Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális viselkedés ez?

Figyelt kérdés

Van egy párom lassan 9 éve. Előttem volt egy 4,5 éves kapcsolata (első) aminek a párom vetett véget.

2 évvel ezelőtt megtudta a párom h az exe babát vár. Onnantól minden nap más FB fiókjáról őt nézegette, miket oszt meg ezzel kapcsolatban, leszólta a pasija kinézetét nyelvtani helyesírását....aztàn megszületett a baba ugyanez volt...ekkor fejébe vette h visszaadja az exe cuccait. A héten fel is vette a kapcsolatot a lány anyjával h neki elviszi. Szerdán meglátta h az exe újabb babát vár....lesokkolta a hír. Azóta gyerekre vágyik h neki miért nincs még, bántja h az exe révbe ért és hasonlók. Hozzáteszem h nekünk lehetne màr egy 4.5 éves gyerekünk csak anno amikor kérdeztem tőle h ki legyen....választ sem adott. Még azt sem mondta h "nem" csak hogy " nem tudom". így elvetettem mert csak magamnak nem szülök gyereket.

Engem nagyon zavar a reagálása. 9 év telt el azóta h elhagyta a lányt.


őszinte választ szeretnék... normális h igy viselkedik igy reagál?

Kort is írjatok pls.


N



2014. nov. 16. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Te is tudod a választ, csak nagyon fájdalmas számodra a szembe nézés: a másik nőt szereti még mindig.
2014. nov. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem normális viselkedés.

Már maga a féltékenység és irigykedés sem jó.

Ha valakivel vagyok akkor már nem érdekel a múlt az meg, hogy máshoz hasonlítsam magamat vagy a páromat az végképp nem pálya.

Saját helyzetből kell kihozni a maximumot.

Elég érdekes viselkedése van a párodnak, ezt eddig inkább nőknél vettem észre. Bocsi, hogy ezt írom, de náluk láttam ilyen viselkedést eddig, de látom akkor ez meg van a mi fajtánkban is.

Ez abszolút nem érett viselkedés a részéről.

Nem a külvilágnak vagy egyes embereknek kell éljük az életünket.

Vannak persze dolgok amiken nehezen lehet változtatni, de amin tud az ember maga változtatni azt ne más ember miatt tegye hanem önmaga és szerettei miatt.

Most ne is a gyereket nézzük mert az egy komoly és egész életet beívelő felelősség, hogy felneveli az ember, de sok dolog van ami még ilyen és csak nevetni tudok ezeken.

Szomszédnak jó kocsija van, nekem is kell egy, sőt még jobb legyen.

XY-nak jó nője, pasija van, nekem is kell egy, sőt jobb legyen.

Valakinek jó és menő ruhái vannak, nekem is kell olyan, sőt még jobbak.

Mindig ez a versengés és ezzel együtt jár a pénzhajhászat is. A végén már nem is tudjuk, hogy minek mi az értéke.

A párod még mindig nem tudja értékelni azt az időt amit veled töltött és a ti jelenetekre, jövőtökre koncentrálni, ha még mindig a múlt emlékeiben, szeméiben él.

2014. nov. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt h még az exét szereti nem hinném. Inkább azt h bánja h otthagyta mert mi lett volna ha... h akár lehetne az az ő babája is.

Pedig nekem anno azt mondta h már nem szerelmes belé csak mint embert szereti,elhidegült tőle és attól fel h a lány az 5 éves évfordulójukra gyűrűt vár, de ő nem akarja elvenni.

youtubon volt egy hozzászólása pár hete amiben azt írta hogy "lecseréltem az autóm egy biciklire" és azt taglalta h nem volt elhidegülés és h milyen boldoggá tette őt a lány. Rákérdeztem erre h akkor most melyik az igaz. Azt mondta h nekem túlzott anno. Akkor a mi majdnem 9 évünk egy nagy hazugság volt?? :-(

Jól látod h a múltban él. De 9 év telt el azóta. Miért 8 év után jut eszébe h lezárja az előző kapcsolatát? És éppen akkor amikor az ex terhes lesz.... mintha addig reménykedett volna és a terhessége miatt végleg elvesztette a reményt is.

Köszi az eddigi válaszokat.

2014. nov. 16. 09:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Valóban érdekes dolgok jöttek elő a párodnál.

Ezeknek nem volt előjele, hogy ő még vonzódik vagy érdeklődik az előző párja után? 8-9 év alatt semmi nem volt?

Valóban ez lehet az oka, hogy amíg nem volt gyereke a másik nőnek addig érezte azt, hogy még visszakaphatja.

Van egy olyan sejtésem, hogy te is csak azért lettél neki, hogy féltékennyé tegye a másikat.

Jól megvoltatok és eddig kibírtátok egymás mellett.

Bocsi, ha tévednék, de ebből ez jön le számomra.

Ezzel, hogy gyereke lett a másiknak bizony szertefoszlottak az "álmok" és most azért akar gyereket, hogy megmutassa a másiknak, hogy neki is lesz egy.

Nem értem mi logika van ebben a versengésben.

