Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a távkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a távkapcsolatról?

Figyelt kérdés
már feltedtem nemrég egy máshogy megfogalmazott kérdés de barátnőm elszeretne menni 150 km e rel arébb tanulni és kiszeretném kérnyi a véleményetek hogy aki voltmár igy hogy hétvégente talákoztak megy igy hosszú távon nem hidewgülnek el egymástól apárok?
2014. nov. 13. 08:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

OFF


Simon Belmont, a kioktatásoddal nem tudok egyetérteni. Azért nem, mert minden kérdésnél, minden hozzászólásnál el lehetne színészkedni a nyelvtannácit, ugyanis itt, GYK-n a felhasználók többségének a helysírása, nyelvtantudása katasztrofális, viszont ez a ő magánügyük, majd ők változtatnak ezen, ha akarnak, ha meg nem, akkor nem, és nem is erre irányult a kérdés, tehát tulajdonképpen meddő köröket futsz.


ON


Azzal sem értek egyet, hogy a felhasználót egyből degradálod, hogy gyerekes és éretlen. Arányaiban joggal feltételezed róla a bizalmatlanságot, és részéről meg meg is értem, hiszen egyetemi évek, bulik, kocsmázások, bulik, csajozások, pasizások, tankörök, estek stb. Erről szól az egyetemi élet, rengeteg új férfit ismerhet meg a barátnője, és normális emberi reakció, hogy félti az ember azt, aki szeret még akkor is, ha megvan a bizalom. A kérdező pedig nemhogy a barátnőjében nem bízik, hanem tulajdonképpen saját magában nem, mert úgy gondolom, egy kissé önbizalomhiányos. Ennek tükrében semmi szüksége nincs arra, hogy a veszkóddal a fejére lépve még te is mélyebbre taposd a sárban. És igen, valószínűleg szereti a lányt, különben a kérdést sem írta volna ki, és le se szarná az egészet.

2014. nov. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
helyesírása*
2014. nov. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat !
2014. nov. 13. 10:17
 14/19 A kérdező kommentje:
És énis ettől tartok új barátok új város új közeg és ott vannak a bulik azért ha így belegondolok nem is milesz .és ettől tartok ahogy fentebb is írta az egyik kedves válaszoló hogy egy idő után új barátok stb.. és előtérbe kerülnek a régieknél és tudom hogy szeret és szerelmes belém de a távolság miatt ez elmúlhat úgy érzem azért sok pasi is körül venné engem sok lány és kitudja milenne ettől tartok!
2014. nov. 13. 10:20
 15/19 A kérdező kommentje:
ezzel nem azt akarom irni hogy nembízom benne de hosszú távon lássuk be elég húzós dolog ez nagyon ritka kapcsolat ami ezt kibírja és aki volt már így kérm irja le mi a véleménye memé most a párommal megtudjuk beszélni de ha késő lessz már nem lesz értelme
2014. nov. 13. 10:22
 16/19 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogy ha valaki tényleg szereti a barátját/barátnőjét, akkor az a kapcsolat nem fog az egyetemtől/főiskolától megszakadni.

Persze... tudjuk jól, megy ez a nagy fene ideológia, hogy az egyetemen bulizni kell, meg agyba-főbe d*gni, meg hogy milyen gáz már, ha "külsős" barátnőd van. Igen, sokan tényleg így állnak hozzá. De nem azok, akik komoly kapcsolatban vannak.

Ahol egy környezetváltozás elég ahhoz, hogy aki addig a mindenünk volt, lazán dobjuk, akkor ott vagy az a kapcsolat nem volt az igazi, vagy az illető túl könnyen teszi szét bárkinek a lábát.

A felszínes és gyenge, komolytalan kapcsolatok ismérve, hogy a megpróbáltatásokat nem bírják.

Ráadásul nem is úgy távkapcsolat, hogy ténylegesen állandóan távol vagytok egymástól, mint a klasszikus távkapcsolatban. Hanem csak iskolaidő alatt. Ami mint írtam, heti 4-5 nap, órarendtől függően. Amellett az összes szönetben, meg a vizsgaidőszak nagy részében otthon lesz. Azért ez messze nem ugyanaz, mint egy klasszikus távkapcsolatban, amikor 2-3 hetente találkozhatnak a felek egy fél hétvégére.


Az egyetem meg nem valami misztikus szétválasztóhely, hogy aki oda bekerül, az tutira lecseréli a többéves kapcsolatát.


OFF: nem, nem vagyok nyelvtannáci, de azért van egy igényességi szint, amit szerintem illene betartani.

2014. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem is arról van szó,h megszakad, hanem hogy lassan kihűl.
2014. nov. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mint ahogy lassan ki tud hűlni egy hagyományos kapcsolat is.

De ezek nem törvényszerű dolgok. Számtalan példát láttam már arra, hogy egy távkapcsolat működött. A legextrémebb, amit egyik exem szülei meséltek: az apa Győr-Moson-Sopron megyei volt, az anya meg hargitai. (Erdély, Románia közepe, ha valaki nem tudná.) Jó esetben havonta egyszer tudtak találkozni. Most házasok, és 4 gyerekük van.


Egy kapcsolat akkor hűl ki, ha hagyják. Azok az 1 hetes intervallumok meg nem olyan hű, de hosszúak ám. Mégegyszer mondom, itt most nem arról van szó, hogy állandó jelleggel, véglegesen elkültözik a csaj a világ másik felére. Hanem kollégista lesz, ennyi. Hétvégente hazajön, ha szerencséje van, már csütörtök este. Őszi szünetben otthon lesz. Téli szünetben szintén. Tavaszi szünetben szintúgy. Januárban csak vizsgázni fog bejárni, azaz a hónap legalább felét otthon tölti. De nekem például legtöbbször sikerült úgy rendeznem, hogy január utolsó két hetében már csak otthon lógassam a lábamat. Tehát ha úgy vesszük, december közepétől január végéig, még ha vizsgák előtti nap már el is utazik, akkor is az időszak felét legalább otthon tölti. Május elejétől meg június végéig megint vizsgaidőszak, ergo akkor is csak ritkán kell bejárnia. Utána meg 2 hónap abszolút szünet. Azért ez így kibírható szerintem.

Igen, lesznek olyan időszakok, szeptember második hetétől október végéig, meg november elejétől december közepéig, meg februártól tavaszi szünetig, illetve áprilisban, amikor csak hétvégente láthatjátok egymást. De az év többi részében annyit láthatjátok egymást, amennyit csak akarjátok. Amelyik kapcsolat meg ezek mellett kihűl, az amúgy is kihűlt volna.

De ami meg a legfőbb, hogy ez nem örökké tart.


De az gazság az, hogy ha valaki eleve nem is akarja, hogy működjön, akkor nem fog működni. Aztán lehet a nagy fene ideológiákat gyártani, hogy a távolság miatt nem ment... nem. Azért nem ment, mert eleve nem is akarta, hogy működjön.

2014. nov. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem remetének költözik egy másik városba,hanem boldog kollégistának és nemes egyszerűséggel csak élni fog.

Ahogy az itthon maradt fél sem fog unatkozni. Ehhez nem kell semmilyen ideológia.

2014. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!