Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Joga van ehhez a barátomnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Joga van ehhez a barátomnak?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk össze, amíg nem volt munkám magától értetődő volt, hogy én viszem a háztartást. Most már dolgozok én is és elvárnám, hogy mivel a pénzkeresés is megoszlik, így a barátom is szálljon be a házimunkába. Ezzel még nincs is gond, de néha olyan elvárásokkal jön oda hozzám, hogy csak nézek... Mostanában sokat veszekszünk, ezért ő különcködik, magának bevásárol a boltba, magának megfőz, stb, én meg oldjam meg ahogy akarom. Ezért én meg nem vasalom és pakolom el a ruháit, hanem ott hagyom a szárítón. Tegnap este fürdés után meg odajött hozzám egy szál fa_zban, hogy hol vannak a boxerei, nincsenek a fiókban. Mondom ott vannak a szárítón, vegye le magának. Erre meg fel volt háborodva, hogy mi az, hogy nincsenek elpakolva, meg a ruhái miért nincsenek kivasalva? Meg hogy ha meglátják az emberek gyűrött ruhában, akkor az húú az én szégyenem lesz, stb. Erre én ezt mondtam, hogy nem vagyok se az anyja, se a felesége, nem kötelességem vasalni rá meg pakolászni neki, ha agglegény lenne se csinálná meg helyette senki... Na és erre jól besértődött és nagyon összevesztünk.


Helyesen cselekedtem?


2014. dec. 21. 11:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Helyesen cselekedtél. Ha olyan nagy az arca, hogy magának bevásárol és magának főz, akkor oldja meg a többi dolgát is egyedül. Úgy viselkedik, mintha lakótársak lennétek... én sem értem, mi tart össze titeket.


Mi is együtt élünk, sőt: én bizonyos betegségek miatt munkaképtelen vagyok, úgyhogy ő keres kettőnkre, és még így is besegít a háztartásba... mármint nyilván a nagyobb részét én végzem el, de ő is beszáll, ha segítségre szorulok. Szerintem így kellene működni egy rendes párkapcsolatnak... bajban segíteni egymást, közösen megoldani a dolgokat, kommunikálni, stb. és még ő nyugtatgat, ha néha elpityeredem, amiért anyagilag nem tudok beszállni a közösbe, és úgymond ő tart el... időnként elvállalok kisebb alkalmi melókat, meg kapok segélyt, tehát valamennyi pénzt én is összekaparok, az épp arra elég, hogy a magam számláit, bérletet, kezeléseket kifizessem belőle, az albérlet fizetésébe már nem tudok beszállni. De ő ezt soha egy percig nem érezteti velem, sőt, megdicséri minden főztömet, adja a pozitív visszajelzéseket, és hálás, amiért rendben tartom a lakást.


Na mindegy, elkanyarodtam a témától, csak annyit szerettem volna ezzel elmondani, hogy így kellene működnie a kiegyensúlyozott párkapcsolatoknak... nálatok pedig ez nagyon nem úgy néz ki. Megkérdezhetem, mennyi idősek vagytok?

Amúgy nem véletlen mondják, hogy lakva ismerszik meg az ember... az is lehet, hogy időt kell még adni ennek, többször leülni átbeszélni az együttélés menetét, és bele kell rázódni. Az én szüleim amikor anno összeköltöztek, az első évet végigveszekedték... de 30 éve együtt vannak :)

Mindenesetre jól teszed, hogy nem hódolsz be neki, és nem szolgálod ki cselédként! De hosszabb távon az működne, ha ezt higgadtan meg tudnátok beszélni.


25/l

2014. dec. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!