Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen komolyan létezik?

Figyelt kérdés

A barátom mindig is csak és kizárólag az anyukájához kötődött és 2 barátjához. A 2 barát neki jó mindig, mert egy lusta ember és ingyen fuvarozgatják, ingyen vesznek neki piát és hurcolásszák ide-oda. Engem sokszor hanyagolt, önző volt mindig és saját érdekeit nézte. Tegnap meghalt a nagymamája, együtt vészeltük át ezt az időszakot, amíg haldoklott is. Még külön élünk, de egy hete náluk voltam, hogy segítsek. És nagyon érzéketlenül viselkedett... Nem hittem volna, hogy ennél is tud önzőbb lenni! Nem volt kedvem menni szilveszterezni (ekkor még haldoklott nagymama), de Ő menni akart, gondoltam, kicsit felejtsen, jót tesz neki majd. De a szülei nagyon megviseltek voltak, így felvetettem, hogy maradjunk együtt. Mondta, hogy nem, Ő így akar kicsit "felejteni". Majd behívtak minket, hogy búcsúzzunk el a nagymamától, órái vannak hátra. Mindenki kiborult és sírt, a barátom kirohant egyből, nem akarta nézni, ahogy szenved. Majd rábeszéltem, hogy búcsúzzon el tőle. Az anyukája bevitte a nagymamához, adott neki egy puszit, majd sírva jött ki. Este még megakartuk látogatni, de hívtak, hogy már meghalt. A barátom kb. fél órán keresztül csak ült és nézett maga elé, majd lefeküdt, nem tudta hogy jobb neki, őszintén szólva, mindent megtettem volna, csak hogy ne így érezzen. Világ életében kocka volt, így leült a géphez és gépezett. Külön volt a családtól, mindenki lent volt, csak Ő nem, mert nem akart együtt lenni a családtagokkal. Így külön voltam vele. Őszintén megszakadt a szívem, ahogy az apukáját, egy nagy erős, örökké kemény fickót láttam összetörni és kiborulni. A barátom az eset után azt mondta, hogy lenne kedve bulizni, de illendőségből marad. Így a szilvesztert is külön a családtagoktól, a szobájában átaludtuk. Nagy szükség lett volna arra, hogy vigasztalja a szüleit, de Ő azt mondta, hogy Neki így jobb. Én azért lementem és próbáltam Őket jobb kedvre deríteni, de őszintén, ilyenkor ezt magunkban kell lerendezni... Ma pedig nevetgélt, de mindig visszafogta, hogy a többiek ne hallják. Ugyanúgy gépezett és ökörködött. A többiek próbálták intézni, amit ma, ünnepkor lehetett egyáltalán és fogadták a hívásokat. Ma a barátom kiment a barátaival házibulizni és holnap is megy. A szüleivel nem foglalkozik ilyenkor. Csak akkor megy ki, ha én nem vagyok ott, egész idő alatt velem sem ment ki még sétálni sem! Mindig ezt csinálta! Nem érdekelte, hogy másnak szüksége lenne rá vagy a támogatására vagy hogy éppen mi esne jól a másiknak, Ő csak a saját érdekeit nézte, másokon mindig átgázolt! 2 évig tűrtem, hogy velem így foglalkozik, de amikor nem érdekelte, hogy az apja összetörten sírt, hanem fent nevetgélt, betelt a pohár! Mintha nem is szerette volna a nagyiját! Ugyanolyan lett, mint volt, semmi furcsaság vagy "magában elnyomja a dolgot" érzés..

Ilyenkor mit lehet csinálni? Hogy lehetne észhez téríteni, hogy foglalkozzon mások érzéseivel és ne hagyja cserben a saját apját legalább ilyenkor?



2015. jan. 2. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Senki nem fogja végigolvasni ezt ilyen későn.
2015. jan. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1

Elolvastam. :P


Viszont a válasz egyszerű: Ő ilyen. Hagyd a fenébe!

2015. jan. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon érzéketlen és faragatlan a barátod, már ne is haragudj...ha legalább ő nem gyászolja a nagymamáját és még a halála ellenére is elmegy bulizni, akkor vígasztalhatta volna kicsit a családját és támaszt nyújthatott volna nekik...az pedig már más kérdés hogy veled szemben is mindig önző volt és lusta. Biztos hogy vele akarsz maradni ezek ellenére is? Megváltozni szerintem nem fog, ha idáig nem tette akkor ezek után se fog.
2015. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Létezik,és sajnálatos.De ő ilyen tényleg,nem fogod tudni megváltoztatni,ahhoz neki kellene erre magától rájönnie.

