Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok érezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Lenne egy hatalmas nagy problémám. Van egy barátnőm lassan 4. hónapja és mostanában nem érzek iránta semmit, de viszont nagyon komolyan gondolom vele. Nem adom fel a kapcsolatot viszont szeretném előhozni az érzelmeimet iránta. Sajnos valószínűleg bipoláris depresszióm van. Nem a barátnőmmel van a baj hanem velem. Már megismerkedésünk előtt is depressziósnak véltem magam és szerintem ilyen állapotban összejönni valakivel csak komoly szándékkal lehet. Kitartok mellette és vele akarok maradni örökre csak nagyon bánt, hogy sokszor semmit nem érzek iránta, és úgy vélem ha ennyire bánt akkor komoly kapcsolatnak nézek elébe. Tényleg ahogy tud támogat, de jelenleg ez a legnagyobb problémám, hogy nem érzek sokszor szeretetet, azt hogy fontos nekem konkrétan semmit. Boldog akarok vele lenni örökre. Szinte minden nap találkozok vele és mikor fent vagyunk náluk akkor lényegesen kevesebb az ürességérzet bennem. Jól tudom, hogy ilyen csajt nem találnék soha aki ennyire szeret, gondoskodik rólam és támogat. szerintetek nincs velem semmi baj? Normális depressziósan az érzelmek ilyen mértékű tompulása? Hozzáteszem a saját családom és senki iránt nem tudok érezni semmit már egy jó ideje. Ha kezelném a depressziót akkor visszajönne minden érzelem a barátnőm iránt? Mert ő azt mondja érzi rajtam, hogy szeretem csak épp nekem nem tiszta. Nagyon komolyan bántanám magam ha mással lenne boldog és nem velem... Ha mással látnám együtt. Elő lehet hozni az érzelmeket?

Mert az első egy hónapban tuti biztos voltak amiket éreztem is. Szerintetek mi kell egy egészséges és normális párkapcsolathoz? Nagyon komolyan gondolom vele .amióta együtt vagyunk alig gondolok az öngyilkosságra amikor nem ismertem viszont rendszeresen gondoltam . kérlek nyugtassatok meg ,hogy csak a depresszió kínjait élem át . bár azt olvastam ,hogy depressziósan nagyon tompulnak az érzelmek... Rettentő jó lelkű leány és a családja , rokonsága is az első pillanattól kezdve szimpatizál velem. Amikor arra gondolok hogy netán elvesztem akkor rettentően erős és rossz érzés lesz bennem illetve sokszor a mellkasomban nyilaló érzés van . vele akarok maradni örökre. Családot alapítani vele és minden mást . ez a kapcsolat nem a rózsaszín köd által befolyásolt tiniszerelem eggyike. Sosem volt köztünk az a hű de nagy nyáladzás. Évek óta nem találom a helyem és szinte folyamatos üresség képezi az életemet . vele akarok boldog lenni . ez lehetséges , csak akarni kell? Tudok iránta újra érezni? Minden megvan ami egy normális párkapcsolathoz kell ( tisztelet , őszinteség, elfogadás , mindent elmondunk egymásnak ) kivéve részemről az ,hogy nem érzem azt ,hogy nagyon fontos nekem és szeretem . ez csak a depresszió?


2015. jan. 7. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem érzel iránta semmit akkor ne verd át azzal hogy vele vagy. Meg magadat se. Majd lesz olyan aki által érzel. Ez a depresszió meg inkább hangzik vmi rögeszmének mint valós depressziónak, de nem vagyok pszihomókus.
2015. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, simán lehet a depressziótól is. De nem biztos, hogy ő a te eleted párja. Nekem úgy tűnik, csak belekapaszkodsz a lanyba. Elég baj, hogy amikor nem volt neked, öngyilkosságon agyaltal. Ez tarsfuggoseg is lehet. Nem épp szenvedély szerelem. Szóval mindenképpen fontoljatok meg, akartok-e majd gyereket, ha bipolaris depressziod van, mert öröklött hajlama lehet majd a gyereknek erre. Kezeltesd magad mindenképpen.
2015. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A depressziót nem csak kezeltetni kéne,hanem kezeltesd!

Olyan belső jégtömb van a lelkedben,ami nem fog csak egy barátnőtől vagy egy öleléstől elolvadni.

Ennek lehetnek az okai:kiskori trauma,figyelem hiány stb.

Elmész egy szakorvoshoz megbeszélitek a dolgokat ,kezel,jársz hozzá nem lesz gond :) Majd észre veszed magadon egy idő után,hogy mintha kicseréltek volna és szerelmesen fogod ölelni a barátnődet nemcsak szeretettel. :)

