Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én lennék a hülye és a kapzsi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én lennék a hülye és a kapzsi vagy a barátom nem eléggé talpraesett?

Figyelt kérdés

A barátom megszerezni nem szerette régebben a pénzt, csak költeni! De tudta, hogy én eléggé ügyintézős vagyok, szeretek dolgozni, szeretem a pénzt, de soha nem költekezek túl, nem vagyok nagyra vágyó, sőt spórolós vagyok! Sajnálom sokszor a pénzt magamra, de a családtagjaimra kérés nélkül gondolok és adok pénzt (például betegség, baleset). Örököltem pénzt, mert meghalt az egyik rokonom, ha eljutok odáig, akkor jó lesz kezdésnek, egyenlőre nem túrok bele, mindent eltettem. Ezért a barátom szerint nekem minden könnyebb, nekem csak a pénz számít (holott megbeszéltük, hogy jövőre diploma után ebből elköltözünk és saját lábra állunk)... Most neki halálos beteg az egyik rokona és a családja a barátomat konkrétan kiakarja hagyni a pénzes dolgokból és a barátom ezt nem akarja látni! Van egy iszonyat undok testvére, nem is beszélnek egymással, a szülők gyengekezűek és önzők! Mindig csak magukra költik a pénzt, a gyerekeknek alig csordogál valami, ezt megszokta a barátom. Szerinte szívtelen vagyok, mert nem a gyógyulására koncentrálok, hanem ennek ellenére felhozom a pénzes témát! Holott hozzáteszem az egyik szülője és testvére marakodnak a halálos beteg rokonon, hogy kihez költözzön oda, mivel elég sok nyugdíjat kap és van is eltéve sok pénze és most a házat forgatják ki érte! Ő ezt nem akarja látni, pedig én beszéltem az anyjával erről és kihúztam belőle ezeket a dolgokat, ezt az eltett pénzeset és hogy járnak a lakásba úgy, hogy a gyerekek nem tudnak róla (versenyeznek a testvérével, hogy ki találja meg előbb, mert azé lesz a pénz, mivel egymásnak nem akarnak adni, szerintem ez undorító dolog)! És a barátom szerint én hazudok, a családtagjai nem ilyenek és én csak haszonleső vagyok és Őt ez a pénzes dolog nem érdekli! Pedig szereti költeni a pénzt, hülyeségekre költi, szerencsére rávettem, hogy járjon el diákmunkára, így van némi pénze most már. Szívtelennek tűnök, szeretem és imádom a rokonát, de a sajnálkozáson kívül erre is ügyelni kellene! Ha örökli a szülő a házat a testvérével, akkor abból csak a barátom testvére fog kapni, mert a barátomat már kiakarják utálni otthonról, mert a nővére beakar szülni a szülői házba és így a barátom már ott "túl sok" lenne! Vagy a másik megoldás: Csak a brátom tesójáé lesz a rokon háza és a szülő testvérét kifizeti, de a barátom akkor se fog kapni semmit, mert nincsenek beszélőviszonyban, se köszönőviszonyban egymással, a pénzt a barátom testvére az apjának adja majd, aki tuti, hogy nem fog adni belőle barátomnak! Végtelenül szereti a barátom a családját, de egyszerűen nem akarja látni, hogy mi folyik körülötte! Nem gondol a jövőre! Nem gondol soha bele, hogy mit veszíthet! Nem is tervez, mondván, minek! A házért konkrétan háború van, plusz a rokon nyugdíjáért, szegény rokon meg haldoklik és keselyűkkel van körülvéve... És lehet szívtelen vagyok, de Neki már oly mindegy, hogy mi van a házzal, de nekünk fontos lenne a jövő miatt! És nem is az enyém lenne, hanem az övé! Jövőre diplomázunk, elakarunk költözni az én pénzemből Pestre, abból a pénzből, ami ebből lejönne, Ő is beszállhatna valamibe! Nem akarom a rokon halálát, aranyos és kedves volt mindig, sokat látogattuk (soha nem a pénz miatt, mert soha nem adott, mielőtt valaki ezt kitalálná) és most is mindig megyünk be hozzá, viszünk be neki dolgokat, amire szüksége van.

Ez tényleg ennyire undorító dolog tőlem, hogy gondolok a pénzre is?



2014. dec. 19. 16:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező:)

Úgy látszik hogy nem sikerült rávilágítanom a dolgok lényegére.Pedig megpróbáltam.De nem akarod vagy nem tudod megérteni.Nyilván pozitív megerősítéseket vártál amikor a kérdést kiírtad,de mivel nem ilyen választ kaptál tőlem így elkezdtél finoman személyeskedni.Teszetoszának nevezel,egy nem túl önzetlen figurának aki az eddigi élete során nem volt olyan jó viszonyba senkivel mint Te,a barátod családjával.Meghagylak Téged ebben a hitedben,gondolj amit akarsz.Mint ahogy Én is azt gondolom rólad hogy a pénz utáni beteges sóvárgásod már szinte ijesztő.Ijesztő és undorító is egyben.Ülsz és azt várod hogy a barátod egy rokona meghaljon,és akkor hátha neked is csurran-cseppen valami.

