Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan mondta ezt a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan mondta ezt a párom barátja a szilveszterre vonatkozólag?

Figyelt kérdés

A párom barátja (ő a fiú, éns a lány) a mai nap felhívta a barátom, hogy töltse vele és két másik jóbaráttal egy másik városban a szilveszter [egyikőjüknek sincs ott dolga, csak szerintük a mi városunk "sz@r" és az a másik város a jó/jobb (kb. 120 km-rel arrébb van)]. Mikor a barátom azt válaszolta erre, hogy ő velem akar lenni, erre az volt a kedves barát válasza, hogy igazán velük szilveszterezhetne, ha már velem olyan sok időt tölt év közben, velük meg alig van. Ezzel nem is lenne baj, ha a körülmények mások lennének. Ugyanis az van, hogy mind a 4-en egy városban laknak, de a 3 jóbarát mégse hívják a barátomat olyan hű de sokszor hogy találkozzanak. Ráadásul ha hívják, akkor se úgy hogy "akkor szerdán x-kor találkozunk itt", hanem egyszer csak csörög a telefon hogy egy óra múlva ezen a szórakozóhelyen lesznek és menjen ő is. A barátom kezdetben eljárt így is, de nekem ez mindig rosszul esett, mert ezek az alkalmak úgy néztek ki, hogy már le volt fixálva ELŐRE a mi közös programunk, és úgy "kellett" elmennie a barátaihoz, mert ők nem szólnak előre. Végül megbeszéltem vele a dolgot, elmondtam az én álláspontomat, hogy nekem az rosszul esik, ha akkor megy el mikor velem lenne programja, és képzelje bele magát a helyembe. Belegondolt a dolgokba, és megegyeztünk, hogy ha nincs vészhelyzet/nem jön közbe valami fontos dolog, akkor a megbeszélthez tartjuk magunkat, megtiszteljük a másikat azzal hogy megtartjuk a szavunk, mert mindkettőnknek rosszul esne ha lefixáljuk de előtte fél órával/közben mondanánk le. Én nem vagyok az a nagyon spontán ember, ezért is esne olyan rosszul ha csak úgy lelépne (már nem megy így el), és ezt ő is megérti. Szóval ezek a barátok nem foglalkoztak vele annyit év közben, hogy "eleget" találkozzanak, és most erre a kevés találkára hivatkozva akarják, hogy a barátom velük legyen, holott már megint megbeszéltük, hogy együtt töltjük az estét.

Szerintetek kinek van igaza? Én nem érzem jogosnak ezt az "okot" hogy azért menjen velük mert év közben keveset voltak együtt, holott az nem az én hibám volt. Igaz hogy sok időt töltünk együtt, de ők is tudnának akkor találkozni mikor én nem tudok a barátommal/nincs megbeszélve semmi. Én próbálok alkalmazkodni hozzájuk, sokszor mondtam a barátomnak is, hogy menjen el a barátaival találkozni, ne hanyagolja el őket mert fontosak a barátok, de úgy menjen ha nincs lefixálva velem semmi, és ő ezt el is fogadta, csak a barátai nem. Mióta mérgesek voltak rám párszor a barátai azért mert nekem rosszul esett hogy a megbeszélt probramunkat hagyta ott "csak azért" mert ők "füttyentettek" neki, már annyira nem "támogatom" a közös időtöltésüket, de sose mondtam a barátomnak hogy ne menjen, csak már nem mondom neki hogy menjnen. Bezzeg, mikor a barátom hagyta ott őket egyetlen egyszer! miattam, akkor meg tiszta idegek voltak..



2014. dec. 30. 00:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mindket vegen van baj a dologgal, ahogy leirod felig ugy hangzik hogy betablazod a baratodat, mert neha egy fel oraval elotte jon meg az ihlet pl egy jo beszelgeteshez a haverokkal. Vagy munka utan neha beulni a munkatarsakkal...stb. Masreszt teny hogy jo ha vannak megbeszelt programok amihez van igazodas. Viszont most pont ez a dolog elore lenne megkerdezve hogy szilveszterkor azaz nem ma... Foleg hogy ez is csak egy atlagos nap, gondolom bizol a baratodba is igy megcsalni se fog azert mert itthon hagy.neked nincsenek baratnoid? Toltsd veluk a szilvesztert ha jol megvagytok nem ez lesz az utolso szilveszter amit egyutt tolthetnetek szoval nem erdemes ezen osszeveszni.ha meg a pasid nem akar menni akkor hol a problema a baratok meg had hivatkozzanak mar akarmilyen kis indokra egy barattal szemben ;)
2014. dec. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Csak a rend kedvéért, van aki elolvasta mint pl én :)

Ebben a helyzetben szerintem Neked van igazad, de a barátodnak kell eldönteni kivel akar szilveszterezni.

