Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Baj, ha zavar, hogy a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha zavar, hogy a párom nem olvas és nem érdekli az irodalom?

Figyelt kérdés
A párom egyáltalán nem buta ember. Gyakorlatias, házias, és feltalálja magát szinte minden szituációban. Viszont az irodalmi lexikális tudása szinte nulla. Az olvasást hülyeségnek tartja, a könyvtárat utálja, és könyvre nem akar pénzt költeni. Azt mondja, hogy ő csak E-book olvasóval lenne hajlandó olvasni, és addig nem kezdi el, amíg nem vesz egyet. A magyar irodalmat "bénának" tartja, pedig nem tudna felsorolni 5 Móricz Zsigmond művet ( egyet mondott, a Pál utcai fiúkat... :S). Próbálom rávenni, hogy ha mást nem, legalább egy könyvadaptációt nézzen meg. Ilyenkor mit csinál? Megkérdezi, hogy milyen régi a film, mert hogy ő huszadik századi "szarokat" nem fog megnézni. Amikor mondom neki, hogy rengeteg nagyszerű színész élt a múlt században ( pl: Tolnay Klári, Peter O'Toole, Richard Harris...) azt mondja, hogy szó szerint: "Ezek meg kik? Valami Zs-kategóriás vén tyúkok és fszok?". Ha egy filmben vagy könyvben nincs poén, vagy valami amin nevetni lehet, hanem kőkemény dráma, akkor azt mondja, hogy kapcsoljam ki ezt a "szart", meg hogy biztos csak a vén gyökér sznobok néznek ilyen marhaságokat. Többnyire az az indoka, hogy az élet így is elég kemény és nehéz, miért akarna bárki is olyanokat nézni vagy olvasni, ahol valaki megbetegszik, vagy meghal, esetleg a két szerelmes nem jön össze ( mondjuk, ebben van igazság). A múltkor kifakadt, hogy én őt ne akarjam nevelni, és nem fog elolvasni semmit, ami nem tetszik neki. Erre én azt válaszoltam, hogy (képletesen értettem persze) nem akarom befolyásolni az ízlését, csak annyit kérek, hogyha valaki azt mondja neki, hogy Macska a forró bádogtetőn, akkor jusson eszébe Tennessee Williams, vagy legalább Elizabeth Taylor és Paul Newman, és ne egy macskát képzeljen el egy forró bádogtetőn :D
2015. jan. 6. 18:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Respect :-D
2015. jan. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard megváltoztatni! Rossz vége lesz.
2015. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

lehozós egy nő vagy...téged ez érdekel,őt meg nem..minek erőlteted? minek kéne ismernie azokat akiket te?


fogadd el vagy tipli.

2015. jan. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
amúgy meg szerintem dobd a párodat, hisz ott van a macska a forró bádogtetőn :D
2015. jan. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Na jó ezen csak nevetni tudok :D


Engem se érdekel az irodalom, úgyhogy nem olvasnák akkor se ha ilyen asszonyom lenne mint te. Ami érdekel elolvasom ami meg nem azt nem. Örülök, hogy vége az iskolás évek egy részének és nem kell ilyeneket olvasni ami nagyon nem érdekel.


Ja és alap, hogy nem vesszük olyanra rá a párunkat amit mondjuk nem akar. Én se kérem meg,hogy programozzon vagy fizikázzon, vagy matekozzon velem.

2015. jan. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Ilyen a természete. Én se vagyok sokkal jobb. Kicsit lehet túlzottan elveti a sulykot, de ha nem érdekli akkor sose fogja. Ha zavar ha nem ezen nem nagyon fog változni. Vegyél neki ajándékba egy olyan könyvet ami esetleg érdekli, és nyomd a kezébe. Egyedül az olvasási szokásain tudsz változtatni, és ha esetleg megszereti lehet kicsit kinyílik a szépirodalom felé is.
2015. jan. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 aladar12 ***** válasza:
100%
nem értem miért baszogatod. nem mindenki szívleli az irodalmat. és soha nem értettem, hogy miért fontosabb tudni, hogy ki volt Johnathan Swift, mint mondjuk Tesla. utóbbi sokkal többet tett a boldogulásodért.
2015. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekli, nem akarja, ne erőltesd. Ő mást szeret, nem vagytok egyformák. Ne erőltesd rá. Én szerettem az irodalmat, sokat olvasok, de én sem tudnék 5 Móricz művet felsorolni. Jó, ha tudja az ember, de biztos van neki is olyan tudása, amihez te fikarcnyit sem értesz, ő ebben a jó, te abban.
2015. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
64%
főzni tudnál így!!!!! szerintem ő is többre menne vele,mint a kutyám a nedves nádtetőn-el.....
2015. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Igazából nem az zavar, hogy nem érdekli, hanem, hogy bármilyen ismeret nélkül lefikázza. Hogy lehet mondani mondjuk Shakespeare-re, hogy béna és uncsi, és senki sem olvasná, ha nem lenne kötelező. Oké, én sem rajongok érte, de nem hiszem, hogy tisztem lenne egy elismert drámaírót bénának nevezni.
2015. jan. 6. 18:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!