nem.
2014. nov. 2. 23:50
 4/4 anonim ***** válasza:

én is ilyen vagyok. mármint nem vagyok se szép, se megnyerő, de a barátomnak elvileg én vagyok a legjobb és ő sem akarna mást.

na, én se vagyok képes elhinni ezt. sajnos szerintem ehhez te kevés vagy, tényleg pszichológushoz kéne mennie, akivel meg tudják fejteni, miért érez így és megoldani ezt a problémát.

ne értsd félre, elhiszem, hogy mindent jól csinálsz, de ennek gondolom gyökere van, amit lehet még ő sem tud pontosan meghatározni magától.


nálam legalábbis így van, még ha tudok is 1-2 okot, miért lehetek ilyen, akkor sem magyarázza ezt a beteges önértékelést.

2014. nov. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!