Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan mondta ezt a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan mondta ezt a párom barátja a szilveszterre vonatkozólag?

Figyelt kérdés

A párom barátja (ő a fiú, éns a lány) a mai nap felhívta a barátom, hogy töltse vele és két másik jóbaráttal egy másik városban a szilveszter [egyikőjüknek sincs ott dolga, csak szerintük a mi városunk "sz@r" és az a másik város a jó/jobb (kb. 120 km-rel arrébb van)]. Mikor a barátom azt válaszolta erre, hogy ő velem akar lenni, erre az volt a kedves barát válasza, hogy igazán velük szilveszterezhetne, ha már velem olyan sok időt tölt év közben, velük meg alig van. Ezzel nem is lenne baj, ha a körülmények mások lennének. Ugyanis az van, hogy mind a 4-en egy városban laknak, de a 3 jóbarát mégse hívják a barátomat olyan hű de sokszor hogy találkozzanak. Ráadásul ha hívják, akkor se úgy hogy "akkor szerdán x-kor találkozunk itt", hanem egyszer csak csörög a telefon hogy egy óra múlva ezen a szórakozóhelyen lesznek és menjen ő is. A barátom kezdetben eljárt így is, de nekem ez mindig rosszul esett, mert ezek az alkalmak úgy néztek ki, hogy már le volt fixálva ELŐRE a mi közös programunk, és úgy "kellett" elmennie a barátaihoz, mert ők nem szólnak előre. Végül megbeszéltem vele a dolgot, elmondtam az én álláspontomat, hogy nekem az rosszul esik, ha akkor megy el mikor velem lenne programja, és képzelje bele magát a helyembe. Belegondolt a dolgokba, és megegyeztünk, hogy ha nincs vészhelyzet/nem jön közbe valami fontos dolog, akkor a megbeszélthez tartjuk magunkat, megtiszteljük a másikat azzal hogy megtartjuk a szavunk, mert mindkettőnknek rosszul esne ha lefixáljuk de előtte fél órával/közben mondanánk le. Én nem vagyok az a nagyon spontán ember, ezért is esne olyan rosszul ha csak úgy lelépne (már nem megy így el), és ezt ő is megérti. Szóval ezek a barátok nem foglalkoztak vele annyit év közben, hogy "eleget" találkozzanak, és most erre a kevés találkára hivatkozva akarják, hogy a barátom velük legyen, holott már megint megbeszéltük, hogy együtt töltjük az estét.

Szerintetek kinek van igaza? Én nem érzem jogosnak ezt az "okot" hogy azért menjen velük mert év közben keveset voltak együtt, holott az nem az én hibám volt. Igaz hogy sok időt töltünk együtt, de ők is tudnának akkor találkozni mikor én nem tudok a barátommal/nincs megbeszélve semmi. Én próbálok alkalmazkodni hozzájuk, sokszor mondtam a barátomnak is, hogy menjen el a barátaival találkozni, ne hanyagolja el őket mert fontosak a barátok, de úgy menjen ha nincs lefixálva velem semmi, és ő ezt el is fogadta, csak a barátai nem. Mióta mérgesek voltak rám párszor a barátai azért mert nekem rosszul esett hogy a megbeszélt probramunkat hagyta ott "csak azért" mert ők "füttyentettek" neki, már annyira nem "támogatom" a közös időtöltésüket, de sose mondtam a barátomnak hogy ne menjen, csak már nem mondom neki hogy menjnen. Bezzeg, mikor a barátom hagyta ott őket egyetlen egyszer! miattam, akkor meg tiszta idegek voltak..



2014. dec. 30. 00:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
te normális vagy? azt hiszed ezt bárki is elolvassa majd? a fiúk intézik maguk közt, te meg ne csinálj belőle ügyet. PONTIKA.
2014. dec. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 viktorvarga ***** válasza:
85%
te írónak készülsz?:)ezt nem vállalja be senki álmosan fél 1 kor :)
2014. dec. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen szeretek írni. :"D

Bocsi, de ha ideges vagyok kicsit bőlére eresztem a sztorit.

2014. dec. 30. 00:28
 4/19 anonim ***** válasza:
55%
Neked van igazad, barátodnak nem ártana beszélnie a barátaival. Akik meg képtelenek olvasni, ne kommenteljenek inkabb
2014. dec. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Én elolvastam. Szerintem menj velük bulizni Te is. :-D
2014. dec. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

én elolvastam, hős vagyok?

szerintem a pasi egy balf.sz, már bocsi... mi az hogy füttyentenek és rohan? nincsenek más barátai, akik jobban megbecsülik, és elfogadják a barátnőjét? elég érdekes szitu ez így...

egyébként hagyd rá szerintem, mondd neki hogy döntsön úgy ahogy szeretne, én legalábbis ezt tenném.

2014. dec. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Na, csak végig olvastam. :)

Szerintem tök jogos a felháborodásod.

Férfiként mondom, hogy a te szemszögedből nézve a dolgot nem jó ez így.

Ezeket a dolgokat én sem értem, hogy miért nem szolnak előre neki ha bulizni akarnak.

Én el se mennék ilyenkor mondjanak amit csak akarnak, ha a párommal van program akkor a párommal van program és nem mással.

Ha viszont előre szólnak akkor lehet tervezni. Egyszerű mint az egyszer egy.

Csak egy kis logika és beszélgetés kellene.

Gondolom a párod barátainak nincs barátnője, hogy ennyire leszólnak téged és nem szimpatizálnak veled.

Majd ha lesz nekik is, majd megtudják milyen az.

Ne érezd rosszul magad emiatt, mert itt nem te vagy a rossz.

2014. dec. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

Én bevállaltam, elolvastam, de a megértése az más dolog.

De, figyelj mért nem mész el a barátoddal együtt? Akkor együtt is tudtok lenni és ő is foglalkozhat a barátaival.

2014. dec. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Akik ilyenkor nem tudnak olvasni maradjanak csendben vagy menjenek aludni.


Egyébként szerintem teljesen igazad van. A "barátok" úgy kezelik a párodat, mint valami pincsit. Ha kell nekik, akkor füttyszóra legyen ott, amúgy meg le se van szarva.

Az ilyeneket én nem tartanám barátoknak. Nem tisztelik a párod.

2014. dec. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Végigolvastam, egy hős vagyok :D. Bár felesleges volt ötször leírni ugyanazt, csak más megfogalmazásban... És azt sem értem, mit szeretnél, megerősítést? Tessék: igazad van! A döntést hagyd a barátodra, ha nem úgy dönt, ahogy szeretnéd, fogadd el, és vond le a konzekvenciákat!
2014. dec. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!