2014. dec. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ha szerinted az beteges, hogy a jövőnkre gondolok, akkor Neked van valami baj a ketyerédben! :) Nem tudsz tán értelmezni? Szerinted miért látogattam rokont gyakran? Most derült ki, hogy van x összege, amit szét oszt a gyereki közt. Én ezt a napokban tudtam meg. Szerinted azért mentem oda, hogy a tudomásomban nem lévő összegből halála után kapjak? Te ennyire tudatlannak nézel, hogy egy olyan dologgal ne lennék tisztában, hogy ki kap és örököl pénzt és ki nem? :D Azért látogattam és látogatom, mert kedvelem és szeretem! És azért küzdök, hogy a barátomat ne semmizzék ki! Bár ahogy az írásodból kiderül, Te hagynád magad! :)
2014. dec. 19. 19:05
 13/15 anonim ***** válasza:
47%
A kérdezőnek hiába mondanak bármit, ő tökéletesen önmagával beszélget és senki más véleményét nem fogadja meg/el. Szóval szerintem reménytelen. Első voltam. Arra legalább jó vagyok pl. én is, hogy lepontozzon. (Gondolom ő volt, bár nem ítélkezem, talán nem :)
2014. dec. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
47%
Ja és még azt hozzáteszem: egyik személy sem hülye. Sem a barátod, sem te. Egyszerűen más a világotok. Nekem te vagy az unszimpatikusabb felfogású, ahogy láttam az írásaid. Miért nem lehet ezt elfogadni? Persze, így biztos sikeres leszel és sok pénzt tudsz szerezni, mert egy adottságod már biztos megvan hozzá. A mások meg nem értése és a haszon kiszimatolása még ott is, ahol semmi helye nincsen. Na és mi van, ha a pasid holnap mondjuk lelép, mert ilyen vagy? (nem személyeskedés, csak elmélet) Te itt pattogsz a pénzén (ami még az övé sem, nemhogy a tiéd), ő meg lehet, hogy nem is lesz veled? Akkor bánnád? A barátod? A pénzét? Stb... Szerintem gondolkodj kicsit inkább mélyebben is, hátha rájössz a dolgok valódi lényegére. Ja és lehet lepontozni. Sok szép napot!
2014. dec. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A barátom nem fog elhagyni! Gyerekes nagyon még és konkrétan én vagyok a második anyja, én neveltem meg, mert viselkedészavaros volt, mivel otthon szartak rá, a számítógép és a verekedős haverjai nevelték fel! Mivel nem foglalkoztak vele, mindent ráhagytak, plusz alig mozdult ki, ha ki is ment, csak erőszakoskodást és bunkóságokat látott, így normális emberi viselkedés furcsa volt neki, de szerencsére mára már sikerült "szocializálni", csak kicsit nehézkes volt. Hihetetlen, de így van. Az én rokonom, amikor haldoklott, már akkor elkezdtük a házán gondolkozni, amikor meghalt, akkor adtuk el. Ti sem vagytok szűzkislányok, mivel arra a kérdésre bezzeg egyikőtök sem válaszolt, hogy ilyen helyzetben Ti is ugye eladnátok-e házat? Vagy hagynátok megrohadni? :) Gondolom azért eladnátok... :D Bármelyik rokonom meghal, eladjuk a házát, ahogy minden más normális ember! Ezen nem tudom mit kell felháborodni... Nekik is a rokon haldoklik, ott van a ház, vissza már úgy se megy, akkor minek legyen ott? Hogy a cigányok szétkapják és szétomoljon? Nem gondolkoztok... :) És igen, a barátommal minden közös, bár nálatok gondolom úgy van, ha kaptok pénzt, azt magatokra költitek csak és kizárólag... :D Hát én nem ilyen vagyok, mert én megosztom a dolgaimat és ezt vissza is várom :) Szerencsére a barátomnak sikerült kinyitni a szemét és már érdeklődött is, hogy ki hogyan képzelte el a ház jövőjét és egyenlőre jó hírek vannak :) A rokont pedig hazaengedik az egyik családhoz saját felelősségre úgy (magyarul odaköltözik az egyik családhoz), hogy alig bír beszélni, járni nem bír és egyéb gondjai is vannak, de bent tartani nem tudják, mert amíg magánál van és elakar menni, nem tehetnek semmit... Magyar egészségügy...
2014. dec. 20. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!