Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? A barátnőm pszicho...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? A barátnőm pszichopata!

Figyelt kérdés
Már 3 hónapja vagyunk együtt, de nagyon megszerettem ezt a lányt. Tetszett a titokzatossága, és a bája. Ezen kívül azt gondoltam, hogy szeretni is fog, hisz mindig olyan, csendes, és kedves. De mikor jobban megismertem megmutatta a foga fehérjét. Azt mindig tudtam hogy már elég régóta jár pszichológushoz, de soha nem akart róla beszélni, erre meg semmiképpen nem gondoltam. Az egyik nap olyan mint ahogy eddig ismertem (aranyos, bájos) a másik nap pedig bunkó, cinikus. Most hogy papírja van róla hogy antiszociális személyiség zavara van, nem tudom megéri-e vele maradnom. Egyre fusztrálóbbá válik az állandó kedélyváltozása, és az hogy olyan dolgokat vág a fejemhez, amiket nem érdemlek meg. Azonban nem hiszem hogy el tudom engedni. Valamelyik nap is olyan kedves volt, még reggelit is csinált. Had ne mondjam rögtön megbocsájtottam neki, hisz egész nap ilyen aranyos volt velem. Nem tudom mit csináljak. Valahol olvastam hogy a pszichopatákat nem lehet meggyógyítani, és nem képesek szeretni, de nekem nem úgy tűnt, mintha csak kihasználna. Szakítsak vele?
2014. dec. 23. 12:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor lennék együtt lelkibeteg nővel, ha a betegsége nem mások ellen irányuló. Tehát pszichopatával, nárcisztikussal, stb. nem, mert tudom, hogy ezek csak eszközként tekintenek rám, igazából végig csak magukra gondolnak. Még ha kedvesek is időnként, az is csak azért van, hogy manipuláljanak.
2014. dec. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

7,ebben a megszállottság dologban igazad van.

de amit ők éreznek nem nevezném szerelemnek.inkább valamiféle birtoklási vágynak. erről sajnos regényeket tudnék írni.

2014. dec. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
39%
Az antiszociális és a pszichopata nem ugyanaz! Az antiszoc. az az, aki nem szereti az embereket, a pszichopata pedig akinek nincsenek SEMMILYEN érzései, így van kapcsolva az agya.
2014. dec. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

#12 Ki hogyan nevezi. Mi is csinálunk/mondunk pár rossz dolgot szerelemnek álcázva.


#13 Baromságokat beszélsz. Különbséget tudsz tenni az aszociális és az anti-szociális között?

2014. dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
b+ lekváros kenyér :( faterom is ilyen.
2014. dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

14, való igaz. csak amit egy ilyen személyiségzavaros ember leművel a 'szerelmi' kapcsolataiban,az durvább,mintha csak szimplán belebotlunk egy h.lyébe.


különben bocsi,az offért, de felvilágosítasz légyszi a különbségekre a pszichopata és az antiszociális személyiségzavar(!) között? mert ha rákeresek,tulajdonképpen egybemossák a pszichopatával.illetve úgy írják,hogy antiszociális személyiségzavar közé tartozik a pszicho/szociopata.

akkor most hogy van ez?

2014. dec. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%

A pszichopatának az agya biológiailag működik úgy, hogy nincsenek érzései, mindenre közömbös.

Ezzel szemben az antiszociális egyszerűen utál kimozdulni, utálja a társaságot, egy mizantróp típus. Olyan személyiség, aki nem illeszkedik be a társadalomba.

2014. dec. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

vagy nálad hogy kell értelmezni az anti-szociálist?:D


mert használjuk ezt a hétköznapokban,de antiszociális személyiségzavart nézem,az más.

2014. dec. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
24%
DE az antiszociálisnak VANNAK érzései, és ez a legfontosabb különbség szemben a pszichopatával, aki erre biológiailag képtelen. A pszichopatán NEM LEHET segíteni, az antiszociálison viszont igen. Ha eléred, hogy megkedveljen 1-2 bizonyos társaságot, elmegy veled, megkedveli, stb..
2014. dec. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
9%

#16 Nem minden anti-szociális pszichopata, de minden pszichopata anti-szociális. Mondhatnám. :D


A 17 meg összekever egy csomó mindent.

Anti-szociális egyszerűen az, aki nem tud vagy nem akar a társadalom által diktált írott vag íratlan szabályoknak megfelelni.


A pszichopata is érez - undort, szadista vágyat, kapzsiságot. Baromság, hogy Semmit.

Azt sem mondanám, hogy lehet rajtuk segíteni - vannak kísérletek, amik az "empátia kúrát" alkalmazzák rajtuk. ha nem is "javulnak meg", van, aki fejlődő tendenciát mutat. Amúgy én sem hiszem, hogy sikeres próbálkozás, de érdekes... Érdekes, nagyon.

2014. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!