Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én lennék a hülye és a kapzsi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én lennék a hülye és a kapzsi vagy a barátom nem eléggé talpraesett?

Figyelt kérdés

A barátom megszerezni nem szerette régebben a pénzt, csak költeni! De tudta, hogy én eléggé ügyintézős vagyok, szeretek dolgozni, szeretem a pénzt, de soha nem költekezek túl, nem vagyok nagyra vágyó, sőt spórolós vagyok! Sajnálom sokszor a pénzt magamra, de a családtagjaimra kérés nélkül gondolok és adok pénzt (például betegség, baleset). Örököltem pénzt, mert meghalt az egyik rokonom, ha eljutok odáig, akkor jó lesz kezdésnek, egyenlőre nem túrok bele, mindent eltettem. Ezért a barátom szerint nekem minden könnyebb, nekem csak a pénz számít (holott megbeszéltük, hogy jövőre diploma után ebből elköltözünk és saját lábra állunk)... Most neki halálos beteg az egyik rokona és a családja a barátomat konkrétan kiakarja hagyni a pénzes dolgokból és a barátom ezt nem akarja látni! Van egy iszonyat undok testvére, nem is beszélnek egymással, a szülők gyengekezűek és önzők! Mindig csak magukra költik a pénzt, a gyerekeknek alig csordogál valami, ezt megszokta a barátom. Szerinte szívtelen vagyok, mert nem a gyógyulására koncentrálok, hanem ennek ellenére felhozom a pénzes témát! Holott hozzáteszem az egyik szülője és testvére marakodnak a halálos beteg rokonon, hogy kihez költözzön oda, mivel elég sok nyugdíjat kap és van is eltéve sok pénze és most a házat forgatják ki érte! Ő ezt nem akarja látni, pedig én beszéltem az anyjával erről és kihúztam belőle ezeket a dolgokat, ezt az eltett pénzeset és hogy járnak a lakásba úgy, hogy a gyerekek nem tudnak róla (versenyeznek a testvérével, hogy ki találja meg előbb, mert azé lesz a pénz, mivel egymásnak nem akarnak adni, szerintem ez undorító dolog)! És a barátom szerint én hazudok, a családtagjai nem ilyenek és én csak haszonleső vagyok és Őt ez a pénzes dolog nem érdekli! Pedig szereti költeni a pénzt, hülyeségekre költi, szerencsére rávettem, hogy járjon el diákmunkára, így van némi pénze most már. Szívtelennek tűnök, szeretem és imádom a rokonát, de a sajnálkozáson kívül erre is ügyelni kellene! Ha örökli a szülő a házat a testvérével, akkor abból csak a barátom testvére fog kapni, mert a barátomat már kiakarják utálni otthonról, mert a nővére beakar szülni a szülői házba és így a barátom már ott "túl sok" lenne! Vagy a másik megoldás: Csak a brátom tesójáé lesz a rokon háza és a szülő testvérét kifizeti, de a barátom akkor se fog kapni semmit, mert nincsenek beszélőviszonyban, se köszönőviszonyban egymással, a pénzt a barátom testvére az apjának adja majd, aki tuti, hogy nem fog adni belőle barátomnak! Végtelenül szereti a barátom a családját, de egyszerűen nem akarja látni, hogy mi folyik körülötte! Nem gondol a jövőre! Nem gondol soha bele, hogy mit veszíthet! Nem is tervez, mondván, minek! A házért konkrétan háború van, plusz a rokon nyugdíjáért, szegény rokon meg haldoklik és keselyűkkel van körülvéve... És lehet szívtelen vagyok, de Neki már oly mindegy, hogy mi van a házzal, de nekünk fontos lenne a jövő miatt! És nem is az enyém lenne, hanem az övé! Jövőre diplomázunk, elakarunk költözni az én pénzemből Pestre, abból a pénzből, ami ebből lejönne, Ő is beszállhatna valamibe! Nem akarom a rokon halálát, aranyos és kedves volt mindig, sokat látogattuk (soha nem a pénz miatt, mert soha nem adott, mielőtt valaki ezt kitalálná) és most is mindig megyünk be hozzá, viszünk be neki dolgokat, amire szüksége van.

Ez tényleg ennyire undorító dolog tőlem, hogy gondolok a pénzre is?



2014. dec. 19. 16:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
A barátoddal értek egyet. Egyébként se szólj bele. Az ő rokonsága, az ő öröksége. Nincs közöd hozzá. Szerintem anyagias vagy nagyon. Lehet, hogy a szándékod nem rossz, de ne avatkozz bele. Az ő családja. Ne gyötörd a barátod. Ő nem pénzorientált, amint leírod. Szerintem, ha erősködsz, azzal csak tovább erősíted benne, hogy csak a pénz érdekel. Lehet, hogy te logikusabban gondolkodsz, de az érzései a barátodnak vannak igazán.
2014. dec. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Rosszul látod! A nagymamáját SOHA vagy alig látogatta, hirtelen meg megnőtt a szeretete! Egyszerűen könnyebb becsukni a szemét és "átvészelni"! És az én dolgom is, mivel az a pénz közös lenne, mivel együtt akarunk maradni! És én megosztom a pénzemet vele! Itt nem a szeretetéről és az érzéseiről van szó (mivel a kórházba is csak miattam látogatjuk, mert ő nem akart bemenni hozzá eddig se), hanem arról, hogy meggondolatlan!
2014. dec. 19. 16:15
 3/15 anonim ***** válasza:
Jó és akkor itt mit vársz? Te már döntöttél, hogy milyennek látod a barátod. Fogadd el, hogy ilyen. Vagy változtatni akarsz a viselkedésén?
2014. dec. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

"Szegény rokon haldoklik,és keselyűkkel van körülvéve..."

