Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért akar valaki megfelelni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akar valaki megfelelni a másiknak (párjának, partnerének, kiszemeltjének, stb)? Mi ez a megfelelni akarás?

Figyelt kérdés

Miért jó változtatni magunkon valaki másért? Miért nem magunkat adjuk - miért igazodunk? Mi ez a belső kényszer? Miért alakult ki? Mire jó ez?


Képtelen vagyok napirendre térni ezzel. Nekem ez logikátlan. Nekem ez füllentésnek tűnik. Nekem ez behódolás.


Senkit sem akartam megbántani, a vitát is kerülném, ha lehet. :) Én csak szeretném megtudni, Miért.

A túlegyszerű válaszokat kerüljük, jó?



2014. nov. 19. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon ritka az a kapcsolat amikor 1:1-ben mind2 fél teljesen eltudja fogadni a másikat olyannak amilyen...mindig van valami akár kicsi akár nagy dolog amiben össze kell csiszolódni...
2014. nov. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért kell összecsiszolódni?
2014. nov. 19. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:
élhetsz olyan házasságban is mint Al Bundy :)
2014. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2014. nov. 19. 13:22
 5/8 anonim ***** válasza:
azért kell összecsiszolódni...mert nem kellenek az állandó viták :)
2014. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megvitatni dolgokat igen élvezetes és hasznos tud lenni.
2014. nov. 19. 14:17
 7/8 GipszI ***** válasza:

Vita: igen. Veszekedés: Nem.

Azért kell egymáshoz csiszolódni, hogy harmonikusabban tudjatok együtt élni. Ha a másik félnek vannak olyan dolgai amit a párja nem tud tolerálni, de megváltoztatható (pl. vécéülőke lehajtása) akkor melyik a jobb? Megtanulni lehajtani, vagy állandóan veszekedni miatta?

2014. nov. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem, nem jó, ha valaki változtat az egyéniségén másért, de ugyanakkor mindannyiunkban él a vágy, hogy szeretve legyünk, és ezért akár meg is teszünk bizonyos módosításokat a viselkedésünkön.

A vécéről való veszekedés példája teljesen jól bemutatja ezt, hogy olykor eltűrünk dolgokat, vagy meghunyászkodunk felettük, mert félünk, hogy elveszítjük azt, akitől a szeretetet várjuk.

Ettől függetlenül még megőrizhetjük a karakterünk jelentős részét.

Baj akkor van, amikor egyesek már a főbb alappilléreiket, elveiket is felrúgják.


Személyes tapasztalat:

Amíg nem éltem párkapcsolatban, addig én is ugyanígy gondolkodtam, hogy "én ezt aztán biztosan nem, nálam másként lesz". Hát persze... Nem az a nagy meló, amikor összejössz valakivel, hanem az, hogy a kapcsolatot fent is kell tartanod, időt, energiát, törődést, szeretetet kell invesztálni abba, hogy ez működjön, és ez - jó esetben - mindkét fél részéről kisebb áldozatokkal, lemondásokkal jár, ha valóban fontosnak tartják azt, ami közöttük van.

És ettől még ugyanúgy önmaguk maradnak, csak tényleg "összecsiszolódnak". Egyébként az "önmagad" is egy relatív fogalom, mert mihez képest vagy önmagad? Nincs olyan ember, aki ugyanúgy viselkedik a szerelmével, mint baráti vagy családi körben.


Nem tudom, érdekelt-e még ez a válasz több, mint 3 év után, de megfogott a kérdésed.

2018. jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!