Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyi ajándék normális egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi ajándék normális egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok együtt a barátommal. Ez idő alatt vásároltam neki márkás férfi karórát, kapszulás kávéfőzőt,pulcsikat,tavaszi kiskabátot,nyári felsőket,télikabátot,férfi kozmetikumokat...

A barátnőim azt mondják hogy a férfi dolga az hogy ajándékot vegyen a nőnek. Szerintük butaságot csinálok evvel a túlzott ajándékozással.

Én közel vagyok a 30-hoz, barátom pedig 35.


2014. dec. 30. 21:04
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Mert ezt a pénzt félretehetem volna a bankszámlámon, magamra fordíthatam volna. Úgy értem hogy minidg megprobálok vásárolni neki is, ha már magamnak vásárolok. De nem vagyok milliomoslány akinek milliárdjai vannak. Mindig a lehető legjobb terméket keresem hogy a pénzügyi kereteimhez képest a legjobbat adjam.Ha tehetném ennél is jobbat vásárolnék szívem szerint, de nem megy.
2014. dec. 30. 21:34
 12/21 anonim ***** válasza:
74%

"6. Miért nem szerencsések?

Karácsonykor 55 ezres kabátot adtam kiegészítve kozmetikummal és ruhákkal. Ehhez kaptam egy ápiszos határidőnaplót."


Ez mondjuk személyes vélemény, de..egy ajándék valami személyes dolog, ami azt akarja kifejezni mennyire fontos a másik. Szerintem mindennapi használati cuccokat - hacsak nem valami extra utalás valami személyes dologra - nem jó adni...

Pl. kozmetikumok..mindenki vegye meg magának, ruhákat hasonlóan. Amire szüksége van valakinek, azt meg fogja venni, az ajándékozás nem a napi szükségletek kielégítéséről szól. Főleg "mindössze" másfél év után.

Másik dolog az árkategória: egy ajándék értéket nem az ára határozza meg. Sokszor egy személyes apróság sokkal jobban esik az embernek, mint egy drága akármi (főleg, ha az akármit úgy is kell venni - mint egy kabátot). A pénzt értelmesebben is el lehet költeni, én pl biztosan több értelmet látok egy közös utazásban/élményben, mint egy drága ajándékban.

De mondom, ez személyes vélemény, nem mindenki gondolkodik így.

2014. dec. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Ilyen kézzel készült dolgot hiába készítek és adok, nem fog örülni annyira mint egy márkás kabátnak. Hiába csináltam egész délután süteményt nem kóstolta meg. Mivel magától nem szívesen adna ki ennyit pénzt ruhára,de úgy hogy ajándék formájában megkapja nagyon jó számára. Persze én is örültem volna valami kis dolognak akár egy szép rúzsnak karácsonyra, nem kaptam. Nem a pénz van a háttérben, mert alig egy hónapja vásárolt valamit magának közel 300 ezerért. Utazást hiába ajánlok fel, nem fog jönni mert nem szeret utazni. Szóval az tényleg ablakon kidobott pénz..
2014. dec. 30. 21:44
 14/21 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem másfél éves kapcsolatban ez sok, így abból amit olvastam. Ha ő kezdte volna, ő ad neked ennyi midnent, akkor persze, természetes te is akarod őt ajándékozni. De ez tényleg furcsa kicsit nekem. Én így 3 év utánis félve kérdem meg tőle, hogy mit szeretne, legyen az mindennepi használatos tárgy mint a kabát vagy fülhallgató, ha nincs ötleyem. De másfél év után nem annyira nem jött hogy ilyesmiket adjak neki, mert tuti úgy érezte volna, mintha azt gondolnám, neki nincs rá pénze.
2014. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Költőnő? ***** válasza:

Hát ne haragudj de nekem nagyon úgy tűnik, h te megpróbálod megvenni ezt a pasit, de a szeretetét mképp...

Nem azzal van a baj, h adni akarsz, mert adni legalább olyan jó, mint kapni, de ennyit és ilyen értékben.... Úgy, h erőn felül...

Sztem ez nagyon nem egészséges.

2014. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%
Ahogy az előttem szóló is mondta, nekem csak azzal van itt a bajom, hogy te tőle nem kapsz. Vagy nem tudja mit szeretnél? Akkor emlísd neki, hogy jaj de jó lenne ez a blúz vagy az a rúzs.
2014. dec. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
51%
15# első mondata nekem is nagyon
2014. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Túlságosan sokat adok azt hisszem. Tényleg nem kérek bármit is, mert mindent amire szükségem van megveszek vagy már megvan. De néha egy kis apróság jólesne nekem is. Ahogy írták egy blúz, egy rúzs, egy virág, egy süti. Most karácsonykor kértem hogy üljünk be délután valahová egy forró csokira, de neki nem volt kedve így hazamentünk.
2014. dec. 30. 22:00
 19/21 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működik, hogy nem csak akkor veszünk valamit a másiknak, ha alkalom van, hanem év közben is mindig meglepjük egymást, de csak apróságokkal. Mit tudom én, mondjuk a párom beugrik a boltba valamiért, és közben meglátja a polcon a kedvenc pudingomat, amiért oda meg vissza vagyok, de tudja, hogy magamnak csak ritkán veszem meg. Akkor gondolkodás nélkül odateszi azt is a kosarába, és hazahozza nekem.

Vagy ha elmegyek a barátnőimmel vásárolgatni, és nézelődés közben meglátom azt a pólót, ami múltkor annyira tetszett a páromnak, csak akkor épp nem volt a méretében, de most van, akkor nem kérdés, hogy elhozom neki.

Drága dolgokat nem szoktunk venni egymásnak. Illetve úgy fogalmaznék, hogy nem az ára miatt lesz drága az ajándék, hanem azért, mert szívből adjuk. És inkább a szívünknek drága és becses, amit egymástól kapunk.

Én pl. karácsonyra egy gyönyörű, igényes képkeretet kaptam, amihez a párom előhívatta egy fényképésszel az idei évben készült közös képeink közül azokat, amik a legjobban sikerültek, és beletette a keretbe. Most itt áll az éjjeliszekrényemen, minden este úgy fekszem le, hogy kettőnk boldog mosolya az utolsó dolog, amit látok, reggel pedig úgy ébredek, hogy az az első és igaz, nem került sokba, de az értéke számomra mégis felbecsülhetetlen. :)


Remélem, érted, mit szeretnék mondani. :)

2014. dec. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

azért szeretek ide járni GYK-re mert mindig ér meglepetés IQ fronton :D


"Karácsonykor 55 ezres kabátot adtam kiegészítve kozmetikummal és ruhákkal. Ehhez kaptam egy ápiszos határidőnaplót."

2014. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!