2015. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos hagytam addig fajulni a dolgokat ,hogy mára már sokszor aztsem tudom hogy érdemes e élnemvagy akarom e a kapcsolatot. Olyan vagyok mint a papír boltba egy sima füzet . üres vagyok :( és nagyon bánt amit a barátnőmmel művelek. A családja csodálatos az első pillanattól elfogadtak. A barátnőm is annyi mindent adott meg ad a mai napig is ,hogy tudom jól ilyen csajt nem találok többet . azt mondja érzirajtam hogy szeretem. Meg szerinte akkor nem babusgatnám , csókolgatnám ölelném vagy bújnék hozzá. Illetve van egy elméletem miszerint nem feltétlen kell érezni hanem lenniegymásnak és támaszt nyújtani mindenben. Ez manapság mennyire állja meg a helyét?
2015. jan. 7. 18:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdemes e élned? Ilyen hülyeséget, már bocs...szerinted azért nem érdemes hogy boldoggá tedd a barátnőd? Vagy büszkék legyenek rád a szüleid, alkoss valamit ami számít, stb.? A helyett hogy hajtogatod magadnak hogy depressziós vagy inkább kezdj magaddal valamit, szedd össze magad, legyél határozott hogy kijövök ebből a szar helyzetből/hangulatból és megmutatom mindenkinek! Legyenek céljaid! Vedd észre hogy vannak emberek akiknek fontos vagy, és ezt értékeld mert sokaknak ez nem adatott meg. Nekem pl sose volt barátnőm 23 éves létemre és mégse depizek. Akinek mondtam ezt az nem gondolta volna, mert nem látszik rajtam és nem azért mert elfojtok görcsösen valamit hanem mert talpra tudok állni a szar helyzetben is és kész. Ismerkedésben szar vagyok de szépen-lassan javulok...de elég rólam. A lényeg h szedd össze magad és légy Férfi.
2015. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

3,


látom, jót akarsz. de ha valaki elhiszi ezt neked, akkor ártasz vele, hogy megírtad. gondolom, nem tapasztalatból beszélsz, hanem valahol olvastad/hallottad.


"A depressziót nem csak kezeltetni kéne,hanem kezeltesd!"

a rosszkedvet nem lehet gyógyszerekkel kezelni, ahogy az alkohol vagy a drogok is hiába okoznak jó érzést - összességgében nem javul tőlük a helyzet. a gyógyszertől még ennyi sincs. a hallomásindokokat nem ismerem el, hogy "xy milyen szépen rendbejött tőle". kívülről könnyű máshogy látni, mint ahogy van. hiába a jó szándék.


"Olyan belső jégtömb van a lelkedben,ami nem fog csak egy barátnőtől vagy egy öleléstől elolvadni."

szuper és igaz mondat, csak vesszővel:

Olyan belső jégtömb van a lelkedben, ami nem fog, csak egy barátnőtől vagy egy öleléstől elolvadni.

igen, egy fontos ember ölelése felolvasztja. nagyon lassan.


"Ennek lehetnek az okai:kiskori trauma,figyelem hiány stb."

valószínű. ami azt jelenti, hogy nem a "neurotranszmitterekkel" van a baj az agyadban, meg "felborult a kényes kémiai egyensúly", hanem valaki bántott vagy elhanyagolt. ezen az ellenkező tapasztalatok segíthetnek. nehéz, mert ezt nem lehet csak akarni, de a beállítódás és a szándék azért fontos.


"Elmész egy szakorvoshoz megbeszélitek a dolgokat ,kezel,jársz hozzá nem lesz gond."

ha a megbeszélés egy csapásra megoldaná, akkor nem lenne ennyi szomorú és reménytelen ember. sokan járnak ilyen orvoshoz, és nem úgy tűnik nekem, mintha változna a helyzet. leginkább csak vegetálnak, elvannak, dolgoznak, őrlik a malmot (nem a kórházas vegetálásról beszélek).


"Majd észre veszed magadon egy idő után,hogy mintha kicseréltek volna és szerelmesen fogod ölelni a barátnődet nemcsak szeretettel. :)"

gyönyörű mese.

mennyi az az egy idő után?

tegyük fel, hogy tényleg van benned valami korlát, de amúgy a barátnőd pont neked való, és csak ez a megfoghatatlan valami akadályoz meg benne, hogy szeresd.

szerintem ez a megfoghatatlan valami a bizalom lenne és talán az új ötletek hiánya. hogy új élményeket szerezzetek. ez megint csak nagyon lassan és magától változhat szerintem, ha a szándék megvan.


gyógyszerrel legfeljebb annyit érhetsz el, hogy elleszel mellette különösebb érzések nélkül; de már nem agyalsz rajta, hogy szereted vagy nem. ezért nem is zavar.

én gyógyszerrel éreztem magam eddig a legüresebbnek, ráadásul mellette van a betegségtudat és a gyanú, hogy az orvos sosem fogja azt mondani, hogy mostmár ne szedjem. hiszen egyedül ebből van paciens.


kipróbálhatjátok: bárki kaphat gyógyszert, ha egy kis álmatlanságra, munkahelyi gondra vagy szerelmi konfliktusra panaszkodik. veszélyesen könnyű (és többnyire olcsó) hozzájutni.

2015. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ismerős a szitu!

Próbálj meg tudatosan, az agyada irányítva, a jó és szép dolgokra koncentrálni.

A kiegyensúlyozott, stabil, szerető háttér a LEGNAGYOBB segítség hosszú távon, mert amikor már biztonságban érzed Magad, nem lesznek rossz gondolataid. De mindenképpen ajánlanék pszichoterápiát.

2015. dec. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6, az hogy neked nem jött össze jó szakembert találnod, nem azt jelenti, hogy más ne kérjen segítséget. Igenis kezeltetni kell a depressziót. És igenis lehet gyógyszerekkel kezelni. Nem elég, küzdeni kell mellette, de igenis szükség van a gyógyszerekre, ha bizonyos anyagok nem termelődnek az agyban, akkor az magától, gyógyszer nélkül nem fog egyszercsak megjavulni.
2016. ápr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Megkerdezhetem hogy mi lett a megoldas? Engem is ugyanez a problema gyotor lassan 2 honapja.
2016. dec. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!