Gondolom beszéltél már neki erről,de ha nem fogja fel,akkor hiába is mondod neki.Találkoztam már ilyen emberrel többel is az életben,és semmivel nem lehetett hatni rájuk,mondhattál bármit.

Nem fog csak úgy megváltozni,majd ha elveszített esetleg téged,és szüksége lenne rád,majd akkor fog rájönni talán,hogy hoppá lehet mégsem így kellett volna...

2015. jan. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy valóban sokkal jobban odafigyelhetne mások érzéseire! A szüleiére például...

De azzal kapcsolatban, hogy a nagymamájával és annak halálával kapcsolatosan hogyan érez, nincs igazad...mert ezt mindenki magában érzi.

Az én két nagymamám közül az egyiket imádtam...a mai napig fáj a halála, pedig 14 éve ment el...a másik mamámat mindig is tiszteltem, mert felnevelte apámat, de sosem szerettem...elfejeltette az első szülinapomat (nem jött el a zsúromra) pedig első unokája voltam...folyton idegenként tekintettem rá, 10 évesen aludtam először náluk muszájból (mikor a másik mamám már haldoklott, és anyáék nem tudtak hová tenni). Nem volt közös témánk, sosem éreztem, hogy szeretne vagy örülne nekem, mindig csak ez az udvariaskodás volt, a felszínes csevej...egyáltalán nem viselt meg a halála...ugyanúgy tettem-vettem mint előtte...rossz kedvem volt, mert az viselt meg, hogy láttam másnak (apának) fáj az ő elvesztése, továbbá a tény, hogy nekem nincsen most már olyan, hogy:NAGYMAMA, de ennyi.

Szóval szerintem azt nem szabad megítélned azt, hogy ő hogyan érez a nagyija halálával kapcsolatban...! Ha nem viseli meg különösebben, annak oka van...nem jártatok együtt egész életetekben, nem voltál részese a mama-unoka kapcsolatnak, így nem tudhatod miért érez így. A viselkedésére már tehetsz megjegyzést, hogy kicsit szedje már össze magát mert K U R V Á R A nem csak körülötte forog a világ, és uncsi, hogy állandóan őt kell körbeugrálni, miközben egy felnőtt férfiről beszélgetünk nem pedig egy csecsemőről! Tedd egy kicsit helyre, különben mindig így fogja lereagálni az ilyesmit!

Amúgy pedig le a kalappal előtted, amiért így kezeled a szitut és ennyire helyt állsz! A pasid összeteheti a két kezét, hogy ilyen nője van...:)


26/N

2015. jan. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A barátomnak csak a 2 haverja (és annak haverjai) és az anyukája maradt. A szülei már ráhagynak mindent, mert nem érdekli semmi, a tanulással sem halad. Őszintén, én a szülői nevelésben is látok hibát, engem fogtak, de megtanultam becsülni mások igyekezetét és megtanultam tisztelni a másik embert és önzetlennek lenni. Nem fényezem magam, nem vagyok tökéletes, de szerintem egy átlag ember szintjén megállok! A nagymamáját nem nagyon látogatta, egyiket sem, csak ha ünnep volt, mert akkor kapott pénzt és elverhette. Soha nem köszöntötte őket és nem vett ajándékot. A nővérével nagyon rossz a viszony, de ennek már tényleg oka van és nagy. A szüleinek is én szoktam venni ajándékot, mert a barátom azzal sem tud mit kezdeni. Borzasztóan tehetetlen egy fazon, de mindeközben elvárja, hogy mindig az legyen, amit Ő kar, különben ordibál és zsörtölődik, mint egy kisgyerek. Én nem vagyok mindig vele, nem tudom megnevelni, de azt mondom, hogy kiskorában elkélt volna Vele egy jókora beszélgetés és foglalkozás, de a mai fejemmel azt mondom, hogy 23 éves létére elkélne neki egy jókora atyai pofon!
2015. jan. 2. 00:40
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem neked van igazad
2015. jan. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!