Mit akar bizonyítani a másik nőnek?

Az élet nem egy verseny, hogy a másikat le kell győzni.

Sajnálom, hogy ez a kapcsolat így alakult és fogalmam sincs, hogy mit írjak, milyen tanácsokat adjak neked ez ügyben.

Ezt a dolgot nektek kell megbeszélni és ha vannak olyan dolgok amik beárnyékolják vagy be fogják árnyékolni a boldogságotokat, de inkább a te boldogságodat akkor abba ne menj bele.

Ha lesz is gyereketek akkor arra gondolj és mond el a párodnak, hogy az a kisember ne azért jöjjön a világra mert a másiknak is van, hanem azért mert azt mindketten SZÍVből akarjátok.

A gyerek nem egy eszköz, az a boldogság és szeretet gyümölcse. Most ez nyálasan hangzik, de ezt sokan elfelejtik.

Egy gyereket nem csak akkor kell szeretni mikor még kicsit és lehet vele villogni.

Egész hátralevő életben támogatni kell jóban és rosszban egyaránt. Fel van erre készülve a párod?

Nem ám 1-2 év múlva otthagy.

Kívánok neked sok erőt és kitartást a jövőben.


#2 voltam

2014. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Volt előjele.

Az o kapcsolatukban benne volt egy másik srác, akivel a lány nagyon jóban volt. Ez a páromnak nem tetszett. Végigkísérte a 4.5 évüket, de csak barát volt a lány szerint viszont izgatta a fantáziáját mint pasi is. Amikor szakítottak rá 1 évre a lány felhívta a párom és bejelentette h összejött azzal a sráccal. Párom nagyon kiakadt. Az utcán sem köszöntött neki még évek múlva sem. Most meg az is bajára van h miért nem barátok miért nem ismerőse fb-on holott a párom egész családja az, sőt a làny összes exe is csak a párom nem.

Tegnap sokat beszélgettünk és mondta h nem akar tőle semmit de a fenti dolgok zavarják és csak a barátja akar lenni. Barátja? 8.5 év után? Minek? Párom hagyta el.... ő bántotta meg a lány..miért csodálkozik h ilyen és miert zavarja h a lány már réges rég túllépett a kapcsolatukon?! nem értem miért...a lanynak megvan a sajat kis élete családja már. És ez igy van rendjén.

Köszönöm a soraid legalább tudom h nem csak szerintem nem normális ez a reakcio. :-)

2014. nov. 17. 05:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nem normális nekem se teljesen, ha nem egy örök versenyzővel áll szemben. Amúgy ezért nem szabad érdeklődni az exek iránt sztem, mert nem kell ahhoz hasonlítgatni az életünket, éljük a magunk módja szerint, s ne a másikkal versenyezzünk.
2014. nov. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tisztellek a nyugalmadért! Én lehet hogy nagyon keményen visszavágtam volna a nekem még nincs gyerekem felszólalására! Nem hiszem, hogy neked a gyermeked elvetetése könnyű lehetett. Nem jut eszébe most, hogy ő anno lényegében ítéletet mondott a saját gyereke életéről???? Akkor most a más. miért ébreszt benne fájdalmat????? Hát ne haragudj, de akárhogyan is szeretném nem tudnék mellette maradni! Nagyon sok erő kell hogy ezt a bizonytalanságot eltűrd mellette. Mert ő szerintem visszavágyik, csak éppen lehet hogy a korábbi szakítás nem azt az eredményt hozta amit ő szeretett volna! Vagyis lány a barátot magamellett tartotta és abből lett komoly kapcsolat és nem a volt párját édesgette vissza! Én szerintem ez nagyon nem fair viselkedés!!!
2014. nov. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Tegnap beszélgetett a barátjával, megkérdezte h mi újság velünk. 1 mondattal elintézte a témát! Aztán szóba került az exe....hadd ne mondjam mennyit beszéltek az "én miért nem vagyok ismerőse FB-on?? témáról....

Igen türelmes típus vagyok, de úgy érzem h itt már a türelmem végén járok.


Kezdem már nagyon szánalmasnak érezni ezt az egészet, mert észre sem veszi h ezzel nekem mit okoz. De ezzel a viselkedéssel csak azt mutatja h mennyire nem nőtt még fel!

Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 19. 16:58
 9/9 anonim ***** válasza:

na, engem kevesebbért dobtak most, ehhez képest vicc, h miért. SZTEM!!! próbáld megbeszélni vele még egyszer, mondjad neki, h ha menni akar vissza, akkor menjen, mert nagyon azt érzed, h arra vágyik újra.

sztem egy ilyen felajánlás a legjobb, bár neked, meg talán még neki se lenne könnyű, de ha belemegy, akkor jó, h nem cseszted el az életedet vele, ha nem, akkor pedig viselkedjen normálisabban talán, nem nagy kérés lenne talán. Ez csak egy opció volt, amit én tennék a helyedben talán, de hallgass a józan eszedre kicsit majd a döntésnél, ha nem is ezt tolod, akkor is.

2014. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!