Te sem vagy jobb.Sőt,Te talán rosszabb vagy mint azok akiket elítélsz.Olyan dolgokba szólsz bele,amihez semmi közöd sincs.Ez nem a Te dolgod!Nem a Te családod!Az a baj hogy túlzottan anyagias vagy,és most esélyt látsz arra hogy könnyen szerezz pénzt.És mivel a barátod nem hajtja a pénzt olyan mániákusan mint Te,ezért vagy most kiakadva.

2014. dec. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mivel nem akarok ingyenélő lenni, így igen, minden lehetőséget kihasználok! És mint írtam, van közöm a pénzhez és azt is írtam, hogy én mindig is akartam látogatni a rokont, csak a barátom nem! És a család is már csak ilyenkor foglalkozik vele, de én mindig mentem úgy, hogy nem is a rokonom volt! Én nem vagyok keselyű, e ami jár, az jár és akármennyire alattomosan hangzik, ki kell aknázni a lehetőségeket! Én foglalkoztam mindig az emberekkel és érdekelt a sorsuk, sok pénzt beleöltem már a betegségekbe és hogy segítsek másokon és akik rászorulnak, akiket szeretek! A családnak is "ingyen pénz" ezzel az erővel... Hozzátenném, hogy a barátomat is egy időben én láttam el pénzzel, mert a szülei éppen orroltak rá és az én családom is gondoskodott róla és az Ő családja is natúr állampolgár, nem gazdagok, nem a pénzéért vagyok vele! Megdolgozok a pénzemért, de ha van rá lehetőség így pénzhez jutni, ki az a hülye, aki hagyná veszni? Talán Téged sem érdekelne a pénz? Hagynád szétkapatni és omladozni, odaveszni a házat? Szerintem mindenki kihasznál, egy embert nem tudnál mutatni, aki ne adná el vagy ne osztozna rajta, ez természetes dolog! Itt senki sem a rokon érdekét nézi, én látogattam, de nehogy már a barátom kimaradjon abból, ami esetleg Őt is illetné! Ez egy ilyen szívtelen Világ, halálra kell dolgoznod magad és megragadni a lehetőségeket, ha nem teszed, akkor mehetsz a süllyesztőbe!
2014. dec. 19. 17:05
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem értem miért gondolod hogy bármi közöd is van más emberek pénzéhez.Attól hogy néha meglátogattad a szóban forgó illetőt,attól még nem vagy jogosult egy forintra sem.A családnak is "ingyen pénz"igen,de az ő pénzük lesz,nem a Tiéd.Ugyanis ők lesznek az örökösei,nem pedig egy idegen.Jelen esetben Te.És annak sincs semmi köze a dolgokhoz hogy
2014. dec. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Véletlenül elküldtem:)

Na szóval,annak sincs köze semmihez hogy Te láttad el pénzzel a barátodat.Attól még nem vagy családtag,nincs beleszólási jogod semmibe.Nem értem miért akarod belehajszolni hogy elkezdjen ő is a koncon marakodni.

2014. dec. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nincs jogom a pénzhez, de ha a barátom kap belőle, akkor én is, így már érted? :D Amit Te keresel és más személyre költöd el, pl. veszel a barátnődnek egy csokit, z sem Őt illeti így, hanem Téged, mert a Te pénzed, de még is kap, ezen nem tudom mit nem lehet érteni :) Mi együtt vagyunk és mivel a pénzhez nekem is lesz közöm, ha a barátom kap belőle, így engem is érdekel és jogom lesz hozzá, mivel egy pár vagyunk és leszünk! Vagy Te önző módon nem adsz senkinek semmit és csak magadra költöd a pénzt? :D
2014. dec. 19. 18:22
 9/15 A kérdező kommentje:
És onnantól kezdve, hogy kapna belőle, nem az enyém lenne, hanem a MIÉNK, mivel közösek a dolgok, az én örökölt pénzem is közös, ezt nevezik önzetlenségnek, amit Te lehet nem ismersz! :) Nyilván vigyázok rá és nekem nagyobb pénzem van a pénzem elosztását illetőleg, de mindenki kapna egy ilyen alkalmon, ne mondd, hogy Te nem, mert hazugság lenne! És nehogy azt képzeld, hogy én arra számítok, hogy kapok belőle, hanem a barátom kap és én így ezáltal jutok hozzá nyilván... és ezt nem magamra, hanem MAGUNKRA akarom elkölteni, van azért különbség bőven! :) Hja és én nem idegen vagyok a család számára, hanem jóformán családtag, ahogy az én szüleimnél is a barátom annak számít és nem tesznek ok különbséget köztünk, átvitt értelemben mi az egymás családjának a gyereki is vagyunk! Lehet Te még nem voltál senkivel ilyen jó viszonyban, mert nem vagy valami önzetlen figura és elég tesze-toszának tűnsz, de nálunk így van.
2014. dec. 19. 18:27
 10/15 A kérdező kommentje:
*nagyobb beleszólásom, így értettem :)
2014. dec. 19. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!