De mivel ő sem a barátait kérdezte meg előre mi legyen szilveszterkor, gondolom ő is veled lenne inkább.

Viszont ezt a döntést akkor nem rád kéne háritania, ahnem megmondani mit akar.. mert ha neked kell eldöteni akkor lehet mégis inkább velük szilveszterezne. Vagy csak ennyire nyámnyila? mindig más döntse el mit csinál?

2014. dec. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem az. Mondta hogy velem akar lenni, bár jó lenne Szegedre is menni, de csak akkor ha én is vele megyek. De mivel én nem megyek a barátaival, ezért inkább ő se, csak hogy velem lehessen.
2014. dec. 30. 00:51
 14/19 A kérdező kommentje:

Tesómmal is próbáltam megbeszélni a dolgot. Szerinte azért nem keresik annyit a barátomat, mert "tudják" hogy úgy is elutastítás lesz a válasz. Nem én táblázom be a barátomát, már a kapcsolat elejétől sokat voltunk együtt, de nem csak miattam, hanem ő is mindig velem akart lenni, és most is ő is sokat akar velem lenni. Néha szeretne elmenni velük, ennyit kér, de én meg azt hogy akkor szóljon előre, de nem tud a barátai miatt.

Tesómmal arra jutottunk mint fentebb említettem, hogy az elutasításra számítanak/úgy gondolják hogy úgy is velem van a barátom, de igényük lenne a találkozásra, ezért néha bepróbálkoznak. Szóval én vagyok a hibás, mert a barátommal töltöm a szabadidőm nagyrészét úgy, hogy Ő IS velem akar lenni, ezért nem tudnak találkozni. Pedig ha szólnának előre pár nappal, akkor nem lenne semmi baj azon kívül hogy kicsit szomorkodom, hogy nem lehetek vele, de az meg elmúlik. Tesóm szerint a barátom egy "cukroszacskó" amit a barátai véletlen elejtették, és én találtam meg, de most néha egy-egy szemet odalökök neki belőle.. Szerintem ez nincs így. Az a természetes, ha velem sok időt tölt (legalábbis többet mint egy baráttal ha van rá lehetőség és igény is), elvégre azért vagyunk együtt mert a másikkal tervezzük a jövőt. Egy baráttal nem fog összeházasodni és gyereket vállalni.

2014. dec. 30. 01:01
 15/19 anonim ***** válasza:

"Egy baráttal nem fog összeházasodni és gyereket vállalni."

Tudod manapság már mindent lehet :D

DE viccet félretéve, mikor egy pasi megkomolyodik és a családalapitás válik fontossá sajnos a bulizások háttérbeszorulnak. Az igazi barátok ezt megértik.

2014. dec. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem mintha a házasságnál és gyerekvállalásnál tartanánk, de ha minden rendben van velük akkor előbb-utóbb ez lesz. És nem értem, miért baj az, hogy sok időt töltünk együtt ha igényünk és lehetőségünk is van rá. Az már az ő hibájuk, ha ők nem tudják elfogadni, hogy most már nincs a barátomnak annyi "számukra szabad ideje", és szólniuk kellene előre, ha találkozni akarnak, nem?
2014. dec. 30. 01:13
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom mióta vagytok együtt és hány Szilvesztert, töltöttetek együtt, de ha pl már több éve együtt vagytok és többször is Szilvesztereztetek együtt, akkor most az egyszer kicsit elengedhetnéd azt a bizonyos pórázt.....

A barátai meg nyilván már azért nem hívják magukkal sehova, mert tudják hogy úgy is veled van mint velük...tudod ez nem csak a barátnőnek esik rosszul mikor visszautasítják, hanem a haveroknak is....bizony ám.

2014. dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem néha menj el vele és így megismeritek egymást.

De a párod szóljon nekik, hogy előre beszéljék meg vele vagy nem fog menni.

Neked van igazad.

2014. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ez lesz az első közös szilveszterünk. 11 hónapja vagyunk együtt. Essen rosszul nekik, magukra vessenek amiért nem képesek előre elhívni a barátomat. A barátom egyetlen egyszer hagyta őket ott miattam és nagyon nagyon mérgesek voltak miatta. Őket nem lehet lemondani/otthagyni miattam, de ők elvárják hogy a barátom engem otthagyjon? Igazságos dolog. És én előre elhívom a barátomat a programokra,nem pedig előtte egy órával szólok hogy ne kerüljön miattam ilyen helyzetbe. Ők miért nem képesek erre?
2014. dec. 31. 02:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!